20.02.2019

Wigry Suwałki – Znicz Biała Piska 1:2. Nie ma wytłumaczenia [wideo i zdjęcia]

Ostatni sparing Wigier przed wyznaczonym na 27 lutego zaległym meczem z Odrą Opole nie zachwycił. Suwalscy pierwszoligowcy okazali się gorsi od Znicza Biała Piska, zajmującego 8. miejsce w III lidze (grupa I).

PeÅ‚ne przygotowanie do spotkania z OdrÄ… pokazaÅ‚ za to zarzÄ…dzajÄ…cy stadionem OSiR SuwaÅ‚ki. Podgrzewana od kilkunastu dni murawa gÅ‚ównego boiska przy ul. Zarzecze wyglÄ…da bardzo dobrze. Jeżeli do nastÄ™pnej Å›rody nie dojdzie do jakiegoÅ› kataklizmu, mecz z zespoÅ‚em  Opola nie bÄ™dzie odwoÅ‚any po raz trzeci.

Przeciwko Zniczowi Biała Piska suwalscy piłkarze po raz pierwszy w tym roku zagrali na trawie. Grę utrudniał silny wiatr, zimno i padający od czasu do czasu deszczyk.

- Nie ma wytÅ‚umaczenia dla naszych piÅ‚karzy – mówi Daniel OÅ‚owniuk, asystent trenera Wigier. – Oczekujemy od nich czegoÅ› innego. Mamy nadziejÄ™, że byÅ‚ to mega wypadek przy pracy.

Wiadomo, że na mecz z grajÄ…cym dwie klasy wyżej przeciwnikiem wszyscy siÄ™ spinajÄ…, ale prowadzony przez Ryszarda Borkowskiego zespóÅ‚ z BiaÅ‚ej Piskiej graÅ‚ nie tylko z zaangażowaniem, ale i byÅ‚ dobrze zorganizowany. Dopingowani gÅ‚oÅ›nymi okrzykami przez szkoleniowca trzecioligowcy, na czele z byÅ‚ymi zawodnikami Wigier Patrykiem Gondkiem i Mateuszem Romachowem (obaj na gÅ‚ównym zdjÄ™ciu) jak najczęściej starali siÄ™ grać wysokim pressingiem. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z nie dajÄ…cymi im wolnego miejsca rywalami, tracili piÅ‚kÄ™ w Å›rodku pola i nadziewali siÄ™ na kontry.

Wigry już w 8 minucie straciÅ‚y gola po jednej z takich akcji, przerwanej faulem, popeÅ‚nionym we wÅ‚asnym polu karnym przez Adriana Jurkowskiego. StrzaÅ‚em z 11 metrów Damiana WÄ™glarza pewnie pokonaÅ‚ PaweÅ‚ Adamiec.

Przed przerwÄ… piÅ‚ka raz jeszcze znalazÅ‚a siÄ™ w suwalskiej bramce, ale sÄ™dzia uznaÅ‚, że Patryk Gondek byÅ‚ na spalony. Wigry odpowiedziaÅ‚y tylko jednÄ… sytuacjÄ…, w której Sebastian Bergier strzeliÅ‚ z bliska wprost w bramkarza Znicza.

W drugiej poÅ‚owie trener Wigier Ariel Jakubowski w dwóch ratach wymieniÅ‚  caÅ‚Ä… liniÄ™ pomocy - od 46 minuty zagrali Karol Mackiewicz i Wiktor Biedrzycki, a od 65. Robert Bartczak i Filip Karbowy. Gra gospodarzy trochÄ™ siÄ™ poprawiÅ‚a, ale zaraz nadziali siÄ™ na kontrÄ™.

W 70 minucie, po przejęciu piłki, Patryk Gondek wrzucił piłkę w pole karne Wigier, błąd popełnił Adrian Piekarski, a wbiegający Paweł Adamiec po raz drugi pokonał Damiana Węglarza.

Adrian Piekarski zrehabilitował się 5 minut przed końcem, kiedy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Karola Mackiewicza i strzałem głową zdobył bramkę. Jak się okazało, był to tylko gol honorowy.

- Dobrze, że zagraliÅ›my ten sparing, ale nie jestesmy z niego zadowoleni - kwituje Ariel Jakubowski, trener Wigier. - Mamy tydzieÅ„ na wyeliminowanie mankamentów.

- Już dzisiaj zapraszam na mecz z OdrÄ… Opole - dodaje Adrian Karankiewicz, defensor suwalskiej drużyny. - |Zagramy dużo lepiej, zrobimy wszystko, żeby 3 punkty zostaÅ‚y w SuwaÅ‚kach.

W najbliższÄ… sobotÄ™ o 13.00 Wigry majÄ… zmierzyć siÄ™ jeszcze z DainavÄ… Alytus, drużyna z drugiego poziomu rozgrywek na Litwie. Prognozy pogody nie sÄ… optymistyczne, spotkanie to odbÄ™dzie siÄ™ albo na bocznym boisku na Zarzeczu, albo na sztucznej murawie boiska przy SP 10, a w suwalskim zespole wystÄ…piÄ… ci zawodnicy, którzy nie grali dzisiaj.

Wigry SuwaÅ‚ki – Znicz BiaÅ‚a Piska 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – PaweÅ‚ Adamiec 8-karny, 0:2 – PaweÅ‚ Adamiec 70, 1:2 – Adrian Piekarski 85.

Wigry: Damian WÄ™glarz – PaweÅ‚ Olszewski (56 Piotr KwaÅ›niewski), Adrian Piekarski, Adrian Jurkowski (65 Filip Karbowy), Frank Adu Kwame, Dawid Polkowski (46 Karol Mackiewicz, Damian PawÅ‚owski (46 Wiktor Biedrzycki), Adrian Karankiewicz, Ivan Albert (65 Robert Bartczak), Joel Huertas, Sebastian Bergier (73 Bartosz Bida).