17.02.2017

Wrócił Dyskusyjny Klub Filmowy. W środę kolejny seans, a my mamy karnet dla Państwa

W środę 22 lutego wraca Dyskusyjny Klub Filmowy 13 z drugim seansem. Tym razem będzie można obejrzeć dokument Yanna Arthusa-Bertranda pod tytułem „Człowiek”.

Różni ludzie – różnych ras, kultur, doświadczeń odnieśli się do tych samych zjawisk. Wiele ich dzieli, niektórych dzieli wszystko, ale łączy to, że każdy jest człowiekiem. To niezwykłe przedsięwzięcie, monumentalny projekt, a efekty oceńcie sami!

Dwa tysiące kobiet i mężczyzn, 60 krajów, 40 pytań, 2020 wywiadów w 63 językach. Trzy lata filmowania, 500 godzin zdjęć lotniczych, 14 milionów euro budżetu. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści, ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

Media o filmie:

„Łatwo być dobrym fotografem, dziennikarzem, reżyserem. Trudniej dobrym człowiekiem. O tym jest ten film – mówi Yann Arthus-Bertrand. „Człowiek” to spektakularny dokument. Hołd złożony ludziom, hymn na cześć ich siły i różnorodności. Poetycka refleksja nad sensem życia. A jednak te puzzle nie układają się w arcydzieło.” (www.wyborcza.pl >>>)

„Francuskiego fotografika Yanna Arthusa-Bertranda w poruszającym, poetyckim eseju „Człowiek” również fascynują niezwykłej urody zjawiska m.in. symetrii oraz transformacji przestrzeni (przyrody), ale zadanie wyznaczył sobie ambitniejsze. W serii wywiadów z ludźmi odmiennych kultur, ras i doświadczeń bada znaczenie takich słów jak miłość, strach, nienawiść, ból, żal, niesprawiedliwość, dyskryminacja, przemoc. Powstało coś w rodzaju antropologicznej medytacji.” (www.polityka.pl >>>)

„Jestem szczęśliwa, gdy piję mleko i tyję – mówi kobieta z żyjącego w Namibii plemienia Himba i kokieteryjnie śmiejąc się przechyla głowę do tyłu. To tylko jedna z wielu definicji ludzkiego szczęścia z filmu dokumentalnego „Człowiek” (Human) znanego francuskiego fotografika i dokumentalisty Yanna-Arthusa Bertranda.” (www.newsweek.pl >>>)

„Najnowszy film Yanna Arthusa-Bertranda, to dokument  o tym, co tak naprawdę łączy wszystkich ludzi. Zbiór historii i obrazów naszego świata pozwala dotrzeć do sedna tego, co to znaczy być człowiekiem.” (www.national-geographic.pl >>>)

Dyskusyjny Klub Filmowy 13
„Człowiek”, reż.
Yann Arthus-Bertrand
Środa, 22.02.2017, godz.
18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

karnety na 6 seansów: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

bilety na pojedynczy seans: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

W karnecie taniej! 5 zł za seans!
Za wszystkie 6 seansów DKF 13 w pierwszym półroczu 2017 roku zapłacisz tylko 30 zł!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać karnet na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „13” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Więcej informacji w zakładce KONKURS DNIA.

 

 

KOLEJNE POKAZY W DKF 13 w pierwszym półroczu 2017 roku:

22.03
PODEJRZANY AI WEI WEI
Chiny/Dania/Wielka Brytania, 2013
reż. Andreas Johnsen

Film pokazuje jak Ai Weiwei żyje po wyjściu z więzienia i jak nerwową grę prowadzi nadal z chińskimi władzami, które obserwują każdy jego krok tylko po to, aby wytoczyć mu kolejne zarzuty. Widzimy zarówno jego życie prywatne w domowym areszcie z żoną i synem, o których losy obawia się coraz bardziej, jak również usilną próbę ponownego wejścia w rolę zaangażowanego aktywisty.

19.04
POD OPIEKĄ WIECZNEGO SŁOŃCA
Łotwa/Niemcy/Czechy/Korea Północna, 2015
reż. Witalij Manski

Wyobraźmy sobie idealne życie w idealnym kraju. Idealni ludzie mieszkają w idealnych apartamentach. Pracują w idealnych miejscach pracy, a ich życie i świat porządkują idealne instytucje w idealny sposób. To oficjalny obraz Północnej Korei, która według koreańskiej propagandy jest najszczęśliwszym krajem na świecie.

31.05
AKSAMITNI TERRORYŚCI
Słowacja/Chorwacja/Czechy, 2013
reż. Ivan Ostrochovsky, Pavol Pekarčík, Peter Kerekes

Stano, Fero i Władimir to trzej buntownicy, którzy zaplanowali kiedyś zamachy terrorystyczne przeciw komunistycznemu reżimowi w Czechosłowacji. Wszyscy skazani zostali zgodnie z paragrafem 93, czyli za terroryzm, choć żaden z nich nie zranił i nie zabił człowieka.

21.06
OSTATNIE DNI MIASTA
Niemcy/Wielka Brytania/Egipt/Zjednoczone Emiraty Arabskie
reż. Tamer El Said

35-letni Khalid pracuje nad filmem, który ma oddać ducha czasu, uchwycić puls rodzinnego Kairu, gdy stary świat sypie się i kruszy.
Na myśl o więzi z miastem nie opuszcza go elegijny ton, przeczucie końca przenika wszystkie działania.

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie