18.09.2017

Wigry Suwałki znowu na spadkowym miejscu. Szkoda tego Ruchu [wynik, tabela]

Ruch Chorzów grał w liczebnej przewadze i prowadził do 84 minuty, ale przegral 1:2 z Górnikiem Łęczna, innym spadkowiczem z ekstraklasy.

Zwycięstwo łęcznian wywindowało ich z przedostatniej na 11. pozycję i sprawiło, że z 14. na 16. miejsce spadły Wigry. Suwalczanie, ktorzy wygrali dwa ostatnie mecze (na zdjęciu po zwyciestwie 2:1 z Odrą Opole), muszą w tę sobotę zwyciężyć w Sosnowcu, by wrócić na bezpieczną lokatę.

Na dnie tabeli na dobre utknęli osłabieni po spadku, ukarani za zaległości finansowe  pięcioma minusowymi punktami, no i bardzo pechowi chorzowianie. Nic nie dały posiłki w osobie argentyńskiego szkoleniowca Juana Ramona Rochy, który przyjechał pomóc Krzysztofowi Warzysze, dawnemu podopiecznemu z Panathinaikosu Ateny. W minioną środę Ruch do 89 minuty prowadził 2:0 z GKS-em Tychy, ale skończyło się remisem. Teraz znowu Niebiescy byli bliscy zdobycia trzech punktów, a skończyli z niczym i nadal są poniżej zera.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 1 : 2 (0:0)

Gole: Arkadiusz Kasperkiewicz 65 (s) - Łukasz Tymiński 84, Grzegorz Bonin 90

Żółte kartki: Miłosz Przybecki, Miłosz Trojak, Michał Walski, Santiago Villafañe, Bojan Marković, Maciej Urbańczyk – Łukasz Wiech, Dariusz Jarecki, Łukasz Sosnowski.
C
zerwone kartki (za 2. żółte): Bojan Marković (Ruch, 90. minuta) - Łukasz Wiech (Górnik, 45. minuta).

5 goli - Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów),
4 gole - Maciej Domański (Puszcza Niepołomice), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Adam Ryczkowski (Chojniczanka Chojnice), Patryk Szysz (Górnik Łęczna), Jakub Vojtuš (Miedź Legnica),