13.02.2018

Uczniowie prowadzą własny biznes. Sztuka Caffee w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek [zdjęcia]

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach uruchomili w szkole kawiarnię „Sztuka Caffee". Trzecioklasiści, w ramach zajęć "ekonomia w praktyce" realizują innowacyjny program edukacyjny Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo polegający na założeniu realnie działającej firmy.

Młodzież z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem otworzyła na terenie szkoły małą kawiarnię "Sztuka Caffee", w której sprzedawane są wyroby rękodzieła przygotowane przez wspólników przy filiżance gorącej herbaty, kawy i słodkości. Ponadto klasa samodzielnie zaaranżowała przestrzeń na potrzeby kawiarni.  Z drewnianych palet wykonała siedziska i stolik.

- Uczniowie – wspólnicy miniprzedsiębiorstwa, opracowali pomysł na produkt, przygotowali biznesplan przedsięwzięcia, zgromadzili niezbędny kapitał, podjęli działania marketingowe – przygotowali plakaty, ulotki i profil na Facebooku, produkują i sprzedają swoje produkty, podejmują ryzyko biznesowe oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa - informuje Anna Romanowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach.

Celem programu, którego autorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Podejmowane przez Zespół Szkół Sióstr Salezjanek działania edukacyjne mają na celu wszechstronne przygotowanie młodzieży do dorosłego życia nie tylko teoretyczne, ale również praktyczne.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2564 4.3424
USD 0.10% 3.6179 3.6909
GBP 0.36% 4.8578 4.9560
CHF 0.09% 3.6246 3.6978
23.05.2018

praca na wakacje

Dodaj nowe ogoszenie