14.06.2018

Via Baltica. Budimex za pół miliarda zł zaprojektuje i zbuduje odcinek Szczuczyn - Raczki

Jak informuje portal rynekinfrastruktury, olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponownie wybrał najkorzystniejszą ofertę Budimex w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Ełk Południe.

- Wartość oferty netto: 546 752 596 zł. Termin rozpoczęcia: dzień zawarcia umowy. Termin zakończenia: 29 miesięcy od daty zawarcia umowy. Okres gwarancji dla głównych robót: od 5 do 10 lat. Okres rękojmi: 60 miesięcy - czytamy w komunikacie.

Przetarg na realizację tej trasy został ogłoszony w kwietniu 2016 roku. 23 lutego br. GDDKiA za najkorzystniejsza ofertę uznała najtańszą propozycję złożoną przez firmę Polaqua. Potem do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynął wniosek firmy Budimex, w którym spółka zarzuciła zamawiającemu naruszenie ustawy prawo zamówień publicznych poprzez zaniechanie udostępnienia wyjaśnień złożonych przez firmę Polaqua w terminie umożliwiającym wykonawcom skuteczne kwestionowanie wyboru oferty najkorzystniejszej. KIO uwzględniła odwołanie i inwestor musiał unieważnić swój wybór.

Szczuczyn - Raczki. Trzy odcinki

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),

Zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),

Zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km).

W przypadku drugiego z tych odcinków GDDKiA również początkowo wybrała firmę Polaqua, a następnie doszło do zmiany wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Budimex. Z kolei w przypadku fragmentu Wysokie – Raczki, 23 maja br. także dokonano ponownego wyboru najlepszej propozycji, tu wykonawcą również ma zostać Budimex.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Zadanie położone jest na terenie województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, w powiatach: grajewskim, piskim, ełckim, suwalskim. Droga pobiegnie po nowym śladzie.

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pasy awaryjne i pas rozdziału, nawierzchnia – beton cementowy; obciążenie – 115 kN/oś. Cztery węzły: Guty (gmina Szczuczyn), Ełk- Południe (gmina Ełk)- w pobliżu miejscowości Nowa Wieś Ełcka, Ełk- Wschód (gmina Ełk), Wysokie (gmina Kalinowo).

Przebieg drogi: Odcinek o długości 63 km przebiegać będzie przez Szczuczyn do miejscowości Szkocja k. Raczek (mijając po drodze Guty Rożyńskie, Dybowo, Borki, Zdunki Nową Wieś Ełcką, Ełk, Lega, Sędki, Wysokie, Kalinowo, Milewo, Turowo, Szkocję i dalej obwodnicą Suwałk do Budziska).

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).

 WYG


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2624 4.3486
USD 0.16% 3.8182 3.8954
GBP 0.87% 4.8243 4.9217
CHF 0.10% 3.7853 3.8617
Dodaj nowe ogoszenie