19.10.2017

Ślepsk Suwałki. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo [zdjęcia]

W czwartej kolejce I ligi czwarte zwycięstwo odnieśli wicemistrzowie I ligi siatkarze Ślepska Suwałki, którzy tym razem pokonali 3:1 KPS Siedlce i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. MVP spotkania został wybrany libero Ślepska Paweł Filipowicz.

- To był trudny mecz, dwóch wyrównanych drużyn, ale to my wyszliśmy z niego – mówił po meczu Paweł Filipowicz. – Wiedzieliśmy, że najmocniejszą stroną Siedlec jest zagrywka i jej dobre przyjęcie będzie kluczem do wygranej. I tak się stało, mamy trzy punkty, gramy dalej.

Pierwszy punkt w meczu Ślepska z KPS zdobył przyjmujący gości Krzysztof Gibek, ale natychmiast odpowiedział Jan Lesiuk, poprawił Kewin Sasak i Ślepsk prowadził 2:1, a po dwóch kolejnych akcjach 3:2. Goście nie zamierzali jednak spasować. Po punktach Polańskiego, Sobolewskiego i bloku to oni prowadzili 5:3. Nie cieszyli się jednak długo. Trzy  punkty Sasaka, as serwisowy Lesiuka i autowy atak Sobolewskiego sprawiły, że na tablicy wyświetlił się wynik 8:5 dla Ślepska. Do końca tego seta na dwu-trzy punkowe serie gospodarzy goście odpowiadali najwyżej jednym punktem. Przewaga Ślepska, a wynik seta na 25:15 autową zagrywką ustalił Jakub Urbanowicz, były zawodnik Ślepska

Set drugi to odwrotność pierwszego. Nie najlepsze przyjęcie gospodarzy sprawiło, że mieli oni problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, co wykorzystali goście ustawiając szczelny blok., dobrze broniąc w polu i wyprowadzając punktowe akcje.  Nic zatem dziwnego, że z minuty na minutę rosła przewaga KPS-u, która sięgała nawet 6-7 punktów (15:8; 17:11). Ślepsk przebudził się dopiero kiedy na tablicy widniał rezultat 19:15 dla gości. Ale prawdziwe emocje w tej partii zaczęły się kiedy przy prowadzeniu KPS 23:20 Polański zagrał w aut, a Cezary Sapiński atakiem ze środka zmniejszył straty gospodarzy do jednego punktu (23:22). Pierwszą piłkę setową goście mieli po ataku Urbanowicza, ale nadzieje suwalczan na wygranie tej partii przedłużył Sapiński (24:23. Drugą szansę goście już wykorzystali i po ataku Urbanowicza do szóstej strefy wygrali seta 25:23, a w meczu  doprowadzili do remisu 1:1.

Set trzeci od początku do końca pod dyktando Ślepska. Przy stanie 6:4 dla Ślepska gospodarze zdobyli siedem punktów nie tracąc ani jednego i prowadzili już 13:4.  Tej przewagi już nie roztrwonili i po autowym ataku Szczygielskiego wygrali seta 25:16.

Wprawdzie pierwszy punkt w secie czwartym dla Ślepska zdobył Sasak, ale kolejne zapisywano już na konto gości. KSP objął prowadzenie 7:4 i kontrolując grę trzypunktową przewagę utrzymał aż do 15:12. I wówczas nastąpiło przebudzenie Ślepska. Punktowy atak i blok Sasaka plus dwie zagrywki Skrzypkowskiego sprawiły, że Ślepsk objął prowadzenie 16:15. Ostatni w tym secie i meczu remis 16:16 był po zagrywce gospodarzy w siatkę. Dwa punkty Sasaka, as Rudzewicza, blok Szarka i Sapińskiego i Śelepsk prowadził już 20:16. Po punktowym atak Pawlaka na 20:17 goście oddali punkt Ślepskowi psując zagrywkę, a drugi dołożył Sasak i było już 22:17. Jeszcze raz KPS do walki próbował poderwać Pawlak obijając blok Ślepska, ale był to przysłowiowy łabędzi śpiew siatkarzy z Siedlec. Atak Lesiuka po skosie, autowy Urbanowicza i as serwisowy Lesiuka dopełniły dzieła. Set 25:18 i mecz 3:1 dla Ślepska, który w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zagra na wyjeździe, a konkretnie w Nysie ze Stalą.

Ślepsk Suwałki - KPS Siedlce 3:1 (25:15, 23:25, 25:16, 25:18)

Ślepsk: Lesiuk, Sasak, Rudzewicz, Sapiński, Gonciarz, Skrzypkowski - Filipowicz (libero) oraz Szarek, Szczytkov,

KPS: Polański, Gibek, Zrajkowski, Sobolewski, Urbanowicz, Szczygielski - Januszewski  (libero) oraz Pawlak, Kądzioła, Ogrodniczuk