13.07.2018

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 0:0. Walka szła na całego, obie drużyny mogły wygrać

Suwalscy pierwszoligowcy w rozegranym w Olecku sparingu zremisowali z trzecioligową Olimpią Zambrów. Rzutu karnego dla Wigier nie wykorzystał Robert Bartczak.

- Po strzale Roberta w 62 minucie  z karnego piłka  odbiła się od słupka - opowiada Zbigniew Kowalewski, kierownik i były piłkarz Wigier. - Bartczak mógł jeszcze zdobyć gola z akcji, dobre okazje  zmarnowali  Bartosz Mroczek i Kamil Sabiłło. Olimpia też miała swoje sytuacje, ale nie stuprocentowe.

Piłkarze z Zambrowa walczyli na całego, nie odstawiali nóg. Nic dziwnego, wśród nich było wielu testowanych graczy, którzy za wszelką cenę chcieli pokazać się  szkoleniowcowi.

Trener Wigier Kamil Socha musiał natomiast oszczędnie szafować liczbą i siłami swoich podopiecznych, którzy już następnego dnia w sobotę o 16.00 rozegrają kolejny mecz, z okazji 70-lecia Rominty Gołdap. Za nimi ostatni tydzień ciężkich, przeprowadzonych dwukrotnie w ciągu dnia, treningów. Poza tym, wciąż tylko indywidualne zajęcia mają Karol Mackiewicz, ktorzy narzeka na uraz łokcia oraz Adrian Jurkowski i Arkadiusz Najemski. To może martwić, bo liga rozpoczyna się już za tydzień. Cieszy to, że w Wigry nie przegrały żadnego z pięciu sparingów, że w trzecim z nich nie straciły gola.

W Olecku trener Socha dokonał tylko trzech zmian. Czternastu zawodników miało pożyteczny sparing, szkoda, że zabrakło w nim skuteczności . Duża ich z tych piłkarzy będzie miała jeszczed okazję do "wybiegania się" w sobotę w Gołdapi, gdzie czwartoligowcy też będą chcieli mocno powalczyć, postawić się faworyzowanym Wigrom.

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 0:0

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus, Damian Pawłowski, Filip Karbowy, Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (62 Paweł Olszewski), Bartosz Olszewski (46 Bartosz Mroczek), Aron Stasiak (46 Kamil Sabiłło).

Olimpia: (I połowa) Piotr Czapliński - Przemysław Jastrzębski, Tomasz Porębski, Emil Łupiński, Michał Hryszko, Patryk Malinowski, Mateusz Jastrzębski, Kamil Jackiewicz, Kamil Zalewski, dwóch graczy testowanych. (II połowa) Piotr Czapliński - Łukasz Gryko, Tomasz Porębski, Emil Łupiński, siedmiu graczy testowanych.