14.10.2017

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:3. Wynik gorszy niż gra [opinie, wyniki, tabela]

Mało kto w to uwierzy, ale Biało-Niebiescy, którzy przegrywali w Głogowie już 0:3, a wyrównującego gola zdobyli w doliczonym czasie, byli dużo lepsi od gospodarzy.

- Lepsi, ale bardzo nieskuteczni - przekonuje Artur Skowronek, trener Wigier. - Mogę pochwalić swój zespół za postawę, za charakter, które powinny procentować w kolejnych spotkaniach. Dlatego można się cieszyć, że wybrnęliśmy z bardzo trudnej sytuacji. Jest jednak duży niedosyt, bo mieliśmy kilkanaście dogodnych, a zmarnowaliśmy kilka klarownych okazji do zdobycia bramek.

Chrobry walczył o pozycję lidera. Gdyby pokonał Biało-Niebieskich i w najbliższą środę wygrał w Sosnowcu, miałby punkt przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Swój plan bardzo pewnie realizował do 60 minuty.

- To nie do końca  prawda - uważa Zbigniew Kowalewski, kierownik i były piłkarz Wigier. - Myśmy grali, dominowali, a Chrobry strzelał gole, i to z niczego. Gdyby swoje okazje sam na sam wykorzystali Patryk Klimala i Serhij Pyłypczuk, to my powinniśmy prowadzić do przerwy różnicą trzech lub nawet czterech goli. Ponadto, sędzia nie przyznał nam ewidentnego rzutu karnego, nie gwizdał na naszą korzyść wolnych w okolicach "16" gospodarzy.

W 12 minucie Mateusz Machaj przechwycił piłkę, popędził z nią prawą stroną i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Łukasza Budziłka pewnie pokonał Konrad Kaczmarek i miejscowi cieszyli się z dosyć szybkiego prowadzenia. Podwyższyli golem do szatni, w dodatku samobójczym. Dośrodkowanie gospodarzy chciał przeciąć stoper Wigier Kamil Kościelny, ale uczynił to tak nieszczęśliwie, że głową wbił piłkę do własnej siatki.

- W przerwie padło sporo mocnych słów i na drugą połowę wyszliśmy z mocnym postanowieniem odwrócenia losów spotkania - opowiada Artur Skowronek. - Niestety, znowu raziliśmy nieskutecznością.

Zapędzeni do przodu suwalczanie po kwadransie od zmiany stron dostali trzeci cios. Zadał go Mateusz Machaj. Gospodarze byli przekonani, że to już nokaut i zupełnie stanęli, na swoją zgubę.

- My zagralismy jeszcze lepiej, już po profesorsku, bo skutecznie, a gracze Chrobrego już nie istnieli - relacjonuje Zbigniew Kowalewski.

Po stracie trzeciej bramki, trener Skworonek posłał na boisko Laurentiu Iorgę (na zdjęciu), a Rumun odwdzięczył się mu już w pierwszej akcji, w której zdobył swojego debiutanckiego gola w suwalskich barwach. Minęły kolejne trzy minuty, a było już tylko 3:2. Serhij Pyłypczuk przełożył piłkę na swoją lepszą lewą nogę, zwiódł rywali, ściągnął nieco do środka pola i huknął nie do obrony.

Kontaktowa bramka pobudzila graczy chrobrego, niektorych jednak zbyt mocno. Za atak dwiema wyprostowanymi nogami czerwona kartkę zobaczył Bartosz Machaj  i zdeprymowani, zdenerwowani miejscowi kończyli emocjonujące starcie w osłabieniu.

Wigry wykorzystaly liczebną przewagę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

- Dwójkową akcję przeprowadzili Damian Gąska i  Mateusz Radecki - opowiada Zbigniew Kowalewski. - Piłka trafiła do Laurentiu Iorgi, który precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka strzelił swojego drugiego gola i  dał nam remis.

Tabela płaska jak nigdy

Także w ostatniej minucie spotkania gola na 2:1 zdobyli w Bielsku-Białej gracze GKS Katowice, którzy zatrzymali rozpędzone Podbeskidzie. Serię zwycięstw w 13 kolejce zakończył też Raków Częstochowa. W Olsztynie przegrała Odra Opole, u siebie z nowym liderem z Chojnic poległa Stal Mielec i w tabeli zrobiło się strasznie ciasno. Obraz mącą trochę zaległe mecze, które zostaną rozegrane w najbliższą środę. Nie zmienia to faktu, że do zespołu zajmującego piąte miejsce w tabeli Wigry tracą tylko trzy oczka.

Wojciech Drażba

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:3 (2:0)

Bramki: 1:0 -Konrad Kaczmarek 12, 2:0 - Kamil Kościelny 45-samobójcza,  3:0 - Mateusz Machaj 60, 3:1 - Laurentiu Iorga 61, 3:2 - Serhij Pyłypczuk 64, 3:3 - Laurentiu Iorga 90

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Trytko, Janicki (Chrobry), Sokołowski, Radecki, Pyłypczuk, Budziłek, Dadok (Wigry). Czerwona kartka: Bartosz Machaj (89. minuta, Chrobry).  Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 1018.

Chrobry:  Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Karol Danielak, Bartosz Machaj,  Marcel Gąsior (70 Serhij Napołow), Robert Mandrysz, Mateusz Machaj,  Jakub Bach (70 Michał Borecki), Konrad Kaczmarek (77 Przemysław Trytko).

Wigry: Łukasz Budziłek - Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny,  Artur Bogusz (82 Robert Dadok), Mariusz Rybicki (60 Laurentiu Iorga), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk, Patryk Klimala (82 Maciej Radaszkiewicz).

Pozostałe wyniki 13. kolejki:

Piątek, 13.10.

Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1 : 0 (0:0)

Gol: Bojan Marković 54

Żółte kartki: Łukasz Góra, José Embaló (Raków)

Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 1 : 2 (1:1)

Gole: Mateusz Gancarczyk 10 - Andrzej Rybski 12, Wojciech Lisowski 79 (k)

Żółte kartki: Mateusz Gancarczyk, Przemysław Lech – Jacek Podgórski, Wojciech Lisowski, Emil Drozdowicz, Tomasz Boczek

Czerwona kartka: Michał Janota (Stal, 84. minuta)

Sobota, 14.10.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1 : 1 (0:0)

Gole: Patryk Szysz 54 (k) – Dominik Kun 74.

Żółte kartki: Filip Karbowy, Rafał Kosznik - Jakub Szrek, Piotr Mroziński, Arkadiusz Czarnecki

Czerwona kartka (za 2. żółte): Arkadiusz Czarnecki (Pogoń, 84 min.)

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1 : 1 (0:0)

Gole: Michał Czarny 86 (s) - Michał Czarny 73

Żółta kartka: Adrian Łuszkiewicz (Tychy)

Stomil Olsztyn - Odra Opole 2 : 0 (1:0)

Gole: Artur Siemaszko 30, 77

Żółta kartka: Tomasz Wepa (Odra)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1 : 2 (1:1)

Gole: Paweł Oleksy 24 - Dawid Plizga 30, Adrian Błąd 90

Żółte kartki: Łukasz Hanzel - Mateusz Kamiński

Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 2 : 2 (2:2)

Gole: Marek Opałacz 13, Janusz Surdykowski 24 – Szymon Lewicki 20 i 45

Żółte kartki: Kamil Wacławczyk, Michał Stasiak, Janusz Surdykowski – Tomasz Nowak, Robert Sulewski, Sebastian Milewski.

Czerwona kartka (za 2. zółte): Kamil Wacławczyk ( Bytovia,52. minuta).

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 0 : 1 (0:0)

Gol: Przemysław Mystkowski 71

żółte kartki: Marcin Kaczmarek, Miha Goropevšek – Frank Adu Kwame, Tomislav Božić, Jakub Vojtuš.

Czerwona kartka (za 2. zółte): Frank Adu Kwame (Miedź, 74. minuta).

6 goli - Marcin Wodecki (Odra Opole),

5 goli - Maciej Domański (Puszcza Niepołomice), Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów), Patryk Szysz (Górnik Łęczna),