13.02.2019

Wigry Suwałki – FK Trakai. Przedostatni sparing w Mariampolu [wynik na bieżąco]

Ekipa z Troków, a nie jak pierwotnie planowano Stumbras Kowno, jest kolejnym sparingpartnerem suwalskiego pierwszoligowca, który przebywa na zgrupowaniu w litewskim Mariampolu.

FK Trakai to trzecia drużyna A Lygi sezonu 2018 (na Litwie gra się systemem wiosna - jesień). Tej zimy Wigry mierzyły się już z mistrzem Litwy, Suduvą Mariampol, z którą zremisowały 0:0, oraz z wicemistrzem, Żalgirisem Wilno z którym także zremisowały - 1:1.

Porażką 0:3 zakończyl się mecz zespołu Ariela Jakubowskiego z Żalgirisem Kowno, piątą druzyną litewskiej ekstraklasy. Było to spotkanie na otwartym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kownie, jedyne, jak dotąd, jakie Biało-Niebiescy rozegrali poza halą w Mariampolu. W innych sparingach pod dachem Wigry zremisowały 0:0 z FK Poniewież i wygrały 6:1 z Vytisem Wilno, ekipą z drugiego poziomu rozgrywek.

Spotkanie Wigry Suwałki - FK Trakai rozpoczęło się o godz. 16.00 (naszego czasu). W odróżnieniu od poprzednich meczów kontrolnych, Biało-Niebiescy mają już nie grać dwoma składami. Zmiany będą uzależnione od boiskowych wydarzeń.

W 26 minucie ekipa Ariela Jakubowskiego objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Polkowski. Litwini odpowiedzieli tuż przed przerwą, w 45 munucie strzelili suwalczanom gola "do szatni".

W przerwie szkoleniowiec Wigier dokonał czterech zmian. Na boisku pojawili się Adrian Jurkowski, Arkadiusz Najemski, Bartosz Olszewski i Robert Bartczak. Po godzinie gry Damiana Węglarza zastąpił w bramce Dominik Kąkolewski. Dwadzieścia minut przed końcem trener zmienił obu bocznych obrońców, na plac gry wbiegli Wojciech Kuriata i Piotr Kwaśniewski.

Niemal natychmiast Wojciech Kuriata popisał się asystą. Podał do Sebastiana Bergiera, który zdobył bramkę na 2:1.

W 85 minucie szansę otrzymali najmłodsi zawodnicy Wigier, przebywający na zgrupowaniu w Mariampolu - Jakub Świątek oraz absolutny debiutant Łukasz Racis, dla którego wyjazd na zgrupowanie do Mariampola był nagrodą za wyróżniającą postawę w zespole juniorów.

Wigry Suwałki - FK Trakai  2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Dawid Polkowski 26, 1:1 - 45, 2:1 - Bergier 72

Wigry: Damian Węglarz (60 Dominik Kąkolewski)  – Paweł Olszewski (70 Wojciech Kuriata), Adrian Piekarski (46 Adrian Jurkowski), Adam Chrzanowski (46 Arkadiusz Najemski), Frank Adu Kwame (70 Piotr Kwaśniewski) , Sebastian Bergier (85 Łukasz Racis), Damian Pawłowski, Adrian Karankiewicz, Ivan Albert (46 Robert Bartczak), Dawid Polkowski (46 Bartosz Olszewski), Joel Huertas (85 Jakub Świątek)