23.07.2019

Wigry Suwałki. Dariusz Mazur i Siergiej Chitrikow planują kolejne transfery [wideo]

Suwalski pierwszoligowiec z nowym dyrektorem sportowym Siergiejem Chitrikowem, chce jeszcze przeprowadzić przynajmniej trzy transfery.

Nowym dyrektorem sportowym Wigier Suwałki znowu została osoba związana z Legią Warszawa. Po Jacku Zielińskim, który w Suwałkach pracował prawie trzy lata i Marku Jóźwiaku, który był doradcą zarządu ds. sportowych w kwietniu i maju tego roku, przyszedł czas na urodzonego na Białorusi, od dziecka mieszkającego w Polsce 33-letniego Siergieja Chitrikowa. Przez osiem lat pracował on w dziale skautingu Lecha Poznań, do którego sprowadził m.in. Siergieja Kriwca, Artioma Rudniewa, Aleksandara Tonewa czy Darko Jevticia, a ostatnie cztery lata spędził w warszawskiej Legii.

- Jestem ambitny, długo przygotowywałem się roli dyrektora sportowego, mam nadzieje na długą pracę w Suwałkach - mówił Siergiej Chitrikow na wtorkowej konferencji prasowej. Ma on zbudować sieć skautingu, począwszy od regionalnej po zagraniczną, koordynować współpracę trenerów pierwszego zespołu, drużyn młodzieżowych i akademii piłkarskiej. 

Akademia, jak opowiadał jej prezes Kamil Makarewicz, rozpoczęła proces certyfikacji w PZPN i nadal największy nacisk będzie kładła na jakość szkolenia. Drużyny juniorów starszych i młodszych mają w tym sezonie  powalczyć o zaistnienie na szczeblu cetralnym.

Zadaniem pierwszoligowcow jest spokojne utrzymanie i efektowna gra, która przyciągnie na stadion więcej kibiców. Prezes Wigier Dariusz Mazur chciałby, żeby średnia widzów na meczach na Zarzeczu wzrosła z 1200 w minionym sezonie, do 2000.

Bilety, gadżety klubowe oraz artykuły i sprzęt sportowy kibice będa mogli kupować w klubowym sklepie, który zostanie otwarty 1 sierpnia w budynku sąsiadującym z Plazą Suwałki. Fanów na stadion mają przede wszystkim sprowadzić sukcesy pierwszoligowców, stąd starania o sprowadzenie wartościowych zawodników.

- Okienko transferowe otwarte jest do 31 sierpnia, ale nie chcemy zwlekać, prowadzimy rozmowy z trzema piłkarzami - mówi Dariusz Mazur. - Nie mogę zdradzić nazwisk, ani pozycji, na jakich występują.

Tego lata Wigry pozyskały już 10 zawodników. Odeszło ich aż 14, wśród nich nieoczekiwanie Filip Karbowy, który wczoraj podpisał umowę z Zagłębiem Sosniowiec, w zespole trenera Adama Fedoruka są więc jeszcze wolne miejsca.

Wojciech Drażba 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie