09.09.2017

MKS Będzin i Ślepsk w finale Memoriału J. Gajewskiego, SUKSS wygrał Mały Memoriał [zdjęcia]

Zwycięstwem siatkarzy SUKSS Suwałki zakończył się turniej drużyn młodzieżowych towarzyszący VIII Memoriałowi Józefa Gajewskiego. W sobotnim finale Memoriału zagrają I-ligowy Ślepsk Suwałki i występujący w Plus Lidze MKS Będzin. O miejsce trzecie zaś walczyć będą plusligowcy z DAFI Społem Kielce i brązowi medaliści mistrzostw Ukrainy siatkarze Winnica Volleyball Club.

W meczu otwierającym VIII Memoriał Józefa Gajewskiego spotkały się zespoły z polskiej siatkarskiej ekstraklasy DAFI Społem Kielce i MKS Będzin. Po zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Będzina, którzy wygrali 3:2.

W pierwszym secie dzięki precyzyjnej, niezbyt mocnej, ale trudnej technicznie zagrywce i małej ilości błędów własnych lepsi byli siatkarze z Kielc. W secie drugim i trzecim role się odwróciły i partie te kończyły się wygraną gości z Będzina. W czwartej partii kielczanie uspokoili i uporządkowali swoją grę i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w partii i remisu w meczu, który przedłużył ich szanse na wygarnie spotkania i awans do finału suwalskiego turnieju. W tie-breaku wymiana siatkarskich ciosów trwała aż do stanu 12:11dla DAFI Społem. Wówczas trzy punkty z rzędu zdobyli będzinianie i prowadząc 14:12 mieli do dyspozycji dwie piłki meczowe. Pierwszą ekipa z Kielc obroniła, ale drugą oddała w prezencie rywalom bowiem Morozow zagrał w siatkę i był to kończący seta i mecz 15. punkt dla będzinian, który dał im awans do finału memoriału.

DAFI Społem Kielce – MKS Będzin 2:3 (25:18, 14:25, 18:25, 25:21, 13:15)

Społem: Superlak, Nalobin, Pawliński, Łapszyński, Fiel, Stępień – Czunkiewicz (libero) oraz Wachnik, Morozow, Schamlewski i Szymański
MKS: Waliński, Araujo, Ratajczak, Grzechnik, Kozub, Kok – Poter i Gregorowicz (libero) oraz Kowalski i Faryna,

W drugim spotkaniu popis efektownej i skutecznej gry dali gospodarze memoriału Ślepsk Suwałki.

Brązowi medaliści mistrzostw Ukrainy w sezonie 2016/17 zespół  Winnica Volleyball Club był tylko tłem dla doskonale dysponowanych i ustawionych przez trenera suwalczan. Dla siatkarzy Ślepska był to pierwszy mecz przed własną, gorąco reagująca  publicznością. Rywale i to tylko w drugim secie i na krótko nawiązywali kontakt z pewnie grającymi w zagrywce, bloku i ataku gospodarzami. Rozgrywający Ślepska, Ukrainiec Witalij Szczytkow, popisywał się seriami urozmaiconych zagrywek przynoszących punkty Ślepskowi, a wystawami rozrzucał blok rywali. O ile w dwóch pierwszych setach goście z Ukrainy starali się jeszcze dotrzymywać kroku wicemistrzowi polskiej I ligi, to w secie trzecim zostali „wbici w parkiet” i tę partię przegrali aż ... 9:25. Katem gości był rozgrywający Ślepska Witalij Szcztkov, który wszedł na zagrywkę przy stanie 14:7 dla Ślepska, a opuścił pole zagrywki przy prowadzeniu gospodarzy ... 23:7.

Ślepsk Suwałki – Winnica Volleyball Club 3:0 (25:15, 25:19, 25:9)

Ślepsk: Sasak, Rudzewicz, Skrzypkowski, Lesiuk, Hunek, Szczytkov -  Krupiński (libero) oraz Laskowski, Sapiński
Winnica: Gorbenko, Klepko, Lyzanets, Zaika, Rudenko, Szawinskij - Ostroumow i Krajewskij (libero) oraz Danylo, Holoven, Tyshchenko, Klepko, Poluian, Gorbenko.

W sobotę o godz.11:00 w meczu o trzecie miejsce zmierzą się zatem DAFI Społem Kielce z  Winnica Volleyball Club, a o 13:00 w finale zagrają MKS Ślepsk Suwałki i MKS Będzin. Dla gospodarzy będzie to piąty finał Memoriału i szansa na drugie zwycięstwo.

xxxxxxxxx

Zwycięstwem prowadzonych przez Kamila Skrzypkowskiego siatkarzy SUKSS Suwałki zakończył się rozegrany w ramach VIII Memoriału Józefa Gajewskiego turniej drużyn młodzieżowych.

Suwalczanie po 2:0 pokonali ekipy UKS Mikolo Sokółka (trener Krzysztof Zaniewski)  i ZSS Ełk (trener Paweł Duba). Drugie miejsce, po wygranej 2:0 z ZSS Ełk, zajęli młodzi siatkarze z Sokółki, a trzecie ełczanie.

MVP turnieju został suwalczanin Patryk Harackiewicz.