11.01.2018

Zuzia i przyjaciele zapraszają na szalone przygody i konkurs

Spektakl "Zuzia i przyjaciele" to porywająca historia o samodzielnej, szczodrej ale i rozrzutnej dziewczynce, która z pomocą przyjaciół opiekujące się majątkiem powierzonym jej przez ojca, przebywającego w dalekiej podróży. Poczynania Zuzi śledzi szajka nieporadnych opryszków pod wodzą bezwzględnej Ropulii Pryszcz. Czy przebiegła Ropulia ze swoją bandą osiągną cel i przejmą skarby, których strzeże Zuzia?

Opowieść posiada ważny walor edukacyjny, porusza tak istotne dla młodych widzów tematy, jak wartość przyjaźni, odpowiedzialność, stosunek do rzeczy materialnych i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Historia opowiedziana dynamicznym tańcem i muzyką, zabawnymi dialogami i piosenkami zachwyca multimedialną scenografią, fantazyjnymi kostiumami i oryginalnymi rekwizytami oraz wyjątkową choreografią. Młodzi widzowie razem z bohaterami widowiska trafią do cyrku, na dachy miasta, a nawet w nurty Czarnej Hańczy, gdzie spotkają łakomego suma i muzykalne rybki, razem z wesołymi listonoszami będą przemierzać ulice Suwałk. Na scenie zobaczymy młodych artystów z grup tanecznych, wokalnych i teatralnych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini, Kleksik, Studio Piosenki Świetlik1, Teatr Form Czarno-Białych „Plama”.

Spektakl taneczny Zuzia i Przyjaciele to kolejna po świetnie przyjętych „Królowej Śniegu” i „Alicji w krainie czarów” samodzielna produkcja Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tym razem opatrzona również warstwą tekstową i piosenkami.

Scenariusz i reżyseria - Iryna Popova

Dialogi i teksty piosenek - Paweł Bydelski

Muzyka i efekty dźwiękowe – Grzegorz Bogdan

Scenografia - Mieczysław Iwaszko, Halina Mackiewicz, Kazimierz Gomułka, Joanna Łupinowicz, Halina Lutyńska

Choreografia - Iryna Popova

Multimedia – Kamil Maczułajtys, Zbigniew Stelmaszek

Dyrektor artystyczny - Mihaił Nikolov

Przygotowanie tancerzy – Iryna Popova, Mihaił Nikolov, Ewa Niedźwiecka, Eliza Adamska

Przygotowanie aktorów – Mirosława Krymska, Joanna Łupinowicz

Przygotowanie wokalistów – Emil Kulbacki

Koordynacja produkcji – Mirosław Jankowski

Relacja foto z premiery: http://soksuwalki.eu/radosc-kolory-taniec-i-przyjazn-kontra-szajka-ze-skarbem-w-tle-premiera-widowiskowej-bajki-sok-zuzi-i-przyjaciol/

 

Zdjęcia: Piotr Kopciał

 

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać dwa bilety na ten spektakl. Więcej informacji w zakładce KONKURS DNIA.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.18.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.2499 4.3357
USD 0.68% 3.6837 3.7581
GBP 0.01% 4.8365 4.9343
CHF 0.31% 3.7109 3.7859
18.10.2018

MŁODSZY INŻYNIER

Dodaj nowe ogoszenie