16.01.2019

Żałoba narodowa. W Suwałkach przeniesiono koncert, na studniówkach minuta ciszy

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową. Żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00, wtedy nastąpi wyprowadzenie trumny P. Adamowicza do Bazyliki Mariackiej, do soboty do godziny 19.00.

Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu. Prezydent Duda zaapelował również o wyciszenie wszelkich imprez na terenie kraju. Na Pomorzu żałoba będzie obowiązywać przez tydzień.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o przeniesieniu Koncertu Noworocznego „Usta milczą, dusza śpiewa” w ramach Filharmonii Suwałk z soboty na niedzielę.

- Na koncert zapraszamy w niedzielę, 20 stycznia. W weekend ma się odbyć również gala Pałuska Kickboxing Night.  Rozmawialiśmy z organizatorami i zadeklarowali oni, że podczas widowiska będzie mniej głośnej muzyki, hałasu. Impreza będzie miała charakter bardziej sportowy – mówi Kamil Sznel z suwalskiego ratusza.

W sobotę w mieście odbędą się także dwie studniówki – maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Sejneńskiej.

- Kwestia organizacji i ewentualnych zmian dotyczących programu studniówki znajduje się wyłącznie w gestii szkół. Prezydent Suwałk nie jest ich organizatorem – dodaje K. Sznel.

Dorota Jabłońska, dyrektor I LO spotkała się już z młodzieżą i rodzicami tegorocznych maturzystów. Zaproponowała, aby studniówka odbyła się nie w sobotę, a w niedzielę.

- W naszym przypadku nie musieliśmy martwić się o rezerwację sali, bo studniówka tradycyjnie ma odbyć się w naszej sali gimnastycznej. Ewentualne zmiany organizacyjne dotyczyłyby DJ oraz kateringu – mówi dyrektor I LO. - Rodzice zdecydowali jednak, że bal studniówkowy odbędzie się w pierwotnym terminie. Pierwsza część studniówki ma dość podniosły charakter – młodzież zatańczy poloneza, potem nastąpią przemówienia. Właściwa studniówka, tańce, dyskoteka zaczną się zapewne około 23.00. Myślę, że nie będzie to kolidowało z nastrojem żałoby. Pamięć zmarłego prezydenta Adamowicza uczcimy minutą ciszy – tłumaczy dyrektor D. Jabłońska.

Decyzja o ewentualnych zmianach w programie studniówki ZS nr 4 zapadnie dziś po południu.

 

 

Koncert Noworoczny w SOKu rozpocznie się godzinie 16.00. Bilety z dnia 19 stycznia 2019r. zachowują ważność.  

(just) 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3225 4.4099
USD 0.00% 3.8743 3.9525
GBP 0.00% 4.6768 4.7712
CHF 0.00% 3.9808 4.0612
18.08.2019

kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie