11.08.2017

Zalew Arkadia – wraca życie. Znów można moczyć kije i za darmo łowić sandacze czy szczupaki

Od tej soboty, 12 sierpnia znowu można wędkować w Zalewie Arkadia. Aż do 4 września na połów ryb nie będą wymagane żadne zezwolenia.

- To taka swoista promocja – opowiada Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza akwenem. – Jeszcze przed końcem wakacji, po rozmowach z kołami PZW  i gospodarstwem rybackim, poinformujemy o nowych licencjach.

Właśnie do gospodarstwa rybackiego, na sprzedaż, trafiła niedawno część ryb odłowionych siecią w celach badawczych. Reszta została wpuszczona z powrotem do wody.

- Ryby w Arkadii jest naprawdę  sporo, i to różnorodnej – przekonuje dyrektor OSiR. – Jest sandacz, szczupak, okoń, karp, płoć.

Głównie drapieżnymi gatunkami akwen zostanie zarybiony jesienią. Dzięki nim, woda w zalewie jest czystsza. Przypomnijmy, ze w ubiegłym roku opanowały ją sinice, przez które na Arkadii obowiązywał zakaz kąpieli,  a tej wiosny zabroniono połów, zanęcania ryb oraz dokarmiania ptaków.

Wszystkie łabędzie i większość kaczek wyniosły się z zalewu od czasu budowy kładki na wyspę oraz jej zagospodarowania i udostępnienia spacerowiczom.

- Nadal mnie można zanęcać ryb i dokarmiać ptaków, a tego pokarmu trafiały tutaj całe wiadra  – informuje Waldemar Borysewicz. – Woda jest czysta także dzięki chłodnej wiośnie. Nie ma w niej sinic, jest czysta. To potwierdzają badania prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Nad zalew wróciło życie. Najpierw pojawili się plażowicze i pływacy, teraz przyszła kolej na wędkarzy.

WD  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.20.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.11% 4.1724 4.2566
USD 0.77% 3.4026 3.4714
GBP 0.17% 4.7281 4.8237
CHF 0.07% 3.5666 3.6386
19.03.2018

SZUKAM MIESZKANIA

Dodaj nowe ogoszenie