26.09.2018

Falubaz Zielona Góra – Wigry Suwałki 0:1. Pierwszoligowcy wygrali oszczędnym składem

W środę w Zielonej Górze w meczu I rundy Pucharu Polski miejscowy Falubaz, lider IV ligi przegrał 0:1 z pierwszoligowymi Wigrami. Przebieg i wynik spotkania podawaliśmy na bieżąco.

Jak informowaliśmy, w Suwałkach zostali Damian Węglarz, Arkadiusz Najemski, Paweł Olszewski i Damian Pawłowski. Na ławce rezerwowych trener Kamil Socha posadził kolejnych graczy podstawowego składu - Jonatana Strausa, Karola Mackiewicza, Roberta Bartczaka i Martina Adamca.

Tak jak zapowiadaliśmy, szansę dostali piłkarze, którzy dotąd mniej grali w spotkaniach I ligi lub występowali w zespole IV-ligowych rezerw.

Grający w czerwonych strojach Biało-Niebiescy zaczęli od ataku na bramkę gospodarzy. W 3 minucie wykonywali swój pierwszy rzut rożny.

Gra na stadionie MOSiR jest wyrównana, w 10 minucie to gospodarze dosrodkowywali z rogu, i to po raz drugi. Wigry probowały wyjść z kontratakiem, ktory został zatrzymany faulem. Zawodnik Falubazu zobaczyl żołtą kartkę.

Minął niespełna kwadrans, a Falubaz ma na koncie już 4 rzuty rożne.

W 17 minucie żółtą kartką został ukarany pomocnik Wigier Bartosz Olszewski.

W 24 minucie suwalski zespół mógł objąć prowadzenie, ale Paweł Kaczmarczyk przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem Falubazu.

Pół godziny gry za nami. Wigry przeprowadziły dwie groźne akcje. Pierwsza została przerwana faulem, w drugiej stuprocentową okazję zmarnowal Pawel Kaczmarczyk. Na razie kibice oglądają typowy "mecz walki". W 32 mincuie głową strzelal zawodnik z Zielonej Góry, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Gol 0:1 - w 38 minucie zrehabilitował się Paweł Kaczmarczyk, który uzyskał prowadzenie dla Wigier strzałem z rzutu wolnego. Pomocnik Wigier pieknie uderzył z 18-19 metrów w prawy górny róg bramki Łukasza Budzyńskiego, ktory nie miał szans na wybicie piłki.

W końcówce I połowy groźną akcją popisał się Aron Stasiak. Gospodarze nie byli dłużni, niewiele brakowało, by w 44 minucie wyrównali. Niebezpiecznie też było po ich strzale z 20 metrów w 45 minucie.

II połowa

Gospodarze rozpoczęli z wolą odrobienia straty. W 47 minucie bili rzut rożny.

W 55 minucie żółta kartką upomniany został Piotr Kwaśniewski, a chwilę później zagotowalo się pod bramką Wigier.

56 minuta - atak i rzut rożny dla suwalskiej drużyny. Dośrodkował Paweł Kaczmarczyk, bramkarz wybił piłkę.

W 57 minucie powinien być remis. Falubaz zaprzepaścił znakomitą okazję.

Zespół Falubazu w ataku. W 60 minucie, po główce jdnego z miejscowych graczy piłka poleciala ponad bramka Hieronima Zocha.

61 minuta - zmiana w Wigrach, w miejsce Arona Stasiaka wszedł Karol Mackiewicz

Znowu groźna akcja druzyny z Zielonej Góry, zakończona uderzeniem głową i pewną obroną Hieronima Zocha

68 minuta -  słupek uratował gospodarzy od utraty drugeogo gola. Rzut rozny wywalczyl Bartosz Mroczek. Po dośrodkowaniu pechowo strzelał Adrian Karankiewicz.

W 70 minucie na druga zmianę decyduje się Kamil Socha. Za Bartosza Gużewskiego na plac wchodzi Martin Adamec.

73 minuta - szansa dla gospodarzy - Krzysztof Wierzbicki strzelił z wolnego tuż obok słupka.

Paweł Kaczmarczyk ładną akcją wywalczył rzut rożny. Dośrodkował Karol Mackiewicz, piłkę wybili obrońcy Falubazu.

74 minuta - trzecia zmiana w ekipie gości, miejsce Bartosza Mroczka zajmuje Robert Bartczak.

W 79 minucie minimalnie niecelnie uderzył Dawid Polkowski, chwilę później to samo uczynił Martin Adamec.

Bliski podwyższenia wyniku był Piotr Kwaśniewski. po jego strzale piłka poleciala tuż obok bramki gospodarzy.

Koniec meczu, Wigry w 1/16 finału PP. Przed nami losowanie, a mecze tej rundy będą rozgrywane 30 października oraz 6, 7 i 8 listopada.

Ze stadionu w Zielonej Górze zdjęcia i krótkie wiadomości tekstowe przesyłał nam Sylwester Cimochowski, prezes Wigier Suwałki, który 1500 km w obie strony pokona w towarzystwie Michala Syrycy, byłego prawego obrońcy i działacza Wigier. Dziękujemy!