12.01.2014

Wigry pokonały wicemistrza Litwy

W rozegranym w hali w Mariampolu swoim pierwszym sparingu suwalski drugoligowiec wygrał 1:0 z Atlantasem Kłajpeda. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył David Makaradze.

W meczu z silnym rywalem trener Wigier Donatas Vencevicius dał pograć po 45 minut wszystkim zawodnikom. Z pozyskanych już piłkarzy w pierwszej połowie wystąpili wypożyczony z Jagiellonii Białystok 18-letni Mateusz Żebrowski, który udanie sobie radził na prawej obronie oraz dotychczasowy rozgrywający Stomilu Olsztyn Daniel Michałowski, który w środku pola musiał ostro walczyć z agresywnie grającymi Litwinami. Na lewym skrzydle kilka ładnych akcji przeprowadził imponujący szybkością 20-letni Jakub Kamiński (ostatnio rezerwy Lechii Gdańsk), niczym zaś nie błysnął jego rówieśnik, drugi z testowanych w tej części Rafał Lisiecki, wychowanek Olimpii Elbląg.

Do przerwy optyczną przewagę miał Atlantas, który nie wykorzystał dwóch-trzech dogodnych okazji. Występujący w pomarańczowych strojach suwalczanie ograniczyli się do groźnych dośrodkowań Kamińskiego i Marcina Tarnowskiego oraz jednego, niecelnego strzału Michałowskiego.

W przerwie w obu zespołach doszło do zmian, drugą część znacznie lepiej zaczęli nasi drugoligowcy. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał Valentin Jeriomenko, zadebiutował zaś 21-letni pomocnik, wypożyczony także z Jagiellonii Karol Mackiewicz. Z grona testowanych za wiele nie można powiedzieć o Radosławie Żero z Tura Bielsk Podlaski, za to na pochwały zasłużył 19-letni Bartosz Bujalski, jesienią występujący w drugoligowej Calisii Kalisz. Bujalski razem z Dawidem Makaradze ożywili ofensywne poczynania Wigier. Po faulu na tym pierwszym, Gruzin z rzutu karnego zdobył zwycięską bramkę.

Dwie szanse na podwyższenie wyniku, obie w sytuacjach sam na sam, zmarnował Sebastian Radzio, który najpierw niecelnie lobował, a potem strzelił wprost w bramkarza Atlantasu. Litwini, z kolei, w ostatniej minucie nie trafili do pustej bramki Wigier. - Trudno nie cieszyć się z wyniku, ale nie był on najważniejszy – mówi trener Wigier.

– Decyzję o tym, którzy z czterech testowanych graczy pozostaną w Suwałkach, podejmiemy najprawdopodobniej już w ten poniedziałek. W najbliższy piątek, 17 stycznia, znowu w Mariampolu Wigry zmierzą się Ekranasem Poniewież.

Wigry Suwałki – Atlanta Kłajpeda 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 – Makaradze (60-karny). Wigry (I połowa): Salik – Żebrowski, Wenger, Karankiewicz, Widejko (30. Bogusz), Lisiecki, Atanacković, Michałowski, Tarnowski, Kamiński, Tuttas (30. Karłowicz). II połowa: Salik (64. Sobolewski) – Romachów, Lauryn, Drągowski, Bogusz (60. Pomian), Żero, Jeriomenko, Bujalski, Makaradze, Mickiewicz, Karłowicz (60. Radzio).