01.10.2019

W Suwałkach możemy mieć taki obiekt. Hala pneumatyczna na w-f i treningi od października do kwietnia

Jeżeli projekt zyska poparcie w głosowaniu na budżet obywatelski, już za rok na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 6 stanie hala pneumatyczna, w której lekcje w-f będą mogły jednocześnie odbywać trzy klasy, a po południu uprawiać sport młodsi i starsi suwalczanie.

Wybudowana pół wieku temu na Tysiąclecie Państwa Polskiego „Szóstka”, w której dzisiaj uczy się 728 uczniów, ma dwie małe sale  gimnastyczne. Bywa, że jednocześnie muszą w nich ćwiczyć uczniowie nawet ośmiu klas.  Jesienią i zimą stwarza to duże problemy. Zakup i montaż hali , uzbrojonej w centralny system wentylacji i ogrzewania wraz z systemem awaryjnym zapewniającym co najmniej 8 godzin podtrzymywania balonu, oraz sprzętu sportowego do prowadzenia zajęć pozwoliłby je rozwiązać.

Hala rozstawiana na istniejącym boisku ze sztuczną nawierzchnią wraz z zakupionym sprzętem sportowym będzie miała wielofunkcyjne zastosowanie. Oprócz zajęć piłki nożnej będzie można tam w ramach lekcji wychowania fizycznego prowadzić zajęcia  w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, siatkówka, badminton oraz gry i zabawy ruchowe.

Możliwość podzielenia obiektu na sektory pozwoli na jednoczesne prowadzenie zajęć w-f w komfortowych warunkach co najmniej trzem klasom.

Hala pneumatyczna będzie jedynym takim obiektem nie tylko w Suwałkach, ale również w regionie, co pozwoli szkole na komercyjny wynajem hali w godzinach pozalekcyjnych.

Zakup i montaż hali na boisku ze sztuczna nawierzchnią przy szkole Podstawowej nr 6 oraz zakup sprzęt sportowego do prowadzenia zajęć w-f ma kosztować do 800 tys. zł, został zgłoszony i zatwierdzony jako duży projekt w Suwalskim Budżecie Obywatelskim.

Głosowanie odbędzie się w dniach 14-31 października i trzeba się spodziewać, że projekt zyska wsparcie nie tylko uczniów i rodziców, ale całej rzeszy młodszych i starszych suwalczan aktywnie spędzających wolny czas. Na pomysł wpadła Wielka Wigierska Rodzina, ponieważ dzisiaj  w Suwałkach w grupach młodzieżowych trenuje kilkuset młodych piłkarzy, a drugie tyle kopie piłkę, gra w badmintona czy w siatkówkę  w drużynach zakładowych, studenckich,  oldbojów. Jesienią i zimą mają problem ze znalezieniem wolnej hali. Ta pierwsza w mieście i regionie pneumatyczna, o wymiarach 61,5m x 29,5m x 12 metrów chociaż w części rozwiązałaby problem.

WDudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.36% 4.2661 4.3523
USD 0.15% 3.9286 4.0080
GBP 0.32% 5.0769 5.1795
CHF 0.28% 4.0214 4.1026
27.02.2020

Operator wiertnicy

27.02.2020

SZUKAM PRACY

27.02.2020

OPERATOR MASZYN

Dodaj nowe ogoszenie