25.10.2019

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 1:0. Spory niedosyt po takiej porażce [opinie trenerów, wyniki]

Z zerowym dorobkiem wracają do domu z meczów w Jastrzębiu i Nowym Sączu piłkarze Wigier. Po ubiegłotygodniowej wygranej z Odrą Opole wyrwali się ze strefy spadkowej, teraz znowu do niej wrócili.

Co gorsza, zepchnęła ich do niej Sandecja, która wyprzedziła Wigry w tabeli. Żal, bo można ją było pokonać, nawet bez kontuzjowanego Cezarego Sauczka i pauzujacego za kartki Grzegorza Aftyki.

Trener Paweł Cretti postawił w przodzie na Kamila Sabiłłę i odzyskującego formę po trapiących go przez cały rok kontuzjach Michała Żebrakowskiego. W pierwszej połowie, w której Wigry sprawiały lepsze wrażenie od gospodarzy, sprowadzony z Arki Gdynia napastnik wypracował sobie dwie znakomite sytuacje. W pierwszej z nich uderzenie Michała Zebrakowskiego zablokował obrońca, a w drugiej jego strzał obronił Daniel Bielica.

Pierwsze 45 minut potwierdziło, że będzie to mecz ciężkiej walki i do pierwszego gola. Dlatego w przerwie szkoleniowiec Biało-Niebieskich zmienił stopera. Miejsce Diallo zajął doświadczony Dawid Sołdecki.

W 73 minucie Wigry miały rzut rożny i pod bramkę miejscowych i przed ich pole karne popędziły niemal całą drużyną. Po dosrodkowaniu, piłkę stracił Robert Bartczak, Sandecja wyszła z błyskawiczną kontrą, po której Dominika Kąkolewskiego na raty pokonał Mateusz Kilichowicz. Sandecja prowadzila 1:0.

Wigry szybko rzuciły się do odrobienia i uczynily to chyba zbyt agresywnie, bo kwadrans przed końcem czerwoną kartką, za drugą żółtą, ukarany został jeden z najlepszych tego dnia na boisku Łukasz Sosnowski. Nasz defensywny pomocnik w miniony wtorek pauzował za nadmiar kartek (konkretnie za czwartą zółtą) w meczu w Jastrzębiu. Kolejną karę zawodnik odbywa po siedmiu kartkach. Łukasz uzbieral już ich sześć i znowu jest "zagrożony".

- W "10" pokazaliśmy, że potrafimy przyspieszyć i prowadzić grę - mówi Paweł Cretti. - Treba jednak pamiętać, że Sandecja, której bardzo zależało na punktach, skupiła się na obronie. Końcówka należała jednak do nas i szkoda, że nie wyrównaliśmy.

- Byl to dla nas bardzo trudny mecz - przyznaje Tomasz Kafarski, trener Sandecji. - Wygrała cierpliwość, konsekwencja, no i wola zwycięstwa. Gratuluje moim chłopakom i cieszymy sie z 3 punktów, które pozwolą nam wrócić na właściwe tory.

Żal tego jednego punktu, a przed wyjazdem na dwumecz na południe Polski zawodnicy suwalskiej drużyny po cichu liczyli, że zdobędą cztery oczka.

- Co tu dużo mówić, odczuwamy spory niedosyt, chyba większy niż po meczu z Jastrzębiem - ocenia Paweł Cretti. - Wracamy do domu po dwóch minimalnych porażkach. Były jednak momenty w tym meczu, w oparciu o które można budować optymizm. Powtarzam moim młodym zawodnikom, że takie spotkania są bardzo dobrą lekcją i im szybciej zaczniemy wyciągac z niej wnioski, tym szybciej zaczniemy punktować.

Punkty potrzebne są jak tlen. Zaczęły je zdobywać ostatnia w tabeli Odra Opole i przedostatni Chropbry Głogów. Z Odrą nasza ekipa wygrala przed tygodniem, Chrobry przyjedzie do Suwałk juz 3 listopada.- Nasz nastepny mecz znowu bedzie bardzo trudny gatunkowo - uważa Paweł Cretti. - Mamy cały tydzień, żeby oczyścić głowy i dobrze przygotować się do tego spotkania.

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 1:0 (0:0)

Bramka: Mateusz Klichowicz 74

Żółte kartki: Małkowski, Piter-Bučko - Diallo, Sabiłło, Sosnowski. Czerwona kartka: Łukasz Sosnowski (79. minuta, Wigry, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Sandecja: Daniel Bielica -  Dominik Kun, Michal Piter-Bučko,  Dawid Szufryn, Tadeusz Socha, Miłosz Kałahur, Damian Chmiel,  Radosław Kanach, Thiago (90 Grzegorz Baran), Maciej Małkowski (65 Maciej Korzym), Kamil Ogorzały (46 Mateusz Klichowicz).

Wigry: Dominik Kąkolewski - Michał Król, Abdoulaye Diallo (46 Dawid Sołdecki), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski, Joel Huertas (89 Paweł Gierach), Łukasz Sosnowski, Robert Bartczak, Kamil Sabiłło (70 Szymon Łapiński), Michał Żebrakowski.