08.01.2018

Wigry Suwałki trenują przed rundą wiosenną. Sześciu odeszło, jest dwóch nowych [wideo i zdjęcia]

Szczuplejszą, ale jakościowo nie gorszą kadrą ma dysponować wiosną trener Artur Skowronek. Przygotowania do rundy rozpisał on na osiem mikrocykli, z których siedem zakończy się sparingami.

Kontuzjowany jest Karol Mackiewicz, zatrudnienie w ekstraklasowej Pogoni Szczecin znalazł Łukasz Budziłek, do Jagiellonii po skróceniu okresu wypożyczenia wraca Luka Asatiani, za porozumieniem stron suwalski pierwszoligowiec rozwiązał umowy z mało grającymi Przemysławem Wróblem, Radosławem Bukackim i Krzysztofem Wołkowiczem.    

- Wypada tylko się cieszyć, że Łukasz Budziłek będzie bronił w Pogoni – ocenia Dariusz Mazur, prezes suwalskiego klubu. – To kolejny piłkarz, dla którego gra w Wigrach była trampoliną do ekstraklasy.

Zdaniem prezesa, 19-letni reprezentant Gruzji Luka Asatiani przegrał rywalizacje nie tyle z innymi stoperami, co z przepisami. Dopuszczają one możliwość przebywania na boisku w danej drużynie tylko jednego piłkarza spoza Unii Europejskim. Takim jest Ukrainiec-Rosjanin Serhij Pyłypczuk, jesienią motor napędowy Biało-Niebieskich, którego pozycja w zespole jest niepodważalna. Stąd  decyzja Luki Asatianiego o wcześniejszym powrocie do Białegostoku, skąd pierwotnie wypożyczony był do Suwałk na cały sezon.

- Radosław Bukacki i Krzysztof Wołkowicz zgodzili się na rozwiązanie umów, bo chcą więcej grać i się rozwijać – mówi Dariusz Mazur. -  To samo dotyczy Przemysława Wróbla, którego szanse zmalały po sprowadzeniu z Jagiellonii do końca sezonu Damiana Węglarza.

Damian Węglarz jesienią bronił w trzech meczach ekstraklasy, a potem doznał kontuzji. O miejsce miedzy słupkami  w pierwszoligowym zespole będzie rywalizował z Hieronimem Zochem. Trzecim bramkarzem znowu będzie Krzysztof Sztukowski, wychowanek.

Kolejny wychowanek, pochodzący z Rutki-Tartak 19-letni Bartosz Olszewski (na górnym zdjęciu w czerwonych butach)  jest drugim, obok Damiana Węglarza, zawodnikiem który dołączył do kadry Wigier. Jako 13-latek przeszedł do Legii Warszawa. Lewonozny obrońca lub pomocnik wywalczył z nią mistrzostwo Polski juniorów, awansował do reprezentacji Polski, a ostatnio grał w trzecioligowych rezerwach i juniorskiej Lidze Mistrzów.

- Z Bartkiem chcemy związać się na dłużej – informuje prezes Wigier. – Już zimą zamierzamy też poprzedłużać kontrakty z wiodącymi zawodnikami. – Myślimy o stabilizacji, o następnym sezonie. Nie chcemy, żeby powtórzyła się historia z minionego lata, kiedy Suwałki opuściło aż 16 graczy.  

Trenerowi w to graj

Dłuższa perspektywa cieszy trenera Artura Skowronka, który przekonuje, że trzon zespołu już został zbudowany.

- Latem nie było za wiele czasu, a teraz mamy aż dwa miesiące na to, by zgrać poszczególnych zawodników i poszczególne formacje w poziomie i pionie – mówi Artur Skowronek. – Będziemy trenować na własnych obiektach, pięć dni spędzimy na zgrupowaniu w Grodnie. W sumie mamy zaplanowanych siedem gier kontrolnych z silnymi rywalami.

Pierwszy sparing Wigry rozegrają 20 stycznia z Atlantasem Kłajpeda. Kolejnymi rywalami będą:

24 stycznia - Neman Grodno (Bialoruś)
27 stycznia – FK Trakai (Litwa)
2 lutego – Żalgiris Kowno (Litwa)
10 lutego – rywal do ustalenia
17 lutego – Żalgiris Wilno (Litwa)
24 lutego – Olimpia Zambrów (III liga)   

Zarówno prezes, jak i szkoleniowiec nie wykluczają, że może jeszcze dojść do jakiegoś transferu. Wigry nikomu nie będą hamowały rozwoju kariery, ale ewentualna oferta musi być korzystna także dla klubu. Biało-Niebiescy z przyjemnością skorzystają też z okazji, jeżeli taka się nadarzy, zatrudnienia dobrego zawodnika, najchętniej zapewne napastnika.  

Wojciech Drażba


    

Wigry Suwałki na pierwszym treningu w 2018 roku:

Bramkarze: Krzysztof Sztukowski, Damian Węglarz, Hieronim Zoch

Obrońcy: Paweł Olszewski, Mateusz Spychała, Piotr Kwaśniewski, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Rafał Remisz, Adrian Piekarski, Artur Bogusz, Bartosz Olszewski

Pomocnicy: Robert Dadok, Bartosz Górzewski, Damian Gąska, Robert Obst, Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski, Serhij Pyłypczuk, Mariusz Rybicki

Napastnicy: Laurentiu Iorga, Patryk Klimala, Maciej Radaszkiewicz   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.20.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2559 4.3419
USD 0.00% 3.7034 3.7782
GBP 0.00% 4.8495 4.9475
CHF 0.00% 3.7194 3.7946
20.10.2018

Operator CNC

20.10.2018

Monter mebli.

Dodaj nowe ogoszenie