16.11.2018

Ślepsk Suwałki - AZS Częstochowa 3:0. Gładka wygrana i 5.miejsce przynajmniej do sobotniego wieczora

W piątek o godz. 18 w hali OSiR meczem MKS Ślepsk Suwałki - Tauron AZS Częstochowa rozpoczęła się 10. kolejka spotkań 1 ligi siatkówki mężczyzn. Pozostałe spotkania w sobotę i we wtorek.

Szósty w tabeli Ślepsk, który trzy dni temu, także u siebie, przegral 1:3 z BBTS Bielsko-Biała podejmuje ubiegłorocznego zwycięzcę rozgrywek, teraz znacznie słabszego kadrowo, zajmującego przedostatnie miejsce rywala z Częstochowy.

I set: dwa ataki Kapajewa, jeden Winnika 3:1, atak Piotrowskiego, zepsuta zagrywka Piotrowskiego i jest  4:2, znowu Piotrowski i as Nedelljkovicia 4:4, Winnik odpowiada atakiem 5:4, punktują Kacper Gonciarz, Kamil Skrzypkowski i blok Skjrzypkowski/Rudzewicz a po drugiej stronie atakuje Dawid Murek 10:6, czas dla trenera gości; Penczew i Piotrowski dla gosci, Winnik dla miejscowych i jest 13:10, suwalczanie psują zagrywki, AZS za sprawą Nedeljkowicia doprowadza do remisu 13:13, a potem już prowadzi - 13:14, 14:15, Piotrowski i Murek punktują dla przyjezdnych, atak psuje Skrzypkowski i jest już 15:17, skutecznie atakują Winnik, Skrzypkowski 17:17, dla gosci Piotrowski i jest 18:19; Wiinik, Piotrowski, psuje Murek i remis 20:20, końcówka zapowiada się niezwykle emocjonująco; Nedeljković, rehabiltuje się Murek 20:22 i czas dla Mateusza Mielnika; Winnik atakuje w aut 20:23,Nedeljkovic psuje zagrywkę 21:23; Sapiński i blok 22:23 i czas dla AZS; kolejny blok gospodarzy 23:23, Sapiński zagrywa w aut 23:24, Gonciarz 24:24,  24:25, potrójny blok Ślepska 25:25, 26:25 huśtawka nastrojów i 27:25. Ślepsk prowadzi w setach 1:0.

II set: 0:1, ale dwukrotnie Kapajew i 2:1; atak Stolca, as Penczewa 2:3, odpowiedź Winnika 3:3; Winnik , Piotrowski, Kapajew, Nedeljković punkt za punkt, później dwa asy serwisowe Sapińskiego i 7:5, Sapiński as trzeci raz 8:5 i czas dla gości; 8:6, Murek psuje zagrywkę, atakuje Piotrowski 9:8, Skrzypkowski, ale znowu Piotrowski 10:9; Winnik, as Rudzewicza, atak Kapajewa 13:10, a nawet 14:10; 15:11, dal 4 punkty przewagi 16:12;  17:12 i czas, przewaga maleje 17:15 i czas dla Ślepska; 17:16; Skrzypkowski, Rudzewicz środkiem, Skrzypkowski trafia zagrywką 20:17; Skrzypkowski dwukrotnie jeszcze zagrywką 22:17 i 5 punktów przewagi; Kapajew przedziera się przez blok 23:18; Stolc i blok gości 23:20; Kapajew, blok Skrzypkowskiego i Ślepsk wygrywa drugiego seta 25:20.

III set: Rudzewicz środkiem, blok Sapińskiego i jest 2:0; punkt za punkt i dwie świetne zagrywki Kapajewa 5:2; Kapajew 6:2, potem psuje 6:3, punkt za punkt 8:5, 10:7, Skrzypkowski 11:7 - 4 punkty przewagi w trzecim secie; Kiwka Winnika 12:8, Kapajew psuje zagrywkę 12:9 i czas dla Mateusza Mielnika; 12:10 po pomyłce Gonciarza, Skrzypkowski po prostej 13:10; 14:11, Stolc, Rudzewicz środkiem 15:12; Kapajew 16:13, błąd w ataku Nedeljkovicia 17:13, 17:14; Nedeljković, Winnik i świetnie Cezary Sapiński 19:15 i koniec meczu coraz bliżej; nasi wpadają w siatkę, Gonciarz nie dał się kiwinąć 21:16; Sapiński popisuje się zagrywką 24:17 i piłka meczowa; Piotrowski atakuje w siatkę 25:17 i po meczu, który trwał godzinę i 20 minut.

Ślepsk Suwałki - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 25:20, 25:17)

Ślepsk Suwałki: Kacper Gonciarz, Wojciech Winnik, Jewgienij  Kapajew, Łukasz Rudzewicz, Kamil Skrzypkowski, Paweł Filipowicz (libero) oraz Cezary Sapiński, Jakub Macyra

Tauron AZS Częstochowa: Nedeljković, Murek, Stolc, Piotrowski, Penchev, Borris, Bik (libero) oraz Siewierski

Krispol Września - AZS AGH Kraków 18:00

Tabela (w kolejności: lokata, nazwa zespołu, mecze, zwycięstwa, punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów):