12.10.2013

Przykra porażka Wigier w Krakowie

Tydzień temu Wigry straciły pozycję lidera, przegrywając 0:2 ze Stalą Stalowa Wola, a teraz w Krakowie, kończąc mecz w osłabieniu, uległy 0:1 ostatniej w tabeli Garbarni.
Mecz na Suchych Stawach suwalczanie zaczęli z animuszem i po 20 minutach powinni wysoko prowadzić. Z ostrego kąta minimalnie niecelnie uderzył Bartosz Widejko, a po podaniu Marcina Tarnowskiego, Piotr Karłowicz trafił w poprzeczkę.

Wkrótce wypożyczony z Wisły Kraków napastnik wrzucił do występującego po raz pierwszy w wyjściowym składzie Sebastiana Radzio. Ten z czterech metrów uderzył w słupek, odbita piłkę przyjął na klatkę piersiową i kopnął już do siatki Garbarni. Arbiter nie uznał gola, dopatrzył się u Seby zagrania ręką.

- Trudno liczyć na sukces, jeżeli w ciągu kwadransa nie wykorzystuje się trzech stuprocentowych sytuacji – narzeka Donatas Vencevicius, trener biało-niebieskich. – Potem, jak to ostatnio u nas bywa, popełniliśmy jeden błąd, który kosztował nas utratę bramki i punktów.

Winowajcą, w 27 minucie, okazał się Karol Drągowski. Podobnie jak tydzień temu w meczu ze Stalą Marcin Tarnowski,  Karol wdał się w środku pola w drybling. Prosta strata piłki zakończyła się podaniem do Sebastiana Leszczaka, który pewnie pokonał Karola Salika.

- Po tych dwóch meczach powinniśmy być liderem, a okazujemy się frajerem – kwituje prezes Wigier Dariusz Mazur, który oglądał mecz w Krakowie.

Wigry mogły wyrównać jeszcze przed przerwą. Okazje mieli Jurij Mamajew i Artur Bogusz, Piotr Karłowicz ponownie obił słupek bramki gospodarzy, a Marcin Tarnowski trafił w obrońcę, Pawła Byrskiego. Kolejna stuprocentową sytuacje zmarnował Kamil Wenger, który nie wykorzystał dośrodkowania Tarnowskiego.

Po zmianie stron Wigry, wyjąwszy ładny strzał z wolnego w wykonaniu Drągowskiego,  już nie miały tak dobrych sytuacji. Krakowianie odgryzali się kontrami, po których groźnie uderzał ograny w ekstraklasie Paweł Nowak. Sytuacja suwalczan stała się rozpaczliwa, kiedy kwadrans przed końcem boisko musiał opuścić ukarany drugą żółtą kartką Widejko.

Szkoleniowiec Wigier zareagował dwiema zmianami – za Aleksandra Atanackovicia wszedł Kamil Lauryn, a za Tarnowskiego David Makaradze, ale biało-niebieskim nie udało się już stworzyć okazji do wyrównania.

- Zagraliśmy słabszy mecz, w którym w dodatku byliśmy strasznie nieskuteczni – przyznaje Vencevicius. – Cóż, nie ma się co załamywać. Musimy walczyć dalej.

Porażka trzecich do tej pory w tabeli Wigier z outsiderem nie była jedyną niespodzianką 12. kolejki spotkań. Na własnym stadionie poległ lider ze Stalowej Woli, u siebie też przegrała Olimpia Elbląg.

Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 – Leszczak 27.
Wigry: Salik – Bogusz, Wenger, Karankiewicz, Widejko, Mamajew (56. Pomian), Atanacković (78. Lauryn), Drągowski, Tarnowski (78. Makaradze), Radzio, Karłowicz (85. Romachów).

Czerwona kartka: Widejko (Wigry, 75. min. za drugą żółtą). Żółte kartki: Piszczek, Górski, Kowalski (Garbarnia), Karłowicz, Widejko (Wigry).
Sędziował: Daniel Kluczyński (Żywiec). Widzów: 60.