26.04.2015

Żółto na I-ligowych boiskach. GKS Katowice znów zmienia trenera

W 27. kolejce I ligi sędziowie aż 49 razy sięgali po żółte kartki i dwa razy po czerwone. Na liście ukaranych tym razem nie było piłkarzy Wigier. Strzelono 24 gole, z których cztery z rzutów karnych, w tym jeden dla GKS Tychy w meczu z Wigrami. A było by ich jeszcze więcej, ale trzej strzelcy nie wykorzystali „11”. Remis w spotkaniu Tychy – Wigry był jednym z dwóch w tej kolejce. W pozostałych pięciokrotnie triumfowali gospodarze, dwukrotnie goście.

Najwyższe wyniki to wygrane po 5:0 Miedzi z Flotą i wyjazdowe Zagłębia z GKS Katowice Po tym meczu zwolniony zostal trener GieKSy Artur Skowronek. Po Kazimierzu Moskalu, jest to już drugi w tym sezonie szkoleniowiec, który pożegnał się z katowicka drużyną.

W tabeli wyraźny podział na walczącą o ekstraklasę czołową trójkę, szóstkę z dołu tabeli, z której wyłoniona zostanie trójka spadkowiczów i drużyna, która przed spadkiem będzie broniła się w barażach. Zespoły zajmujące miejsca 4-12, w tym 11. Wigry, mogą już chyba powoli myśleć o następnym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

Następna, 28. kolejka rozłożona została na trzy dni: od piątku do niedzieli. Rozpocznie ją 1.05. mecz Bytovia – GKS Tychy, a zakończy 3.05.  spotkanie Wigry Suwałki – Arka Gdynia.

Komplet wyników  27. kolejki

GKS Tychy - Wigry Suwałki  1:1 (0:0)
Gole: Jakub Bąk 54 (k) - Kamil Zapolnik 83
Żółte kartki: Marcin Wodecki, , Łukasz Grzeszczyk
Widzew Łódź     - Chojniczanka Chojnice  1:0 (0:0)
Gol: David Kwiek 89
W 90. minucie Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice) nie wykorzystał rzutu karnego.
Miedź Legnica - Flota Świnoujście  5:0 (0:0)
Gole: Wojciech Łobodziński 52 (k), Mateusz Szczepaniak 76, 78, Yannick Kakoko 83, 90
W 90. minucie Radosław Bartoszewicz (Miedź Legnica) nie wykorzystał rzutu karnego.
Czerwona kartka: Łukasz Sołowiej (Flota, 51)
Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów  0:1 (0:1)
Gol: Daniel Mąka 7
W 52. minucie Maciej Bębenek (Sandecja Nowy Sącz) nie wykorzystał rzutu karnego
Dolcan Ząbki    - Pogoń Siedlce  3:1 (0:0)
Gole: Grzegorz Piesio 61 (k), Paweł Tarnowski 70 (k), Damian Kądzior 90 - Cezary Demianiuk 80
Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów  2:1 (1:1)
Gole: Bartosz Jaroch 41, Robert Szczot 73 - Wołodymyr Hudyma 24
GKS Katowice - Zagłębie Lubin  0:5 (0:1)
Gole: Arkadiusz Woźniak 17, Adrian Błąd 52, Miłosz Przybecki 81, Krzysztof Piątek 84,  Lubomir Guldan 88
Arka Gdynia - Wisła Płock  0:0
Czerwona kartka (za 2. żółte) Krzysztof Sobieraj (Arka, 78).
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn  3:0 (2:0)
Gole: Mateusz Kupczak 26, Jakub Biskup 42, Emil Drozdowicz 57