18.12.2017

Na pożegnanie 2017 roku Ślepsk Suwałki zwyciężył w Spale i traci trzy oczka do lidera

W ostatnim w 2017 roku meczu I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki pokonał w Spale tamtejszą SMS PZPS 3:0 i po 14. kolejkach suwalczanie zajmują w tabeli 4. miejsce ze stratą 3 pkt. – do lidera z Tomaszowa Mazowieckiego i 1 do zajmującego 3. lokatę Krispolu. Kolejny ligowy mecz dopiero 7 stycznia w Siedlcach.

Wcześniej, bo 29 lub 30 grudnia Ślepsk zagra w Suwałkach sparing z II-ligowym NET Ostrołęka prowadzonym przez Mateusza Mielnika.

Zanim nieliczna bo niespełna 30-osobowa grupa kibiców na dobre zasiadła na trybunach Ślepsk prowadził już 6:0, a to dzięki blokom Skrzypkowskiego i Hunka, obiciu bloku rywali przez Winnika i trzem zepsutym atakom gospodarzy.  Pierwszy punkt dla SMS , wciskając piłkę miedzy blok Ślepska i siatkę, zdobył Kapica, ale nie zmienił on obrazu gry, bowiem w dalszym ciągu warunki na parkiecie dyktowali i kontrolowali goście. Przewaga suwalczan nie zmalała, ale wzrosła do 9. pkt (18:9 i taką różnicą zakończył się ten set. Ostatni punkt, ustalając wynik partii na 25:16 dla gości, atakiem po bloku zdobył Łukasz Szarek.

Wprawdzie w drugim secie pierwszy punkt zdobył Ślepsk po bloku Gonciarza i Hunka, ale młodzi siatkarze ze Spały nie załamali się, odrobili stratę i m.in.,. dzięki asom serwisowym Kosiby objęli prowadzenie 5:2, a po kilku minutach 8:6. I wówczas punkt atakiem po bloku zdobył Winnik, „czapę” Kosibie założył Lesiuk, a na prowadzenie 9:8 dał Ślepskowi potrójny blok i o czas poprosił trener gospodarzy. Pomogło, ale  tylko na chwilę (9:9 i 10:10),  bo po punktowych akcjach Sapińskiego, Szaka i Gonciarza Ślepsk odskoczył rywalom na 13:10 i kontrolując grę, po zagrywce SMS w siatkę wygrał seta 25:22 i powadził w meczu 2:0.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze, którzy szybko odskoczyli suwalczanom na 3 (6:3, 7:4), a po ataku Firszta i dwóch punktach Grygiela ich przewaga wzrosła do 5. pkt. (10:5). To był sygnał dla Ślepska do pogoni za rywalami. Po raz pierwszy w tym secie Ślepsk, po ataku Skrzypkowskiego, objął prowadzenie 15:14. a po kilku minutach, ataku Lesiuka do szóstej strefy, Sługockiego w siatkę i asie serwisowym Laskowskiego powiększył przewagę do trzech punktów (19:16) . Kiedy punkt na 23:20 dla Ślepska zdobył Skrzypkowski wydawało się, że koniec seta i meczu to kwestia minut, nieoczekiwanie do gry wrócili gospodarze, którzy zdobyli trzy punkty i na tablicy wyświetlił się wynik 23:23. Po autowym  ataku SMS po przekątnej Ślepsk miał pierwszą piłkę meczową, ale nie wykorzystał jej Szczytkov zagrywając w siatkę. Drugiego meczbola dał gościom atak Skrzypkowskiego, ale ponownie remis, tym razem 25:25, był po autowym bloku gości. Po ataku Winnika po prostej Ślepsk po raz trzeci stanął przed szansą zakończenia seta i meczu. I tę szansę wykorzystał, a decydujący punkt blokiem zdobył Cezary Sapiński.  Set 27:25 i mecz 3:0 dla Ślepska, który trzecim zwycięstwem w meczu wyjazdowym sprawił gwiazdkowo-noworoczny prezent sobie i sowim kibicom..

SMS PZPS Spała - Ślepsk Suwałki  0:3 (16:25, 22:25, 25:27)

SMS PZPS: Czetowicz, Kapica, Firszt, Sługocki, Michalak, Poręba - Szymura (libero) oraz  Rajsner, Jezierski, Kosiba, Grygiel
Ślepsk: Hunek, Skrzypkowski, Gonciarz, Winnik, Lesiuk, Sapiński – Filipowicz Libero) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov, Krupiński (libero)

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

Olimpia Sulęcin - Stal Nysa  3:1 (25:23, 15:25, 25:23, 25:15)

Lechia Tomaszów Maz. - TSV Sanok  2:3 (17:25, 26:24, 28:26, 24:26, 11:15)

Norwid Częstochowa - Aqua Zdrój Wałbrzych  3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 23:25, 15:11)

Krispol Września - AZS AGH Kraków  1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 15:25)

AZS Częstochowa - KPS Siedlce  3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:18)