07.09.2019

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:3. Słaba gra, słaby sędzia [wideo]

Dzisiaj powstrzymała nas Puszcza Niepołomice i sędzia – tak skwitował dzisiejszy mecz trener Wigier Suwałki Adam Fedoruk. Goście, mistrzowie wyjazdów, wygrali w oparach kontrowersji i podtrzymali serię triumfów na obcych stadionach.

To od początku był ciężki mecz do oglądania dla kibiców Wigier. W pierwszej połowie suwalczanie oddali inicjatywę i wyczekiwali rywali na własnej połowie.

Z większym animuszem rozpoczęli goście z Niepołomic, a z każdą kolejną minutą ich przewaga tylko rosła. W 13 minucie Sitek upadł w polu karnym. Zawodnik Puszczy pokazywał, że był popychany przez Sosnowskiego. Na nasze szczęście Arbiter pozostał niewzruszony i kazał grać dalej. Ale to było już pierwsze ostrzeżenie dla naszych zawodników.

Cztery minuty później znów mieliśmy duże zamieszanie w polu karnym Wigier. Po serii strzałów gości piłka odbijała się od zawodników niczym na stole do flippera. Zawodnicy Puszczy byli sprytniejsi i to Michał Czarny ostatecznie zdołał ją wepchnąć ją do siatki. To debiutancka bramka obrońcy Puszczy w tym sezonie.

W 30 minucie Robert Bartczak zmarnował najlepszą okazję dla Wigier w pierwszej połowie, kiedy to po podaniu Grzegorza Aftyki z prawego skrzydła znalazł się na piątym metrze przed bramką, ale oddał zbyt słaby strzał aby zaskoczyć Górskiego.

Do końca pierwszej połowy Puszcza już tylko kontrolowała przebieg spotkania długo rozgrywając piłkę na naszej połowie. Wigry po utracie bramki nie miały pomysłu aby przeciwstawić się gościom. Po przerwie, z każdą kolejną minutą Wigry atakowały coraz pewniej i zarysowywały swoją przewagę. Wydawało się, że bramka wyrównująca będzie tylko kwestią czasu.

Do czasu. W 54 minucie mieliśmy duża kontrowersję, która zadecydowała o losach tego spotkania. Wigry atakowały i po dośrodkowaniu sędzia nie odgwizdał kontaktu piłki z uniesioną ręką gracza Puszczy w polu karnym. Z tej akcji Puszcza wyszła z kontratakiem, który zakończył się golem Jakuba Bąka! Trenerzy, zawodnicy i kibice Wigier nie kryli oburzenia taką decyzją sędziego.

Po meczu, trener Adam Fedoruk, stwierdził że to był najważniejszy moment całego spotkania:
- Ale druga połowa, trzeba powiedzieć krótko, to była pomoc sędziego. W sytuacji gdy Puszcza prowadzi jeden zero, mamy sytuację na rzut karny dla nas. To był kluczowy moment, który zaważył na całym spotkaniu. Trzeba to przyznać, sędzia pomógł rywalom – mówił Adam Fedoruk na konferencji pomeczowej

Wigry się rozsypały po utracie drugiej bramki. Cztery minuty później padł gol na 3:0. Napastnik z Portugalii Jose Embalo ładnie przymierzył na dalszy słupek zza pola karnego i to był strzał nie do obrony dla Dominika Kąkolewskiego.

W 68. minucie na boisko wszedł Kamil Sabiłło, który odmienił grę Biało-Niebieskich. W 80. minucie napastnik Wigier ładnie uderzył nad Górskim i pokonał bramkarza Puszczy Niepołomice.  Wigry poszły za ciosem i trzy minuty później zrobiło się już 3:2. Kamil Sabiłło zdobył drugą bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu niezmordowanego w tym meczu Grzegorza Aftyki.

Emocji w końcówce nie wytrzymali trenerzy Wigier, Adam Fedoruk i Karol Salik, którzy najpierw zostali ukarani przez sędziego żółtymi kartonikami, a kilka minut później wyproszeni na trybuny. Równie gorąco było na boisku, gdy arbiter doliczył pięć minut a Grzegorz Aftyka raz po raz posyłał dośrodkowania w pole karne gości. Ostatecznie zawodnikom Wigier zabrakło centymetrów aby wcisnąć piłkę do siatki. Druga porażka Wigier na własnym boisku w tym sezonie stała się faktem.

Nerwów i gorzkich słów nie szczędził po meczu trener Wigier:
- Mówiliśmy przed spotkaniem że to będzie trudny mecz, ale chcieliśmy przełamać dobrą serię Puszczy w meczach wyjazdowych. Niestety w dzisiejszym spotkaniu powstrzymała nas Puszcza i sędzia. – mówił Adam Fedoruk - Pierwszą połowę zagraliśmy źle, Puszcza utrzymywała się przy piłce i gra przebiegała pod ich dyktando. Ale druga połowa, trzeba powiedzieć krótko, to była pomoc sędziego.

Odmiennego zdania był Jakub Kula, drugi trener Puszczy Niepołomice
- Pierwsza połowa przebiegała pod naszą kontrolą. Wigry są zespołem który dobrze broni. Wiedzieliśmy że Wigry są zorganizowane w defensywie, ale udało się otworzyć mecz stałym fragmentem gry. – mówił po meczu Jakub Kula, II trener Puszczy Niepołomice - Później w drugiej połowie, już dobrze kontrolowaliśmy grę i w konsekwencji podwyższyliśmy wynik na dwa, a później trzy zero. W końcówce zrobiło się nerwowo, ale zdołaliśmy utrzymać zwycięski wynik.

AP

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 - Michał Czarny 17, 0:2 - Jakub Bąk 53, 0:3 - Jose Embalo 58, 1:3 - Kamil Sabiłło 81, 2:3 - Kamil Sabiłło 83
Żółte kartki:
Aftyka, Sabiłło, Furst (Wigry), Mikołajczyk, Żytek (Puszcza). Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Wigry:
Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski, Abdoulaye Diallo, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski (68 Kamil Sabiłło),  Joel Huertas, Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Robert Bartczak, Szymon Łapiński (46 Michał Żebrakowski),Cezary Sauczek (81 Oskar Furst).

Puszcza: Mateusz Górski - Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk, Maksymilian Sitek, Jakub Serafin, Marcin Stefanik, Hubert Tomalski (73 Bartosz Widejko; 85 Longinus Uwakwe), Jakub Bąk (65 Wiktor Żytek),Jose Embalo.

Pozostałe wyniki i pary  8. kolejki

Piatek, 6 września
Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0:2 (0:1)

Bramki: Mateusz Lewandowski 17, Rafał Makowski 57

Sobota, 7 września

Chojniczanka Chojnice -  Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)

Bramki: Krystian Wachowiak 11 - Grzegorz Lech 29, Artur Siemaszko 70, Oktawian Skrzecz 90

Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:1)