24.01.2020

Wigry Suwałki już bez Łukasza Sosnowskiego przegrały 0:1 z FK Panevezys. Dwie ciekawe jedenastki

Po gładkich zwycięstwach nad trzecioligowymi Olimpią Zambrów i Ruchem Wysokie Mazowieckie, trzeci swój sparing Biało-Niebiescy rozegrali w piłkarskiej hali w Mariampolu. Po bramce straconej w 12 minucie, przegrali z FK Panevezys, piątym zespołem A Lygi.

Na Litwę pojechało 24 zawodników, wśród nich trzech testowanych – bramkarz oraz dwóch pomocników. W zespole Pawła Crettiego nie ma już 29-letniego Łukasza Sosnowskiego, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Defensywny pomocnik, który przyszedł przed rokiem z Górnika Łęczna, wiosną wystąpił w 4 , a jesienią w 18 pierwszoligowych spotkaniach. Trwają poszukiwania jego następcy oraz bramkarza.

Dwaj kandydaci na te pozycje zagrali dzisiaj w II połowie spotkania.

W 12 minucie błąd Grzegorza Aftyki wykorzystali Litwini, którzy po strzale z ponad 20 metrów wyszli na prowadzenie. Grzegorz Aftyka szybko mógł się zrehabilitować, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. W jednej z kolejnych akcji Konrad Matuszewski obił słupek bramki zespołu z Poniewieża i do przerwy jest 0:1.

Po zmianie stron grający w czerwonych strojach Biało-Niebiescy przeważali, mieli sporo rzutow roznych i strzałów na bramkę. Nie zdołali jednak pokonac bramkarza rywali. Po godzinie gry na boisku pojawił się amerykański rozgrywajacy Adam Najem, który jest reprezentantem Afganistanu, a dodatkowo ma białoruski paszport. Zaraz po wejściu Najem groźnie strzelał, ale uderzenie obrońca odbil na róg. Debiut pomocnika, który raptem trzy dni temu przyleciał do Europy, można uznać za udany.

Wigry przegrały z piątym zespołem litewskiej A Lygi. Do hali w Mariampolu wrócą w następną sobotę, 1 lutego i zmierzą się z Żalgirisem Wilno, wicemistrzem Litwy.

WD

Wigry Suwałki – FK Panevezys 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - 12 minuta

Wigry – I połowa: Jan Balawejder – Michał Król, Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Konrad Matuszewski, Grzegorz Aftyka, Patryk Czułowski, Denis Gojko, Robert Bartczak (17 Szymon Łapiński), Joel Huertas, Michał Żebrakowski.

Wigry  - II połowa: zawodnik testowany – Paweł Gierach, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski, Oskar Nowak, Cezary Sauczek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mikołaj Wasilewski, Szymon Łapiński (63 Adam Najem), Johan Oremo.

Rezerwowi:  Dominik Kąkolewski, Adam Najem.