08.02.2019

W sobotę wielki bal PSONI i gminy Suwałki. Na licytacji super gadżety, a na scenie Cleo

Rękawice bokserskie Agnieszki Rylik, koszulka z autografem Kamila Stocha, pióra od pary prezydenckiej, obraz Ireny Murawskiej, piękne, rzeźbione kufry, piłka z podpisem Jerzego Dudka, koszulka Wigier Suwałki, bilet na rejs, obrazy, nalewki, śmigło helikoptera Straży Granicznej i wiele, wiele innych przedmiotów czeka na zlicytowanie podczas IX Charytatywnego Balu na rzecz podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach z siedzibą w Brodzie Nowym. Warto więc wziąć ze sobą zapas gotówki, tym bardziej, że wszystkie zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone dla osób naprawdę potrzebujących.

Jak mówi Krzysztof Jurewicz z Koła, z zajęć w ośrodku w Brodzie Nowym korzystają osoby niepełnosprawne intelektualnie, fizycznie i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Potrzebują całodobowej opieki i rehabilitacji. Wytchnienie potrzebne jest również dla ich bliskich.

- Jesteśmy w trakcie realizacji trzech ważnych projektów, które mają pomóc osobom niepełnosprawnym usamodzielnić się w miarę ich możliwości. A więc staramy się, aby nasi podopieczni znaleźli zatrudnienie, aby spróbowali pomieszkać samodzielnie, a także zapewniamy tym osobom opiekę, aby ich rodzice, opiekunowie mogli chociaż na kilka godzin odpocząć, pozałatwiać najważniejsze sprawy, albo na przykład położyć się do szpitala – tłumaczy K. Jurewicz.

Obecnie powoli wdrażana jest polityka decentralizacji opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Oznacza to, że odchodzi się od umieszczania osób niepełnosprawnych w dużych ośrodkach. Tworzy się mniejsze domy opieki, powstają mieszkania wspomagane, chronione. Poszukuje się najlepszego modelu mieszkalnictwa dla osób niepełnosprawnych.

- To wszystko z myślą o tym, aby nie odrywać osoby niepełnosprawnej od jej miejsca zamieszkania, aby pozostała ona tam, gdzie czuje się najlepiej, w środowisku, które zna. Wiele w tej kwestii zależy od samorządów. Na szczęście, z Urzędem Gminy Suwałki mamy bardzo dobre relacje. Gmina jest bardzo dobrym partnerem, wspiera nas w działaniach i bardzo pomaga w organizacji balu – mówi Krzysztof Jurewicz.

W ubiegłym roku podczas Balu Charytatywnego udało się zebrać ponad 46 tys. złotych.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Suwałki


Stal Nysa

18.04.2019
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.02% 4.2313 4.3167
USD 0.10% 3.7460 3.8216
GBP 0.17% 4.8958 4.9948
CHF 0.23% 3.7209 3.7961
18.04.2019

Sprzedam Vw golf3

Dodaj nowe ogoszenie