17.03.2019

Złożyli petycję w sprawie pensji dla pierwszej damy, a teraz bezpłatnej komunikacji w Suwałkach

Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych domaga się darmowych przejazdów komunikacją miejską dla osób rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Suwałkach.

W tej sprawie złożyło petycję do Rady Miejskiej w Suwałkach. Inicjatorem i pomysłodawcą tej petycji jest Daniel Kowalski,  dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych, który przygotował ją wspólnie z prezesem zarządu Stanisławem Porowskim.

Wniosek dotyczy zwiększenia wachlarza osób uprawnionych do darmowego korzystania z transportu publicznego w Suwałkach. W maju ubiegłego roku suwalscy radni listę zwolnionych z opłat uzupełnili o uczniów i studentów. Stowarzyszenie PIPG uzasadnia, że objęcie tym samym przywilejem osób rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Suwałkach" jest sprawiedliwe i korzystne dla obu stron. Byłoby korzystne dla miasta zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Osoby rozliczające swój PIT w Suwałkach współtworzą budżet miasta."

Przepomnijmy, że samorząd Suwałk przemierza się do wprowadzenia całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej już w 2020 roku.

Na początku 2019 roku Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  skierowało do Kancelarii Premiera petycję w sprawie ustanowienia zarobków - pensji dla pierwszej damy, małżonki Prezydenta RP. Ta propozycja została przekierowana do sejmowej komisji ds. petycji i  ma zająć się nią parlament. Inicjatorem i pomysłodawcą petycji również był Daniel Kowalski, 

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.25.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.2486 4.3344
USD 0.27% 3.7965 3.8731
GBP 0.21% 4.9156 5.0150
CHF 0.57% 3.7283 3.8037
Dodaj nowe ogoszenie