17.07.2017

Więcej wykroczeń niż kierujących. Działania suwalskiej drogówki

Dwóch nietrzeźwych kierujących, ponad 220 ujawnionych wykroczeń i ponad 200 skontrolowanych pojazdów, to wynik weekendowych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość".

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w miniony weekend zorganizowali wzmożone działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ". Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. 

- W akcji udział wzięło 62 funkcjonariuszy. Kontrolowali oni kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 pojazdów i ujawnili 221 sprawców wykroczeń. Tak, jak podczas ostatnich działań tego typu, tak też i teraz ponad połowa ujawnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości – informuje Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Ponadto mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 300 kierujących. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi. W sobotę kilka minut po 14.00 w Suwałkach przy ul. Noniewicza mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego corsą. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, około południa, na terenie gminy Bakałarzewo policjanci zatrzymali do kontroli kierującego roverem. Okazało się, że 64- latek zdecydował się usiąść za kierownicą mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Także w niedzielę, kwadrans przed 16.00, mundurowi zatrzymali do kontroli w Suwałkach przy ul. Kolejowej kierującego mazdą. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Za swoje niezgodne z prawem postępowanie kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie