11.11.2017

Ślepsk przegrał w Krakowie, ale pozostał liderem I ligi

Pomimo przegranej 1:3 w Krakowie z AGH siatkarze Ślepska Suwałki utrzymali pozycję lidera, bowiem mający taką samą ilość punktów Krispol także uległ, ale 0:3 w Częstochowie tamtejszemu AZS-owi. W tabeli ścisk, gdyż pierwsze dwa zespoły od siódmego dzielą zaledwie trzy, a od ósmego cztery punkty. Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice Ślepska po występie lidera w Krakowie.

Nieliczna, ale bardzo aktywna grupka fanów suwalczan, która przyjechała nad Wawel, podobnie jak kibice obserwujący relacje wideo i tekstową, miała prawo czuć się rozczarowana. Ślepsk przegrał 1:3 i - przyznajmy to szczerze - przegrał zasłużenie. Szkoda tylko, że niewiele lepszy dzień niż siatkarze z Suwałk mieli sędziowie, którzy kilkoma decyzjami wprowadzali jeszcze większą nerwowość w poczynania gości, ale wyniku nie wypaczyli.

Pierwszy set od początku pod kontrolą gospodarzy, którzy, jak się okazało mieli swój dzień, byli dokładniejsi, mocniej i dokładniej zagrywali, lepiej przyjmowali zagrywkę rywali, bardzo dobrze, bronili i pewnie atakowali. Jeżeli zdarzały się im przestoje to chwilowe, które pozwalały gościom nieco odrobić straty. Taka pogoń suwalczan za akademikami trwała do stanu 23:20 i 24:22. Kiedy wydawało się, że tego seta akademicy przegrać nie mogą nagle role się odwróciły. Gospodarze stanęli, a goście zaczęli punktować. Pierwszą piłkę setowa obronili po zagrywce Matuli w aut, drugą po asie serwisowym Rudzewicza. Prowadzenie 25:24 dla Ślepska dał atak Kani w aut, a blok na Fornalu 26, zwycięski punkt gościom. Set 26:24 dla Ślepska i prowadzenie w meczu 1:0.

Początek drugiego seta pozwalał mieć nadzieję, że suwalczanie odzyskali swój rytm, bowiem od początku do stanu 6:4 prowadzili. I jak się okazało było to ich ostatnie prowadzenie nie tylko w tym, ale także w kolejnym secie. Akademicy odrobili straty, a przy stanie 13:13, odjechali rywalom na cztery punkty (17:13) i do końca seta kontrolowali grę wygrywając partię 25:20 i doprowadzając do remisu 1:1 w meczu.

W secie trzecim w poczynaniach obu drużyn nic się  nie zmieniło. Na trzy-czteropunktowe serie gospodarzy goście odpowiadali jednym-dwoma punktami. Nic zatem dziwnego, że przewaga akademików rosła, rosła, rosła, aż na koniec seta urosła do sześciu punktów (25:19), co oznaczało prowadzenie AGH w meczu 2:1.

W secie czwartym do połowy trwała wyrównana gra, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, z tym że częściej goniącymi wynik byli... gospodarze. Przełom nastąpił przy wyniku 11:11, przy którym cztery punkty dla gospodarzy zdobył Fornal, a piąty autowym atakiem dołożył zawodnik gości i zrobiło się 16:11 dla AGH. Zepsuta zagrywka Fornala sprawiła, że goście zdobyli 12 punkt, ale cztery kolejne padły łupem akademików i przy wyniku 20:12 stało się jasne, że konice nie tylko seta, ale i meczu jest blisko, coraz bliżej. Wprawdzie suwalczanie jeszcze starali się złapać kontakt z rywalami i udało się im  zmniejszyć stratę z ośmiu do czterech punktów (20:16), ale po chwili wzrosła ona do sześciu punktów (23:17) krakowianie ponownie prowadzili siedmioma oczkami (23:16). Jeszcze  punktowa akcja Sapińskiego na 23:17 i było to wszystko, co w tym meczu zrobił Ślepsk. Atak Żakiety na pojedynczym bloku i as serwisowy Kąckiego ustaliły końcowy wynik czwartego seta na 25;17 i meczu na 3:1 dla AGH.

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:17)

AGH: Stajer, Kania, Żakieta,Kącki, Fornal, Matula - Dembiec (libero) oraz Krawiecki

Ślepsk: Szczytkov, Lesiuk, Skrzypkowski, Sasak, Hunek, Rudzewicz - Filipowicz (libero) oraz Szarek, Laskowski, Sapiński, Winnik, Gonciarz