24.11.2019

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Kibice byli siódmym zawodnikiem [wideo-foto-tabela]

Nigdy wcześniej w Suwałkach tylu widzów nie oglądało meczu siatkówki. W nowej hali suwalscy kibice spisali nie gorzej od siatkarzy i swoim dopingiem poprowadzili ich do historycznego zwycięstwa u siebie i drugiego w debiutanckim sezonie PlusLigi.

Pierwszy mecz w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena wzbudzil olbrzymie zainteresowanie. Kiedy siatkarze wybiegali na rozgrzewkę, spory tłum kłębił się jeszcze przy punkcie sprawdzania biletów i karnetów oraz przy szatniach. Co niecierpliwsi w pośpiechu odnosili kurtki do samochodów.

W hali na 2165 miejsc zebrał się nadkomplet widzów, bo dostawiono rzędy krzeseł dla gości, ktorzy uczestniczyli w uroczystości otwarcia obiektu. Nie dojechali komentatorzy Polsatu Sport, którzy relecjonowali to, co się dzieje w Suwałkach z warszawskiego studia, ale dzięki tej stacji  siatkarskie derby północno-wschodniej Polski mogli śledzic także ci, dla których zabrakło wejściówek.

Świetny doping uskrzydlił podopiecznych Andrzeja Kowala. Siatkarze MKS Ślepsk Malow szybko zapomnieli o tremie, pewnie, do 20 i 19 wygrali pierwsze dwa sety i w kieszeni mieli już przynajmniej jeden punkt. Prowadzona przez włoskiego trenera Paolo Montagnaniego drużyna AZS Olsztyn nie dawała za wygraną i  w trzeciej partii zwyciężyła 25:23.

Na szczęście, nie sprawdzilo się porzekadło, "kto  nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu". Dzięki kapitalnej grze blokiem i obroną, MKS Ślepsk Malow dokonał tego, co nie udało się mu w końcówkach setów z Vervą Warszawa i ZAKSĄ Kedzierzyn Koźle, czwartą odsłone wygrał na przewagi 27:25 i zdobył tak cenne 3 punkty.

Trudno było sobie wymarzyć lepszego otwarcia hali. Najbliższy mecz Ślepsk Malow rozegra w niej w sobotę, 30 listopada o godz. 20.30  z Cuprum Lubin.

Biało-Niebiescy niebiescy nie będą jednak mieli tygodniowej przerwy.  Już we wtorek, 26 listopada o 17.30 na wyjeździe zmierzą się z Aluronem Wartą Zawiercie, z którą przed dwoma laty po pięciu spotkaniach, przegrali 2:3 finał play-off I ligi.

Ekipa z Zawiercia spisuje się bardzo dobrze, zajmuje 5. miejsce w tabeli. Suwalski zespół jest w niej 11, ale rozegrał mniej meczów od rywali.

Ślepsk Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn  3 : 1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

MVP meczu: Andreas Takvam (Ślepsk Malow)

Ślepsk Suwałki (cyfry w nawiasach to liczba punktów zdobytych przez zawodnika): Rudzewicz (7), Takvam (14), Rohnka (9), Tuaniga (4), Bołądź (11), Szerszeń (16) - Filipowicz, Stańczak (libero) oraz Szwaradzki (6), Siek, Klinkenberg, Gonciarz

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (12), Andringa (6), Pietraszko (8), Woicki, Żaliński (9), Mousavi (12) - Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica (3), Mika (16), Zabłocki (libero)