12.11.2013

Rozstrzelali nas zagrywką

- Ten mecz przegraliśmy zagrywką – spotkanie Camper Wyszków – Śelpsk Suwałki 3:1 podsumował Piotr Poskorbko, trener suwalczan. – Camper w ten sposób zdobył aż 11 punktów, my tylko cztery. To co było naszą siłą w meczu z Pekpolem, dziś okazało się naszym najsłabszym punktem.
- Nie pamiętamy kiedy tak rozstrzelaliśmy rywala – mówili po meczu siatkarze z Wyszkowa. – W zagrywce w zasadzie wchodziło nam wszystko, a Ślepskowi nic.

Kibice w Wyszkowie mieli podwójny powód od zadowolenia, raz, że wygrali ich pupile, dwa, bo obejrzeli dobry, emocjonujący mecz.  Camper był faworytem sobotniego meczu i nie zawiódł. Ślepsk pojechał walczyć i walczył. Podobnie jak w Lubienie był blisko wygrania dwóch setów i wywiezienia przynajmniej jednego punktu. I ponownie nie udało się.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Paweł Pietkiewicz. Kolejne sprezentowali goście i po chwili Camepr prowadził już 6:2.  Nie było na co czekać. Trener Poskrobko wziął czas, po którym role na boisku się odwróciły. Suwalczanie zaczęli dorabiać straty, doprowadzili do remisu 7:7, ale następny punkt zdobył Camepr i wyszkowianie schodzili na przerwę techniczną prowadząc 8:7. Druga część seta to walka punkt za punkt, ale na sygnał na drugą przerwę techniczną zabrzmiał przy prowadzeniu Ślepska 16:15.  O wyniku seta zadecydowała zatem końcówka. Ślepsk odskoczył rywalom na 23:21. Camper wyrównał na 23:23. dogonił rywala i doprowadził do remisu 23:23. Ostsenie zdenie nałeżało jednak do gości. Atak Dimy Skorja po prostej, a następnie błąd w obronie Campera dały Ślepskowi dwa punkty i wygraną 25:23.

Set drugi rozpoczął się od bloku na Wójciku i czasu dla Campera. Rozmowa trenera Sucha pobudziła jego podopiecznych i po kilku minutach to oni prowadzili już 8:6. Chwilę później (10:8) Łukasz Kaczorowski rozpoczął festiwal skutecznych zagrywek Campera. Zaliczył trzy asy, a czwarty punkt gospodarze zdobyli po autowym ataku Skorija. Po atakach Kałasza i Wójcika na tablicy pojawił się wynik 16:9, co oznaczało przerwę techniczną. Camper w tym okresie grał wręcz koncertowo. Nie pomogły zmiany w Ślepsku (za Skorija Modzelewski, za Bell`a – Makowski i set 25:18 dla wyszkowian.

W secie trzecim wyrównana walka trwała do stanu 13:12 dla gospodarzy. Po błędach Ślepska oraz skutecznych akcjach Urbanowicza, Pietkiewicza i Świrydowicza Camper odskoczył rywalom na 19:12 i kontrolując grę po ataku Kaczorowskiego zakończył seta wynikiem 25:20 i objął prowadzenie w meczu 2:1. kajci

Pierwszy punkt w czwartym secie zdobył wprawdzie Kamil Skrzypkowski. Kibciom nie dał o sobie zapomnieć Kaczorowski, a z dobrej strony pokazał się wprowadzony na boisko w Ślepsku Krzysztof Modzelewski. Wymiana siatkarskich ciosów trwała do stanu 8:8. Dwa kolejne punkty, po ataku Winnika i bloku na Kaczorowskim, zdobył Ślepsk i objął prowadzenie 10:8 i utrzymali do 15:13, kiedy na zagrywkę z ławki wszedł Urbanowicz. Po jego asie i ataku, oraz błędzie gości miejscowi zeszli na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:15. Pierwsza akcja po przerwie po ataku Wojciecha Winnika przyniosła punkt Ślepskowi, ale dwa następne zdobyli gospodarze i ponownie prowadzili, tym razem 18:16. Podopiecnzi Piotra Poskrobko robili co mogli, żeby zostać w grze. Niestety trafili na świetnie dysponowanych w tym dniu gospodarzy. Przy stanie 24:22 to podopieczni Jana Sucha popisali się kapitalną, niewiarygodną wręcz  obroną ataku Kamila Skrzypkowskiego, a po kontrze Mariusza Schamlewskiego uśmiechnęło się do nich szczęście, bowiem piłka odbiła się od taśmy i minimalnie bo minimalnie ale spadła za boczną linią. A zatem aut i 25:22 w secie, a 3:1 w meczu dla Campera.

MVP meczu został zdobywca 18 punktów dla Campera Paweł Pietkiewicz. Tyle samo oczek dla Ślepska zdobył Wojciech Winnk.
Po 7. kolejkach Ślepsk z 12. pkt. plasuje się na 6. miejscu, a przed nim, już w sobotę o 17.00 w Suwałkach, mecz z kolejnym kandydatem do gry w PlusLidze MKS Będzin.

Camper Wyszków- Ślepsk Suwałki 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:22)

Camper: Zrajkowski (1), Szulik (9), Świrydowicz (5), Wójcik (13), Pietkiewicz (18), Kaczorowski (16), Stańczak (libero) oraz Urbanowicz (5),Główczyński (1) i Woroniecki (3)
Ślepsk: Bell, Kałasz (4), Rudzewicz (4), Skorij (4), Skrzypkowski (16), Winnik (18), Andrzejewski (libero) oraz Makowski (1), Modzelewski (5) i Schamlewski (3)