19.02.2019

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 1:3. W telewizji lepiej ich nie oglądać

W żadnym z dotychczasowych sezonów w I lidze siatkarze Ślepska nie zafundowali swoim kibicom takiej huśtawki nastrojów. Niby są wysoko w tabeli, ale ich gra raz wprawia w zachwyt, by zaraz mówić o olbrzymim zawodzie.

Po ostatniej serii czterech zwycięstw z rzędu, w tym nad liderem w Tomaszowie Mazowieckim, Ślepsk wskoczył na 2. miejsce w tabeli i we wtorkowym meczu kończącym 25. kolejkę mógł takie zajmować. Niestety, u siebie przegrał z Krispolem Września 1:3 i spadł na 4. lokatę. Bardzo smutno wwypadło pożegnanie z fazą zasadnicza we własnej hali.

Spotkanie z Krispolem transmitował Polsat Sport i nie wiadomo, czy podopiecznych Mateusza Mielnika bardziej sparaliżowały kamery czy stawka spotkania. Raczej to pierwsze, telewizja przynosi Biało-Niebieskim pecha. Zaczęło się od porażki w I kolejce w Nysie w pierwszym meczu, z którego Polsat Sport przeprowadził 1-ligową transmisję.

Trzy następne przegrane przed kamerami Ślepsk poniósł już we własnej hali i doznał ich w najmniej spodziewanych momentach, w ktorych wydawało się, że suwalski zespół mocno się rozpędza.Być może dodatkowego pecha przynosiły też "13", bo na oczach telewidzów 13 listopada Ślepsk uległ u siebie BBTS-owi Bielsko-Biała, a 13 grudnia - Gwardii Wrocław. Kolejna telewizyjna, dzisiejsza porażka z Krispolem przyszła jednak nie 13, a 19 lutego.

Smutek przed ekranem, a pewnie jeszcze większy na widowni hali OSiR. Żal wiernych kibiców, bo z siedmiu dotychczasowych porażek w tym sezonie, Ślepsk aż 4 poniósł przed własną publicznością. Dodatkowo, na jej oczach zaprzepaścił historyczną szansę w Pucharze Polski, w ciągu kilku tygodni raz jeszcze przegrał z niżej notowanym BBTS-em. 

Były reprezentant Polski Damian Dacewicz, komentujący wtorkowe spotkanie z Krispolem w roli eksperta, ocenił, iż ekipa z Wrześni  wygrała w Suwałkach dlatego, że  stanowiła zespół. Pod wodzą 40-letniego już rozgrywającego Piotra Lipińskiego każdy z zawodników wniósł swoją cegiełkę w końcowy sukces.

Ślepsk nie przedłużył serii do pięciu kolejnych zwycięstw, ponieważ tej zespołowości w nim zabrakło. Kontuzjowany jest Łukasz Rudzewicz, nie zagrał Jakub Krupiński, na sekundy na placu pojawiali się Jewgenij Kapajew, Jakub Macyra,  Mateusz Laskowski, tylko na trochę dłużej Jan Tomczak. Najlepsi w drużynie - Kacper Gonciarz, Wojciech Winnik, Jakub Rohnka, Kamil Skrzypkowski, Cezary Sapiński, Wojciech Siek, Patryk Szwaradzki i Paweł Filipowicz, tak jak w całym sezonie, zagrali bardzo nierówno i strasznie nerwowo. Kapitalne momenty przeplatali niezrozumialymi błędami, a już irytowali kiepską zagrywką. W dwóch setach obejmowali prowadzenie, a potem jakby wystraszyli się, że mogą tę przewagę dowieźć do końca

Na pocieszenie, Ślepsk znacznie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż przed własną publicznością. Do końca fazy zasadniczej jeszcze dwa mecze. Siatkarze Mateusza Mielnika rozegrają je w Krakowie i w Bielsku-Białej. 

Wojciech Drażba

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 1:3

(26:28, 17:25, 25:22, 16:25)

MKS Ślepsk Suwałki: KacpeGonciarz, Kamil Skrzypkowski, Wojciech Siek, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Wojciech Winnik, Paweł Filipowicz (L) oraz Patryk Szwaradzki, Jan Tomczak, Mateusz Laskowski, Jakub Macyra

APP Krispol Września: Frankowski, Lipiński, Zawalski, Narowski, Wierzbicki, Jóźwik, Kuś (L) oraz  Lorenc, Kaźmierczak, Berwald

 

tabela: pzps.pl

Zestaw par 26. kolejki:

Czwartek, 21.02.

Gwardia Wrocław – Stal Nysa  18:30 mecz telewizyjny

Sobota, 23.02.

AZS AGH Kraków – Ślepsk Suwałki  15:00

Krispol Września – Norwid Częstochowa  17:00

Lechia Tomaszów Maz. – KPS Siedlce  17:00

Buskowianka Kielce – MCKiS Jaworzno  17:00

Tauron AZS Częstochowa – Olimpia Sulęcin   17:00

BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork  17:00

 

Mecze 22. kolejki przełożone (z 31.01.) na 2.03.2019 r.

Czwartek, 28.02.

Lechia Tomaszów Maz. - AZS AGH Kraków  18:30 mecz telewizyjny    

Sobota, 2.03.

Gwardia Wrocław - Krispol Września  18:00                        

Tauron AZS Częstochowa - Stal Nysa                    

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki                   

Buskowianka Kielce - Norwid Częstochowa                      

MCKiS Jaworzno - KPS Siedlce                 

Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin  18:00


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2146 4.2998
USD 0.00% 3.7388 3.8144
GBP 0.00% 4.7444 4.8402
CHF 0.00% 3.7605 3.8365
Dodaj nowe ogoszenie