30.04.2019

Wigry Suwałki muszą gonić sąsiadów. Katowice też wygrały [tabela i kalendarz]

Na zakończenie 31. kolejki GKS Katowice wygrał w Krakowie ze zdegradowaną już Garbarnią i wydostał się ze strefy spadkowej. Wigry Suwałki do bezpiecznego miejsca tracą dzisiaj 3 punkty.

Do końca sezonu każdy z zespołów rozegra po trzy spotkania i suwalska drużyna musi zdobyć w nich  2 punkty więcej niż  Bytovia i 3 więcej niż Stomil. Z tymi drużynami Biało-Niebiescy mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań.

Zadanie jak najbardziej realne, bo podopieczni Mirosława Smyły najbliższe dwa mecze zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz i Puszczą Niepołomice, a na koniec pojedzie do świętującego już od tygodnia awans do ekstraklasy Rakowa Częstochowa. Absolutnym minimum jest wywalczenie 6 punktów, a 9 oznaczałoby spełnienie marzeń.

- Jeżeli nawet będziemy musieli na koniec wygrać w Częstochowie, to to zrobimy – zapewniał     

Bytovię czekają spotkania z dzisiaj zagrożonymi jeszcze Odrą Opole (wyjazd) i Chrobrym Głogów (dom), no i GKS-em Katowice (wyjazd).

Stomil Olsztyn najbliższe dwa mecze rozegra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice oraz  Garbarnią Kraków i wcale nie musi z nimi wygrać. Na koniec Duma Warmii podejmie Stal Mielec i jest nadzieja, że Artur Skowronek zmobilizuje swoich podopiecznych do zwycięstwa w Olsztynie.

Najpierw jednak mielecka Stal, wciąż z szansami na awans, wystąpi w Katowicach, które kilka lat temu lekką ręką pozbyły się trenera Skowronka. W następnym meczu GieKSa zagra w Poznaniu, a na koniec podejmie Bytovię.

Dla porządku, jeszcze kalendarz spotkań zespołów, które mają tylko 3 punkty więcej od Bytovii, oba się  z nią zmierzą i porażki z nią mogłyby wpędzić je w kłopoty. Chrobry Głogów zagra z Wartą Poznań (dom), Bytovią (wyjazd) i Podbeskidziem (dom).  Odrę Opole czekają natomiast potyczki z Bytovią (dom), Podbeskidziem (wyjazd) i ŁKS-em Łódź (dom).

Pierwszoligowe mecze już od środy, 1 maja, kiedy awansem mecz 33. kolejki rozegrają Tychy z Jastrzębiem.

W środę, po dwóch dniach wolnego na regenerację fizyczną i psychiczną po klęsce 0:5 w Tychach, przygotowania do niedzielnego meczu z Sandecją rozpoczną piłkarze Wigier.

WD

 

GKS Tychy - Wigry Suwałki  5 : 0 (3:0)

Gole: Dawid Abramowicz 9, Vojtuš 21 i 36, Łukasz Grzeszczyk 65 z karnego, Mateusz Piątkowski 90

Żółte kartki: Jakub Vojtuš – Wiktor Biedrzycki

GKS Tychy: Jałocha – Biernat, Mańka, Kowalczyk, Grzeszczyk, Vojtus, Jakub Piątek, Steblecki (80. Piątkowski), Adamczyk (78. Omar Monterde), Abramowicz, Kacper Piątek

Wigry: Węglarz – Jurkowski (46. Pawłowski), Chrzanowski, Karbowy, Sabiłło (70. Olszewski), Frank Adu Kwame, Joel Huertas, Najemski, Bartczak, Piekarski (35. Biedrzycki), Karankiewicz

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica) 

 

Pozostałe wyniki 31. kolejki:

Sobota, 27.04.

Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice  2 : 1 (1:0)

Gole: Mateusz Kuzimski 17, Łukasz Moneta 60 – Janusz Surdykowski 54

Żółte kartki: Sławomir Duda – Jacek Podgórski, Hubert Wołąkiewicz, Janusz Surdykowski, Krzysztof Danielewicz

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa  2 : 0 (2:0)

Gole: Łukasz Sekulski 6, Łukasz Piątek 21

Żółte kartki: Bartłomiej Kalinkowski – Igor Sapała. 
Czerwona kartka: Tomáš Petrášek (Raków, 80. minuta, za obrazę sędziego). 

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza  3 : 0 (0:0)

Gole: Grzegorz Lech 57, Mateusz Gancarczyk 61, Michał Góral 87  

Żółte kartki: Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk, Wojciech Dziemidowicz – Michał Skóraś, Piotr Wlazło, Dawid Kalisz.  

Niedziela, 28.04.

Warta Poznań - Odra Opole  2 : 1  (1:0)

Gole: Grzegorz Szymusik 16, Rafał Janicki 69 z karnego -  Szymon Skrzypczak 90 z karnego

Żółte kartki: Michał Jakóbowski, Jakub Kiełb, Michał Żebrakowski, Adrian Lis – Szymon Skrzypczak, Paweł Baranowski, Dawid Błanik, Mateusz Czyżycki

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice  2 : 1 (1:0)

Gole: Michal Piter-Bučko 45+2, Adrian Basta 55 – Piotr Stawarczyk 74 z karnego

Żółte kartki: Dominik Kun, Dawid Flaszka, Michal Piter-Bučko – Łukasz Szczepaniak, Mateusz Bartków, Marcin Stefanik, Piotr Stawarczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie  2 : 2 (1:2)

Gole: Michał Rzuchowski 13, Jaroch 51 z karnego – Kamil Adamek 21, Szymura 27

Żółte kartki: Płacheta, Gomez - Szymura

Stal Mielec - Chrobry Głogów  5 : 1 (3:0)

Gole: Łukasz Janoszka 5 i 45, Jonathan de Amo 43, Krystian Getinger 63, Josip Šoljić 68 z karnego – Oskar Repka 70

Żółta kartka: Mateusz Machaj, Kamil Pestka (Chrobry)

Poniedziałek, 29.04.

Garbarnia Kraków - GKS Katowice  0 : 2 (0:1)

Gole: Wojciech Lisowski 39, Tymoteusz Puchacz 90

Żółte kartki: Kamil Włodyka, Krzysztof Kalemba, Filip Wójcik – Bartłomiej Poczobut

 

Tabela:

 

   1.

 Raków Częstochowa

 31

 68

 51:18

   2.

 ŁKS Łódź (b)

 31

 62

 51:20

   3.

 Stal Mielec

 31

 55

 47:22

   4.

 Sandecja Nowy Sącz

 31

 51

 31:21

   5.

 GKS 1962 Jastrzębie

 31

 45

 37:34

   6.

 Podbeskidzie Bielsko-Biała

 31

 43

 46:42

   7.

 GKS Tychy

 31

 43

 45:36

   8.

 Puszcza Niepołomice

 31

 41

 32:39

   9.

 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (s)

 31

 40

 39:41

 10.

 Warta Poznań (b)

 31

 38

 30:40

 11.

 Chojniczanka Chojnice

 31

 38

 43:44

 12.

 Odra Opole

 31

 36

 41:51

 13.

 Chrobry Głogów

 31

 36

 26:36

 14.

 GKS Katowice

 31

 34

 32:41

 15.

 Stomil Olsztyn

 31

 34

 32:37

 16.

 Bytovia Bytów 

 31

 33

 41:46

 17.

 Wigry Suwałki 

 31 

 31 

 34:52 

 18. 

 Garbarnia Kraków (b)

 31 

 21

 19:58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poz. 1-2 awans do ekstraklasy

Poz. 16-18 spadek do II ligi

(b) – beniaminek

(s) – spadkowicz z ekstraklasy

 

Snajperzy:

11 goli - Valērijs Šabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała), 

10 goli - Adrian Błąd (GKS Katowice),

9 goli - Kamil Adamek (GKS 1962 Jastrzębie), Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Dani Ramírez (ŁKS Łódź),

 

Gole dla Wigier:

6 - Martin Adamec

5 - Robert Bartczak, Joel Huertas Cornudella  (Hiszpania),

4 - Filip Karbowy, 

3 - Bartosz Bida, Kamil Sabiłło,

2 - Karol Mackiewicz,

1 – Wiktor Biedrzycki, Piotr Kwaśniewski, Arkadiusz Najemski, Aron Stasiak, Jonatan Straus, Serafin Szota (Odra, samobój), Jan Sobociński (ŁKS, samobój)

 

Awansem mecz 33 kolejki – 1.05.

GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie  18:00

 

Zestaw par 32. kolejki:

Piątek, 3.05.

Chrobry Głogów - Warta Poznań  18:00

Sobota, 4.05.

GKS Katowice - Stal Mielec  18:00

Raków Częstochowa - GKS Tychy  19:00

Odra Opole - Bytovia Bytów  19:45

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Garbarnia Kraków  20:00

Niedziela, 5.05

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz  17:00

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź  17:45

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała  18:00

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie