11.09.2016

Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:4. Nieszczęścia chodzą parami [wyniki, tabela, zdjęcia]

Biało-niebiescy ponieśli drugą porażkę z rzędu i znowu przed kamerami Polsatu Sport. Przed tygodniem w Tychach stracili miano niepokonanych po 13 kolejnych meczach, a teraz przegrali pierwszy mecz u siebie od 2 kwietnia.

Niespodziewanie wysoka porażka z przeciętnie spisującą się dotąd ekipą z Siedlec kosztowała suwalczan pozycję lidera. Na czoło stawki wysunęło się sosnowieckie Zagłębie, jedyne w stawce bez porażki, a tuż za drugimi w tabeli Wigrami plasuje się GKS Katowice.

Przy pięknej pogodzie i głośnym dopingu biało-niebiescy chcieli odnieść piąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie, ale na przeszkodzie stanęły proste błędy w defensywie. Obaj stoperzy Wigier – Maciej Wichtowski i Vaclav Cverna  zawiedli już przed tygodniem w Tychach, a teraz nie pomogli im też Damian Gąska i Mateusz Radecki, środkowi pomocnicy.

Po kwadransie gry niepilnowany lub jak kto woli „kryty na radar” Konrad Wrzesiński przed polem karnym przerzucił piłkę na prawa nogę i strzał w górny róg nie dal szans Hieronimowi Zochowi. Dwie minury później wyczyn kolegi powtórzył Daniel Gołębiewski. Oszukał Cvernę, odwrócił się z piłką i pienie przymierzył w drugi róg bramki suwalczan.

- Jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni, bo nasz zespół jest ciągle w budowie – mówi Dariusz Banasik, trener Pogoni. – Byłem przekonany, że zaczniemy punktować i do Suwałk nie przyjechaliśmy po to, żeby się bronić, ale wygrać. Dwie przepiękne bramki ustawiły ten mecz. Potwierdziło się, że w tej lidze nie ma zdecydowanych faworytów.  Nie jest ważne, z kim grasz, ważne, żeby z zaangażowaniem. Popełniliśmy tylko jeden błąd w obronie, wygraliśmy drugi kolejny mecz, ale nie popadamy w euforię. Ogranie lidera jednak spowoduje, że będzie łatwiej budować relacje w zespole.

Przy stanie 0:2 suwalczanie mieli prawie 75 minut, by przynajmniej zremisować. Trener Dominik Nowak jeszcze przed przerwa Mateusza Radeckiego zastąpił Kamilem Zapolnikiem i ataki gospodarzy mogły im przynieść kontaktowego gola „do szatni”. Niestety, uderzenie Damiana Kądziora, który ładnie wymienił piłkę z Januszem Bucholcem, nogami zdołał obronić Rafał Misztal.

Po przerwie Wigry nie miały już nic do stracenia. Po lewej stronie dwukrotnie stracha przyjezdnym napędził Miłosz Kozak, ale skończyło się na strzale w boczną siatkę. Biało-niebiescy tak zapędzili się w atakach, że zupełnie zapomnieli o obronie.

Już po 10 minutach drugiej połowy było 0:3. Janusz Bucholc nie zatrzymał dośrodkowania Konrada Wrzesińskiego do byłego reprezentanta Polski Marcina Burkhardta, który popisał się techniczna sztuczką i zagraniem na wolne pole do Michała Bajdura. Napastnik Pogoni nie pomylił  się i płaskim uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Hieronima Zocha.

Cztery minuty później nasz bramkarz po raz czwarty musiał sięgać do siatki. Przelobował go Konrad Wrzesiński, który otrzymał ładne podanie od Daniela Gołębiewskiego, a przyjezdnym, niestety, dopomógł w tej efektownej akcji błąd Vaclava Cverny.

Po kolejnych dwóch minutach suwalscy kibice zobaczyli piątego gola, na szczęście już  wykonaniu gospodarzy. Wprowadzony na plac Łukasz Wroński błysnął prostopadłym podaniem do Kamila Adamka, który posadził na ziemię Rafała Misztala i zdobył bramkę na 1:4. Rozmiary porażki próbowali jeszcze zmniejszyć Kamil Zapolnik, Rafał Augustyniak i Łukasz Wroński, ale wynik już się nie zmienił.

- Przegraliśmy przez indywidualne błędy na początku spotkania, których efektem były dwie bramki i zgadzam się z opinią, że ustawiły one to spotkanie – mówi Dominik Nowak, trener Wigier. – Kolejne błędy w obronie zaowocowały następnymi golami. Musimy je teraz przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za walkę do końca. Zdobyliśmy honorową bramkę, ale mogliśmy ich strzelić więcej. Strzelała za to Pogoń i wygrała z nami zasłużenie.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 - Konrad Wrzesiński 15, 0:2 - Daniel Gołębiewski 17, 0:3 - Michał Bajdur 55, 0:4 – Konrad Wrzesiński 59, 1:4 – Kamil Adamek.
Żółte kartki: Radecki, Kądzior, Augustyniak (Wigry), Wrzesiński, Dybiec (Pogoń). Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 2637.

Wigry: Hieronim Zoch -  Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski (69 Kuku), Václav Cverna, Jakub Bartkowski, Damian Kądzior, Mateusz Radecki (39 Kamil Zapolnik), Rafał Augustyniak, Damian Gąska (58 Łukasz Wroński), Miłosz Kozak, Kamil Adamek.

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski (69 Cezary Demianiuk),  Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Konrad Wrzesiński, Daniel Dybiec,  Marcin Burkhardt (56 Rafał Makowski), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur,  Daniel Gołębiewski (87 Piotr Kurbiel).

Pozostałe wyniki 8. kolejki:

Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec  2:0 (0:0)

Gole: Andrzej Rybski 60 i 90

Żółte kartki: Filip Kozłowski – Szymon Sobczak.

GKS Katowice - Wisła Puławy  2:1 (0:1)

Gole: Grzegorz Goncarz 59 i 62 (k) – Dawid Pożak 11

Żółte kartki: Mateusz Kamiński – Konrad Szczotka, Sylwester Patejuk, Konrad Nowak, Piotr Darmochwał (x 2)

Czerwona kartka (za 2. żółte) – Piotr Darmochwał (Wisła, 87. min.)

Olimpia Grudziądz - Górnik Zabrze   1:2 (1:1)

Gole: Karol Angielski 40 - Igor Angulo 28, David Ledecký 76

Żółte kartki: Dariusz Kłus - Bartosz Kopacz

Chrobry Głogów - GKS Tychy  2:2 (1:1)

Gole: Karol Danielak 45, Paweł Wojciechowski 69 - Jakub Świerczok 25, Wojciech Szumilas 50

Żółte kartki: Marcel Gąsior, Karol Danielak, Sebastian Bonecki, Dominik Kościelniak – Daniel Tanżyna (x 2)

Czerwona kartka (za 2. żółte): Daniel Tanżyna (GKS, 90 min.).

Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork  4:0 (1:0)

Gole: Łukasz Matusiak 42, 78, Robert Bartczak 57, Martin Pribula 64

Żółte kartki: Marcin Sierczyński – Radosław Kursa.

Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz  2:0 (1:0)

Gole: Łukasz Wróbel 37 (k), Jakub Serafin 69

Żółta kartka: Juliusz Letniowski (Bytovia)

Znicz Pruszków - Podbeskidzie Bielsko-Biała  0:1 (0:0)

Gol: Paweł Tarnowski 59

Żółte kartki: Radosław Bartoszewicz – Martin Baran, Łukasz Sierpina, Adam Deja

Stomil Olsztyn - Miedź Legnica  0:1 (0:1)

Poz. 15. baraże z trzecim zespołem z II ligi

UWAGA: Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie Mecz 7. kolejki wymogów licencyjnych (odjęte po meczu 1. kolejki Stomil – Chrobry 3:0).

Czołówka snajperów:

6 goli - Sylwester Patejuk (Wisła Puławy),
4 gole - Kamil Adamek (Wigry Suwałki), Jakub Biskup (Chojniczanka Chojnice), Petteri Forsell (Miedź Legnica),
3 gole - Karol Angielski (Olimpia Grudziądz), Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec), Róbert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Foszmańczyk (GKS Katowice), Roman Gergel (Górnik Zabrze), Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Damian Kądzior (Wigry Suwałki), Rafał Kujawa (Stomil Olsztyn), Łukasz Matusiak (Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Świerczok (GKS Tychy), Łukasz Wróbel (Bytovia Bytów),