18.10.2014

Ślepsk Suwałki - SMS PZPS I Spała 3:1

5. kolejka I ligi siatkarzy, Ślepsk Suwałki - SMS PZPS I Spała 3:1 (18:25, 25:15, 26:24, 25:20)

Witamy z hali OSiR w Suwałkach Za kwadrans rozpocznie się mecz 5. kolejki pomiędzy Ślepskiem i SMS PZPS I Spała. Suwalczanie mają na koncie cztery porażki i zajmują ostanie, 14. miejsce. SMS, z 8. wicemistrzami Europy juniorów w składzie, wygrała 3. mecze, w tym w Siedlcach, a jedyną porażkę poniosła w Wyszkowie.
Oto składy wyjściowy Ślepska: Gonciarz, Skrzypkowski, Schamlewski, Winnik, Urbanowicz, Smoliński - Andrzejewski (libero)
A goście rozpoczną następującą szóstką: Kwolek, Kochanowski, Lipiński, Zwiech, Droszyński, Fornal - Masłowski (libero)

I set: 0:0 zagrywał będzie Ślepsk - Skrzypkowski

8:7 po akcji Schamlewskiego, walka punkt za punkt

15:16 Spała odrobiła straty i miała nawet 2 punkty przewagi, Ślepsk wyciągnął na 14:13, ale ostatnie zdanie należało do Kwolka

18:25 nieszczęście zaczęło się po przerwie technicznej, kiedy goście wyciągnęli na 15:20 i kontrolując grę zrobili to, co w takiej sytuacji zrobić należało - wygrali seta

II set 0:0 zagrywa SMS PZPS I

13:9 czas dla SMS

16:10 Ślepsk kontroluje grę

25:15 jednostronny przebieg seta od wznowienia gry po pierwszej przerwie technicznej

III set 0:0 zagrywa Ślepsk

6:8 goście utrzymują 1-2 punktową przewagę, sporo zepsutych zagrywek i błędów

15:16 Ślepsk wyciągnął na 15:15, ale ostatnie zdanie należało do gości i to oni zeszli na drugą przerwę prowadząc jednym punktem

26:24 nerwowa końcówka dla Ślepska po bloku Winnik/Schamlewski i ataku Skrzypkowskiego po bloku

IV set 0:0 zagrywa SMS

8:5 Ślepsk kontroluje grę, w dużej miezre dzięki blokom Urbanowicza

16:13 Ślepsk utrzymuje 3-4 punktową przewagę

25:20 atak Ziobrowksiego w aut i trzy punkty dla Ślepska, pierwsze w sezonie stały się faktem.