22.10.2019

GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:0. Zostaliśmy bez punktów i Grzegorza Aftyki [wyniki, tabela]

Biało-Niebiescy włożyli mnóstwo sił w spotkanie w Jastrzębiu, ale nie udało się im choćby zremisować. Na domiar złego Grzegorz Aftyka zobaczył żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w piątkowym meczu z Sandecją w Nowym Sączu.

Podbudowane psychicznie ostatnia wygraną z Odra Opole, Wigry po cichu liczyły na jakąś zdobycz w starciu z niewygodnym dla nich rywalem. Nie zamierzały oddawać pola, pierwsze, już w 10 minucie stworzyły bardzo dobra okazję i kto wie, jak te mecz by się potoczył, gdyby Mariusz Pawełek nie obronił strzału Grzegorza Aftyki z rzutu wolnego.

Dziesięć minut później, kiedy Dominik Szczęch w sytuacji sam na sam z Dominikiem Kąkolewskim uderzył w kierunku dalszego słupka minimalnie niecelnie,   to gospodarze zmarnowali okazje do objęcia prowadzenia. Dopięli jednak swego w 35 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się  w polu karnym  Wigier,  a najprzytomniej w tym zamieszaniu zachował się ograny w ekstraklasie Jakub Wróbel, który kopnął piłkę do siatki suwalczan.

Po zmianie stron GKS Jastrzębie nastawiło się na kontry i stworzyło dwie sytuacje, których nie wykorzystali Dominik Szczęch i Rafał Adamek.

Wigry przejęły inicjatywę, ale żadnej groźnej okazji nie mieli ani wprowadzony od początku drugiej połowy wracający po kontuzji Michał Żebrakowski, ani wpuszczeni na plac 10 minut przed końcem Oskar Furst czy wysoki Abdoulaye Diallo. Niezla sytuacje suwlaski zespól stworzył w 78 minucie. Michal Król źle uderzył jednak z 20 metrów z rzutu wolnego.

W ośrodku w Kamieniu, który był kiedyś bazą kadry narodowej, suwalska ekipa pozostanie do czwartku, kiedy po treningu wyjedzie na nocleg w okolice Nowego Sącza. Już w piątek rozegra tam mecz 15. kolejki z Sandecją, kolejnym rywalem, który nam nigdy nie „leżał”.

Nowy trener Wigier Paweł Cretti powtarza, że jego celem jest, żeby druzyna nie przegrywała seriami. Oby tak było już w Nowym Saczu, gdzie do składu Biało-Niebieskich, po pauzie za kartki, wróci Łukasz Sosnowski.

Wigry nadal zajmują 15. miejsce, a po wtorkowym wyjazdowym zwycięstwie w Niepołomicach na fotel lidera wróciła Warta Poznań. Grający w kratkę GKS Tychy nadspodziewanie wysoko  wygrał z Miedzią Legnica.

GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Wróbel 35

Żółte kartki: Szczęch, Mróz, Bojdys, Wróbel - Aftyka, Huertas, Sołdecki. Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 1396.

GKS 1962:  Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak,  Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys,. Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (89 Adam Żak), Dominik Szczęch (71 Rafał Adamek),  Kamil Jadach (80  Kamil Szymura),  Jakub Wróbel.

Wigry: Dominik Kąkolewski -  Michał Król, Arkadiusz Najemski Dawid Sołdecki,  Konrad Matuszewski Adrian Karankiewicz, Grzegorz Aftyka (80 Oskar Furst),  Joel Huertas, Adrian Karankiewicz,  Robert Bartczak, Kamil Sabiłło (80 Abdoulaye Diallo), Szymon Łapiński (46 Michał Żebrakowski).

Pozostałe zalegle mecze 13. kolejki :

Wtorek, 22 października

GKS Tychy – Miedż Legnica 4:1 (1:0)

Bramki: Wojciech Szumilas 42, Łukasz Grzeszczyk 54 (k), Dominik Połap 63, Mateusz Piątkowski 67 - Dawid Kort 81

Puszcza Niepołomice – Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Jakub Kiełb 18, Bartosz Kieliba 83