11.10.2017

Wykorzystał niezamknięte drzwi. Ukradł portfel i ubrania

Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym z domów na Osiedlu Kolejowym w Suwałkach. 49-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz za kradzież w warunkach recydywy odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę, tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach powiadomiony został o włamaniu do jednego z domów na Osiedlu Kolejowym w Suwałkach. We wskazane miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol.

- W rozmowie ze zgłaszającymi mundurowi ustalili, że obudził ich hałas, a kiedy otworzyli oczy, zauważyli w swoim domu złodzieja. Ten na ich widok uciekł. Mimo zaskakującej sytuacji pokrzywdzeni zapamiętali rysopis sprawcy. Informację o zdarzeniu przekazano wszystkim patrolom, pełniącym w tym czasie służbę. Chwilę później policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego, penetrujący pobliski teren, zatrzymali 49- latka, dobrze im znanego ze swej wcześniejszej działalności przestępczej,- - informuje suwalska policja.

Okazało się, że złodziej wszedł do domu, gdzie nie zamknięto drzwi i ukradł torebkę damską z zawartością portfela i drobnych przedmiotów, ale też ubrania, powodując łącznie straty w wysokości ponad 2 500 zł. Uciekając z miejsca przestępstwa, porzucił swój łup. Policjanci odzyskali utracone mienie, a zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży. Przed sądem odpowie za kradzież w warunkach recydywy.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie