23.02.2014

Ślepsk promuje Podlaskie, Podlaskie wspiera Ślepsk

175.000 zł brutto – tyle otrzyma MKS Ślepsk Suwałki na przeprowadzenie kampanii wizerunkowej poprzez sport. W ub. piątek (21.02.) umowę w tej sprawie z Zarządem Województwa Podlaskiego reprezentowanym przez Jarosława Dworzańskiego, marszałka województwa i Jace a Piorunka, członka zarządu podpisali prezes Ślepska Michał Wiszniewski i wiceprezes Piotr Krasko.

Umowa zawarta w ramach projektu pn. „Podlaskie – odwieczna potrzeba natury” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś priorytetowa III. Rozwój turystyki i kultury, Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu obowiązuje do dnia podpisania do 28 listopada 2014 roku.  

- Nasz klub zobowiązał się do promowania województwa podlaskiego poprzez organizację w 2014 roku krajowych i regionalnych widowisk sportowych oraz imprez sportowych i rekreacyjnych. – mówi Michał Wiszniewski, prezes Ślepska. – Nasi zawodnicy będą brali czynny udział w spotkaniach z młodzieżą ze szkół, imprezach dla mieszkańców, akcjach promocyjno-reklamowych, charytatywnych i innych wydarzeniach organizowanych przez województwo podlaskie. Logo Podlaskiego będzie widniało na koszulkach, dresach oraz środkach transportu używanych przez drużynę. W imieniu zarządu klubu serdecznie dziękuję   Zarządowi Województwa Podlaskiego i wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie projektu, stwarzającego nam możliwość reprezentowania i promowania województwa podlaskiego na arenach sportowych kraju oraz wśród mieszkańców regionu – kończy prezes Wiszniewski.

- Piłka siatkowa w Polsce prezentuje najwyższym poziom organizacyjny i sportowy, jest zatem doskonałym nośnikiem promocji i reklamy – dodaje Piotr Krasko, wiceprezes Ślepska. -  W roku, w którym Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, na nasz kraj, na naszą reprezentację i kluby, te z PlusLigi i jej zaplecza, zwrócone będą oczy milionów kibiców z Polski, Europy i świata. Czy można wymarzyć lepszy czas na promocję województwa, regionu, miasta, swojej firmy przez klub plasujący się w dwudziestce najlepszych siatkarskich klubów w  Polsce? Chyba nie.  Dlatego zachęcam i zapraszam wszystkich do przyłączenia się do nas i wspólnego wspierania drużyny Ślepsk Suwałki, drugiej po Jagielloni Białystok najwyżej notowanej drużyny klubowej w popularnych i widowiskowych grach zespołowych, bo taką jest piłka siatkowa.  

Klub Ślepsk powstał w 2004 roku w Augustowie. W sezonie 2005/2006 drużyna, z Romanem Roszkowskim oraz trenerem Antonim Kolasińskim, wywalczyła awans do II ligi. Cztery lata później, w sezonie 2008/09 drużyna wywalczyła awans do I ligi i przeniosła się do Suwałk. W drugim sezonie występów w I lidze (2010/11) Ślepsk odniósł największy sukces w historii męskiej siatkówki w województwie podlaskim kończąc rozgrywki na 4. miejscu. Aktualnie, w piątym sezonie na zapleczu PlusLigi, rundę zasadniczą Ślepsk zakończył na 4. miejscu i rozpoczyna bój o miejsce na podium I ligi.

Nie byłoby jednak późniejszych sukcesów, gdyby nie wsparcie Józefa Wiszniewskiego, właściciela stoczni jachtowej Ślepsk i wielkiego miłośnika sportu. Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie szeroko otwarte dla klubu ramiona śp. Józefa Gajewskiego, prezydenta Suwałk, który przygarnął Ślepsk, po jego awansie do I ligi, i stworzył mu warunki do gry i rozwoju.

Dziś siatkarze Ślepska stwarzają widowiska sportowe na najwyższym poziomie, przyciągając na halę OSiR tłumy kibiców.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.12.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.09% 4.2434 4.3292
USD 0.19% 3.8261 3.9033
GBP 0.14% 5.0440 5.1458
CHF 0.20% 3.8804 3.9588
Dodaj nowe ogoszenie