11.02.2014

Siedlce - Ślepsk o 4. miejsce

Dopiero zaplanowana na 22. lutego ostatnia kolejka rudy zasadniczej I ligi siatkarzy wyłoni czwartą drużynę, która rozgrywki play-off rozpocznie we własnej hali oraz ósmą, która zapewni sobie l I-ligowy byt na kolejny sezon. Rywalizacja o czwarte miejsce rozstrzygnie się w Siedlcach, a zajmie je zespół który wygra spotkanie KPS – Ślepsk Suwałki. Pewne jest też, że te dwie drużyny zagrają też w I rundzie play-off. Rywalizację do trzech zwycięstw od dwumeczu we własnej hali rozpocznie zwycięzca pojedynku z 22. lutego.

- Zadajmy sobie sprawę z wagi tego meczu, chcemy go wygrać i play-ofy zacząć od spotkań u siebie. Ale nie bezie to zdanie łatwe – twierdzi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. – Wiadomo jaka jest nasza sytuacja kadrowa. Kontuzja wyeliminowała z gry rozgrywającego Łukasza Makowskiego, na ostatnim treningu przed meczem z Kęczaninem urazu doznał Krystian Pachliński. Pozostali też czują w kościach trudy sezonu. Na szczęście mecze z Kętami i Siedlcami dzielą dwa tygodnie. Ten tydzień trenujemy nieco lżej, zamiast siedmiu treningów będziemy mieli sześć. Po popołudniowym treningu w czwartek chłopcy dostają trzy dni wolnego i mogą pojechać do domów. Spotkamy się w następny poniedziałek o 17.00 i zaczynamy przygotowania już ukierunkowane na drużynę z Siedlec.  

Na szczęście Giba (ps. Krystiana) już wznowił treningi i, jak zapewnia, na Siedlce będzie do dyspozycji trenera. Gorzej wygląda sytuacja z Łukaszem Makowskim.

- Opuchlizna wprawdzie zeszła, ale dalej czuję w nodze jakieś dziwne kłucie – opowiada Maku. – Bez USG nie chcę podejmować ryzyka bo tak naprawdę nie wiem co się w tej nodze dzieje. A nie zrobiłem go jeszcze bo miałem krwiaka. Chciałbym mieć to już za sobą. Najbliższy mecz z Siedlcami muszę odpuścić, ale na play-off chcę być już nie tylko z drużyną, ale w drużynie na parkiecie.
    
Brak Łukasza był widoczny zwłaszcza w meczu z akademikami z Krakowa. Na szczęście kryzys formy Ślepsk ma już za sobą. Coraz lepiej poczyna sobie Benjamin Bell, świetnie w mecz z Kętami wszedł Łukasz Rudzewicz. Ślepsk stać nie tylko na nawiązanie walki, ale na wygranie z Siedlcami. Jakby na to nie spojrzeć, nawet 5. miejsce, po rundzie zasadniczej będzie drugim wynikiem w pięcioletniej historii I-ligowych występów Ślepska.

- Wiemy o co będziemy grali, wiemy, że to nie my a Siedlce, zwłaszcza po bardzo dobrym meczu z Wyszkowem , będą faworytami. Ale w takiej roli gra nam się lepiej. Poza tym znamy mocne i słabsze strony rywala. Oglądam ich mecze, analizuję, przygotowuję taktykę na ten mecz i na play-off. Wszystko co w tym sezonie I ligi najważniejsze jest jeszcze przed nami. Musimy tylko grać swoją siatkówkę, a będzie dobrze – podsumowuje trener Poskorbko.

Przypomnijmy, ze w I rundzie w Suwałkach Ślepsk wygrał z KPS-em 3:1. W tym najbliższym meczu i w play-off może być po 3:2. Oby dla Ślepska.

Niezwykle ciekawie zapowiada się też rywalizacja o 8. miejsce gwarantujące i ligowy byt na sezon 2014/2015. Miejsce jest jedno, a kandydatów czterech. W najtrudniejszej, żeby nei napisać beznadziejnej sytuacji jest  Avia Świdnik (10 m-ce, 22 pkt), która traci do Pekpolu 2 pkt. ale gra (we własnej hali) z nieobliczalnym Camperem Wyszków (3 m-ce). Trudne zadanie obrony 8. miejsca czeka Pekpol. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrają bowiem we Wrześni z Krispolem (32 pkt, o 1 więcej niż Stal Nysa, która podejmuje lidera z Będzina), który, jeśli chce utrzymać 6 miejsce musi wygrać. Zwycięstwo Pekpolu za 3 pkt. załatwi sprawę obsady pla-off. Każdy inny wynik sprawi, że o tym, kto utrzyma się w I lidze zadecyduje niedzielny (23.02.) transmitowany przez Orange Sport TV mecz Kęczanin – AGH 100RK AZS Kraków. Potencjał kadrowy większy ma zespół z Kęt. On też zajmuje 9. miejsce ze stratą tylko 1 pkt. do Pekpolu i, przy równej ilości punktów będzie miał lepszy stosunek setów. Szanse, ale tylko teoretyczne mają też krakowianie. Teoretyczne, bowiem nawet ich wygrana 3:0, przy porażce 0:3 Pekpolu nie da im awansu do ósemki, bowiem  mają najgorszy stosunek setów. A popsuli go sobie przegrywając w Krakowie 1:3 z TKS Tychy.    

22. kolejka - 22.02.2014 (w nawiasach wyniki pierwszych spotkań)

Kęczanin Kęty - AGH 100RK AZS Kraków (2:3) (23.02. g. 18.15, Orange Sport TV)
KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki (1:3) g. 18.00
Stal Nysa - MKS Będzin (0:3)g. 18.00
Avia Świdnik - Camper Wyszków (1:3) g. 18.00
Krispol Września - Pekpol Ostrołęka (2:3) g. 18.00
TKS Tychy - Cuprum Lubin (0:3) g. 18.00

  Fot. Marta Orłowska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.12.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.09% 4.2434 4.3292
USD 0.19% 3.8261 3.9033
GBP 0.14% 5.0440 5.1458
CHF 0.20% 3.8804 3.9588
Dodaj nowe ogoszenie