05.10.2018

Władysław Niewęgłowski w Szeliga Atelier. Nowa galeria sztuki zaczęła z wysokiego C [zdjęcia]

Władysław Niewęgłowski, suwalczanin, niestety częściej niż w rodzinnym mieście pomieszkujący w Poznaniu i Londynie, od piątku małą część swoich obrazów prezentuje w Galerii Sztuki „Szeliga Atelier” przy ul. Noniewicza.

- Prace Niewęgłowskiego można nie tylko oglądać, ale także zakupić – mówi Agata Szeliga, która prowadzi galerię razem z mężem, Piotrem. – Zaczynamy z wysokiego C i nie zamierzamy obniżać tonu. Chcemy cyklicznie prezentować działa najwartościowszych współczesnych twórców.

Swoją pierwszą wystawę w Suwałkach Władysław Niewęgłowski, absolwent wydziału malarstwa poznańskiej ASP,  miał ćwierć wieku temu, w Biurze Wystaw Artystycznych. Kilkanaście lat temu gościł ze swoimi obrazami  w „Chłodnej 20”. Najczęściej wystawiał w Londynie, we Włoszech i USA.  Szczególnie głośno było o nim w ubiegłym roku, kiedy jako jedyny Polak, reprezentował nasz kraj na Art Expo w Nowym Jorku.

- To zasługa mojej londyńskiej agencji – opowiada Władysław Niewęgłowski. – Ma ona przedstawicielstwo w amerykańskim Austin, łatwiej nam było zaistnieć na Manhattanie. – Większość moich obrazów powstaje w Londynie. To miasto ma specyficzna moc. Tęsknię za nim, jak za bliską osobą.

W galerii przy Noniewicza 85 d (dla ułatwienia – budynek, w którym mieści się Pierogarnia Rita) wyeksponowanych jest 29 prac Władysława Niewęgłowskiego.

- Pochodzą z ostatnich lat – opowiada artysta. – Kiedyś malowałem cykle, ale ono mocno mnie ograniczały. Teraz reaguję na wydarzenia, jak choćby na ataki terrorystyczne na Londyn, na ludzi, robię pastisze.  

Wystawione w Szeliga Atelier obrazy kosztują od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Za 20 zł można kupić estetyczny, ciekawie skomponowany katalog. Najpierw jednak w przestronnych, spokojnych warunkach można nacieszyć oko, zaspokoić ciekawość, przeżywać.

- Stworzyliśmy to miejsce z pasji i miłości do sztuki – mówi Agata Szeliga. – Wszyscy w niej zakochani będą u nas mile widziani.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.11% 4.2955 4.3823
USD 0.04% 3.7881 3.8647
GBP 0.22% 4.9351 5.0347
CHF 0.24% 3.7874 3.8640
21.02.2019

Sprzedam garaż

21.02.2019

ELEKTRYK

Dodaj nowe ogoszenie