10.10.2018

Ślepsk Suwałki – Norwid Częstochowa 3:1. Łatwo nie było, ale dobrze się skończyło [zdjęcia]

Jak było do przewidzenia środowy mecz 3. kolejki Ślepsk – Norwid Częstochowa nie był dla suwalczan „spacerkiem”, ale twardą walką, która przyniosła suwalskiemu zespołowi 6. zwycięstwo w 7. ligowej konfrontacji tych drużyn.

Tym razem (po raz drugi w historii) Ślepsk wygrał 3:1, a bohaterem meczu był atakujący gospodarzy Patryk Szwaradzki.

W pierwszym secie podopieczni Mateusza Mielnika prowadzili chwilami nawet różnicą 5 punktów (14:9, 15:10), ale rywale nie zamierzali pasować. Ciepło zrobiło się kiedy Norwid zbliżył się na 19:18, a samej końcówce na 22:21. Na więcej Ślepsk jednak nie pozwolił i wygrał seta 25:22.

Set drugi tylko na początku dawał kibicom gospodarzy nadzieję na kontynuację dobrej passy. Niestety, goście szybko pokazali, że nie spasują i z 4:2 dla Ślepska wyciągnęli na 7:4 dla siebie. Przy stanie 17:15 dla Norwida ponownie skutecznie zaczęli grać suwalczanie i na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 19:17,a  po chwili 20:18 ale dla Ślepska. I to było wszystko na co rywale pozwolili suwalczanom w tym secie. Nie tylko odrobili straty, ale prowadzeniu 24:23 mieli pierwszą piłkę setową. Tę, podobnie jak drugą przy 25:24, gospodarze obronili, ale przy trzeciej nie mieli już nic do powiedzenia. Set 25:27 dla Norwida i w meczu remis 1:1.

Set trzeci to od początku do końca pod dyktando Ślepska, który zaczął od prowadzenia 3:0 i powiększając przewagę nawet do 6. pkt. (20:14) i kontrolując pgrę wygrał seta 25:22 i objał prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartego i jak się okazało ostatniego seta w tym meczu lepiej weszli goście. Wprawdzie to Ślepsk objął prowadzeni 1:0, ale po chwili przegrywał 1:3 i, jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie Norwida w secie i meczu. Suwalczanie zdobyli cztery punkty i przy wyniku 5:3 dla Ślepska czas wziął trener gości Radosław Panas. Niewiele pomogło bowiem to podopieczni Mateusza Mielnika nadawali ton wydarzeniom na parkiecie utrzymując 3-4 punktową przewagę(13:10, 17:13 i drugi czas dla Norwida) aż do 18:14, kiedy to goście dwukrotnie skutecznie kończyli swoje akcje i zmniejszyli stratę ę do dwóch, a po kolejnych kilku minutach nawet do jednego punktu wyciągając na 22:21. Jak się szybko okazało ten 21 punkt w secie był ostatnim Norwida również w meczu, bowiem suwalczanie zdobyli trzy punkty, wygrali seta 25:21 i mecz 3:1.

Kolejny mecz Ślepsk zagra w niedzielę (pozostałe spotkania 4. kolejki w sobotę) w Siedlcach z KPS-em, który w tej kolejce pokonał w Czestochowie AZS 3:2.

Ślepsk Suwałki - Norwid Częstochowa  3 : 1  (25:22, 25:27, 25:22, 25:21)

MVP meczu: Patryk Szwaradzki (Ślepsk)

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

Wtorek, 9.10.

BBTS Bielsko-Biała – Gwardia Wrocław 1 : 3  (21:25, 25:23, 22:25, 19:25)

Środa, 10.10.

AZS Częstochowa - KPS Kielce  2 : 3 (18:25, 25:19, 22:25, 29:27, 10:15)

Lechia Tomaszów Maz. - MCKiS Jaworzno  3 : 0 (25:19, 25:20, 25:16)

Krispol Września - Mickiewicz Kluczbork   3 : 1 (16:25, 25:22, 25:21, 25:19)

Stal Nysa - KPS Siedlce  3 : 0 (25:17, 25:21, 25:20)  75:58

AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin  0 : 3 (20:25, 21:25, 20:25)  61:75

Tabela (w kolejności: lokata, nazwa zespołu, mecze, zwycięstwa, punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów):