28.07.2018

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1. Punkt nagrodą za grę do końca [wideo i zdjęcia]

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz 2. kolejki 1 ligi pomiędzy Wigrami Suwałki i Chojniczanką Chojnice wspieraną przez arbitra Dominika Sulikowskiego z Gdańska. Niestety, właśnie sędzia główny był negatywnym bohaterem tego meczu, a kilka jego decyzji wołało o „pomstę do nieba” .

- Nie pytajcie mnie o ocenę pracy sędziów bo takich ocen zabrania mi regulamin, a czasami przydałoby się coś powiedzieć  – na pomeczowej konferencji prasowej mówił Kamil Socha, trener Wigier. – Będziemy odwoływali się od czerwonej kartki dla Bartczaka, a po analizie być może  nie tylko od niej.

Sam mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa pod dyktando Chojniczanki, która stworzyła kilka bramkowych sytuacji, ale na gola zamieniła tylko jedną i to po prezencie od sędziego. W 24. min. arbiter podyktował rzut wolny dla gości dopatrując się faulu obrońcy w pobliżu pola karnego. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę do bramki Damiana Węglarza wpakował Janusz Surdykowski.

W 36 min. piłkę po strzale byłego piłkarza Wigier Serhija Pyłypczuka na rzut rożny wybija Damian Węglarz. Ale po tej akcji w polu karnym Wigier dochodzi do przepychanek i do akcji wkracza sędzia z Gdańska, który do zawodnika gości Wojciecha Trochima zwraca się po imieniu: Wojtek, Wojtek... . Czyżby koledzy z ... ich sprawa skąd, ale nie na boisku, bo takie zachowanie arbitra wyraźnie sugeruje jego bliższą znajomość z tym piłkarzem.

W 38 min kolejny rzut rożny dla Chojniczanki i kocioł pod bramką Wigier, ale skończyło się na strachu.

Na drugą połowę szkoleniowiec Wigier zdecydował się wystawić Pawła Olszewskiego w miejsce Pawła Kaczmarczyka i Filipa Karbowego, który zmienił Damiana Pawłowskiego. Zmiana nastąpiła też w grze gospodarzy.

Już w 53 min Filip Karbowy z ponad 20 metrów minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Radosława Januszkiewicza. Trzy minuty później kolejne dwie próby zaskoczenia bramkarza gości nie przyniosły efektu. W odpowiedzi strzał z pięciu metrów Wojciecha Trochima broni bramkarz Wigier.

Kiedy w 74 min. za rzekomy faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany zawodnik gospodarzy Robert Bartczak, wydawało się, że tego meczu grające w 10 Wigry nie będą w stanie nawet zremisować. A było inaczej.

Wraz z upływem czasu można było odnieść wrażenie, że goście opadali z sił, tracili kontrolę nad wydarzeniami na boisku, a gospodarze grali coraz dokładniej i częściej zagrażali bramce Chojniczanki. Ale wyrównujący gol padł dopiero w drugiej  minucie doliczonego czasu gry. Rzut wolny z prawej stron z ok. 20 metrów kapitalnym strzałem na gola zamienił Martin Adamec. Jeden punkt był premią dla piłkarzy Wigier za ambicję, wolę walki szczególnie w drugiej połowie i doliczonym czasie.

- Sami sobie jesteśmy winni. Stworzyliśmy trzy do pięciu sytuacji po których powinny paść gole, ale ich nie wykorzystaliśmy. W końcówce zamiast wybijać piłkę sprowokowaliśmy stały fragment i straciliśmy gola. To drugi z rzędu mecz, w którym tracimy zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Szacunek dla Wigier za to, że grały do końca i strzeliły gola – podsumował spotkanie Przemysław Cecherz, trener Chojniczanki.

- Chcę podziękować chłopakom za postawę, za to że byli zespołem. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Zżarła nas presja,za dużo było przestojów. W drugiej połowie zagraliśmy już dużo lepiej, konsekwentnie i to przyniosło oczekiwany efekt. Cieszę się, że zespól z determinacją walczył do końca, co przyniosło rzut wolny i wyrównującego gola. Nie było łatwo, ale nikt nie mówił że będzie inaczej. Gra cieszy mniej, ale wynik tak, zdobyliśmy punkt – dodał szkoleniowiec Wigier.

TM

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice  1 : 1 (0:1)

Gole: Martin Adamec 90+2 - Janusz Surdykowski 24

Żółte kartki: Robert Bartczak x 2, Martin Adamec, Wojciech Kuriata – Tomasz Foszmańczyk, Emil Drozdowicz, Damian Piotrowski, Serhii Pyłypczuk.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Robert Bartczak (74. minuta, Wigry)

Wigry: Damian Węglarz - Wojciech Kuriata, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus, Piotr Kwaśniewski, Martin Adamec, Damian Pawłowski (46. Filip Karbowy), Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (46. Paweł Olszewski), Kamil Sabiłło (70.  Aron Stasiak)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Deleu, Tomasz Boczek, Hubert Wołąkiewicz, Przemysław Pietruszka, Tomasz Foszmańczyk, Paweł Zawistowski, Oskar Paprzycki, Wojciech Trochim (66. Damian Piotrowski), Serhij Pyłypczuk, Janusz Surdykowski (80. Emil Drozdowicz)

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

Piątek, 27.07.

Warta Poznań - Garbarnia Kraków  1 : 1 (0:1)

Gole: Bartosz Kieliba 77 - Tomasz Wróbel 35

Żółte kartki: Mateusz Węsierski, Marek Masiuda

Sobota, 28.08.

Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn  0 : 0

Żółte kartki: Juliusz Letniowski, Filip Burkhardt – Lukas Kubáň, Michał Góral.

ŁKS Łódź - GKS Katowice  0 : 1 (0:1)

Gol: Daniel Rumin 34

Żółte kartki: Kamil Juraszek – Wojciech Lisowski, Bartłomiej Poczobut, Rafał Remisz

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza  1 : 2 (0:1)

Gole: Kacper Kostorz 59 - Florin Purece 18, Vladislavs Gutkovskis 65

Żółte kartki: Łukasz Sierpina, Dominik  Jończy, Mavroudis Bougaidis, Kamil Wiktorski, Guga  Palawandiszwili – Bartosz Szeliga x 2, Rafał Grzelak.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Bartosz Szeliga (84. minuta, Bruk-Bet Termalica)

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz  1 : 0 (1:0)

Gol: Mariusz Rybicki 42

Żółte kartki: Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki, Tomas Mikinič – Mateusz Klichowicz, Kacper Smoleń, Dawid Szufryn x 2, Marek Kozioł.

Czerwona kartka (za dwie żółte): Dawid Szufryn (85. minuta, Sandecja)

GKS Tychy - Chrobry Głogów  1 : 1 (1:0)

Gole: Daniel Tanżyna 6 - Przemysław Trytko 90 (k)

Żółte kartki: Sebastian Steblecki, Daniel Tanżyna, Edgar Bernhardt, Dawid Abramowicz – Michał Pawlik, Michał Borecki x 2, Jarosław Ratajczak.

Czerwona kartka (za dwie żółte): Michał Borecki (90. minuta, Chrobry)

Raków Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)  2 : 2  (1:0)

Gole: Arkadiusz Kasperkiewicz 27, Maciej Domański 51 - Patryk Skórecki 52, Piotr Pacholski 88

Żółte kartki: Miłosz Szczepański, Kamil Kościelny, Michał Gliwa, Sebastian Musiolik – Kamil Jadach