18.04.2019

Już dziś finał I ligi siatkarzy: Ślepsk Suwałki – Stal Nysa u nas relacja live

Być może już dziś poznamy zespół, który jesienią zagra w PlusLidze. W hali OSiR w Suwałkach, w świetle kamer telewizji Polsat Sport, w obecności ponad 800 kibiców i dziennikarzy z kilku stacji radiowych o godz. 17:30 rozpocznie się trzeci mecz finału I ligi siatkarzy.Być może ostatni, bowiem po meczach w Nysie, w rywalizacji do trzech zwycięstw, Ślepsk Suwałki prowadzi ze Stalą Nysa 2:0. 

- Nie jest tajemnicą, że trudniej utrzymać wysoki poziom, obronić wynik niż go zrobić i właśnie w takiej, trudniejszej niż rywale sytuacji, będziemy my. Stal nie ma nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Ale kiedy się wygrywa w głowach też zapala się takie światełko spokoju, a rozum podpowiada przecież już wygraliście dwa razy, to możecie i trzeci. Tylko w to uwierzcie – mówi Wojciech Winnik, prezes i atakujący Ślepska. – Staramy się podtrzymywać dobrego ducha po meczach w Nysie i zapobiec ewentualnym błędom. Dojście do finału to tak jak dla kierowcy wejście w bardzo ostry zakręt, który trzeba pokonać bezpiecznie. Nie obawiamy się o formę, bo ta jest, ale najważniejsze będzie nastawienie z jakim wyjdziemy na parkiet. To nie my przed finałem byliśmy jego faworytem. To na Nysę stawiano i Nysa zawiodła. Teraz nie ma już nic do stracenia, pójdzie na całość, będzie ryzykowała i jeśli wyjdzie to super, a jak nie  trudno. To będzie nie tylko mecz siatkówki, ale też pojedynek na psychikę trenerów i zawodników obu zespołów. 

Wiadomo już, że w Suwałkach Stal zagra bez przyjmującego Michała Makowskiego i środkowego Macieja Zajdera, ale nasz rywal ma szeroką i doświadczoną kadrę, a zatem brak tej dwójki nie będzie osłabieniem. 

Niemal wszystkie bilety na środowy mecz rozeszły się w przedsprzedaży, ale kilkadziesiąt zostało w rezerwie i, podobnie jak gadżety Ślepska, będzie je można kupić w dniu meczu. Drzwi na halę będą otwarte od godz. 15:00. Wiadomo, że w hali zasiądzie ok. 850 kibiców, a mecz na żywo obserwować będą przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej i prowadzącej PlusLigę Polskiej Ligi Siatkówki. 

TM

Fot. Milosz Kozakiewicz 

  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.24.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.1935 4.2783
USD 0.35% 3.7871 3.8637
GBP 0.85% 4.9713 5.0717
CHF 0.10% 3.9045 3.9833
23.01.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie