24.07.2019

Wigry Suwałki wypożyczyły trzeciego młodzieżowca z Jagiellonii Białystok. Dołączył Michał Ozga

Jeszcze w piątek był w meczowej "18" na mecz 1 kolejki PKO Ekstraklasy Jagi z Arką w Gdyni, a dzisiaj podpisał umowę z suwalskim pierwszoligowcem. Michał Ozga, 19-letni defensywny pomocnik lub stoper dzisiaj został wypożyczony z Białegostoku do Wigier.

Pochodzący z Krakowa, mierzący 182 cm zawodnik zanotował trzy występy w reprezentacji Polski U-18 i dwa w U-19. W poprzednim sezonie rozegrał 16 występów w Centralnej Lidze Juniorów i zaliczył debiut w Ekstraklasie, rozgrywając cały mecz w wygranym 2:0 spotkaniu z Lechią Gdańsk.   

Po Pawle Gierachu i Szymonie Łapińskim, Michał Ozga jest trzecim młodzieżowcem, wypożyczonym tego lata z Jagielloni do Suwałk. Na pewno marzy o tym, żeby w I lidze spisywać się na tyle dobrze, żeby trener Ireneusz Mamrot przypomniał sobie o nim już po rundzie jesiennej.

W poprzednim sezonie tak było w przypadku Słowaka Martina Adamca, który jesienią zdobyl dla Wigier 6 goli i wiosną grywał już dla Jagi w ekstraklasie. Cały rok w Suwałkach spędzili zaś  Damian Węglarz i Bartosz Bida, teraz gracze wyjściowego składu na mecz z Arką. Rok temu białostocką kolonię w Suwałkach tworzyli także Paweł Olszewski (dzisiaj Stal Mielec), Karol Mackiewicz (Górnik Łęczna), Jonatan Straus, Dawid Polkowski i Paweł Kaczmarek.

WD

Źródło: Wigry Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie