27.01.2017

Ślepsk choruje i przestał być liderem. Awans Warty

W meczu inaugurującym 18. kolejkę Warta Zawiercie pokonała 3:1 KPS Siedlce i awansowała na pozycję lidera, spychając z niej Ślepsk Suwałki, który z powodu choroby zawodników mecz Victorią przełożył na 10.02. Z tego samego powodu z soboty (28.01.) na poniedziałek (30.01.) przełożono mecz SMS PZPS Spała – AGH Kraków.

Siedlczanie byłi bardzo blisko urwania punku Warcie. Na byli niestety się skończyło. Pierwszy set to twarda walka punkt za punkt, ale to goście prowadząc 24:23 mieli pierwszą piłkę setową. Dwia kolejne setbole dla Warty (25:24 i 26:25), ale KPS obronił się i to on miał w górze piłki na seta. Wykorzystał dopiero ósmą i wygrał 34:32. Drugi set tylko do stanu 9:9 był wyrównany. Później, z każda piłką Warta „odpływała” rywalom aby skończyć partię wynikiem 25:19.  W trzecim secie, przy stanie meczu 1:1, podopieczni Witolda Chwastyniuka, prowadzili już 15:11, 17:14, 21:17 i 24:23, ale nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Seta wygrała Warta 26:24, a w czwartym rządziła na boisku (12:4, 17:7, 21:9, 22:11), wygrała seta 25:13 i mecz 3:1.

Ciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie we Wrześni, gdzie zajmujący dopiero 7. lokatę Krispol podejmie Stal Nysa. O punkt(y) w Hajnówce spróbuje powalczyć Norwid Częstochowa, z którym Ślepsk zagra za tydzień pod Jasną Górą.