02.09.2018

Ślepsk Suwałki: Remis w meczu Ślepsk – KPS Siedlce [zdjęcia]

Remisem 2:2 zakończył się drugi mecz sparingowy pomiędzy Ślepskiem Suwałki i KPS Siedlce. W pierwszym meczu, w piątek, suwalczanie pokonali siedlczan 4:0.

Sobotni mecz miał bardziej wyrównany przebieg o czym świadczy nie tylko końcowy wynik 2:2, ale też wyniki w poszczególnych setach. Bez wątpienia wpływ na nieco słabszą grę podopiecznych Mateusza Mielnika miała kontuzja przyjmującego Jakuba Rohnki. To trzeci, po Mateuszu Laskowskim i Ukraińcu Jewgieniju Kapajewie, którzy nie zagrali także w pierwszym meczu, zawodnik na tej pozycji. W tej sytuacji do jedynego przyjmującego w zespole gospodarzy Kamila Skrzypkowskiego, do gry na tej pozycji szkoleniowiec wystawiał jednego ze środkowych, libero i młodziutkiego siatkarza SUKSS Suwałki Damiana Krakowskiego.

Set pierwszy nie zapowiadał dużych emocji. Przy stanie 6:6 suwalczanie zdobyli aż 10 punktów nie tracąc żadnego, co zapowiadało, że seta tego wygrają bardzo wysoko i bez specjalnego wysiłku. Dużą przewagę Ślepsk utrzymał do stanu 20:11 i, kiedy wydawało się, że jest już „pozamiatane”, do gry weszli goście. Punkty Sterny po ataku ze środka i asie serwisowym oraz dwa po błędach gospodarzy sprawiły, że przewaga gospodarzy zmalała do 5. punktów (20:15), a  po kolejnych kilku minutach stopniała do jednego oczka (22:21). Na punktowe ataki Skrzypkowskiego o Macyry goście odpowiedzieli punktem Łaby, ale ostanie zdanie należało do Macyry, który atakiem po bloku ustalił wynik seta na 25:22 i meczu na 1:0 dla Ślepska.

W secie drugim wyrównana walka trwała do stanu 20:20, z tym że w roli goniących wynik częściej byli siatkarze z Siedlec. Przy 20:20 suwalczanom prowadzenie 21:20 dał atak po skosie Patryka Szwaradzkiego, dwa następne punkty „dorzucił” Łukasz Rudzewicz, setbola asem serwisowym „wypracował” Skrzypkowski, a przysłowiową kropkę nad „i” postawił Rudzewicz atakując piłkę przechodzącą na stronę Ślepska i ustalając wynik seta na 25:20 i meczu na 2:0.

W secie trzecim w role się odwróciły i goniącym wynik byli gospodarze. Robili to skutecznie od stanu 7:8 do 23:23, przy którym setbola gościom dał atak Gibka po prostej, a 25. punkt zablokowany atak  Skrzypkowskiego. Set 25:23 dla KPS, a w meczu 2:1 dla Ślepska.

Set czwarty miał przebieg podobny do trzeciego. KPS prowadził nawet pięcioma punktami (15:10, 17:12, 19:14) i kontrolując grę nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatni  w secie i meczu punkt dla gospodarzy (na 23:20 dla KPS) zdobył zawodnik gości ... Sterna zagrywając w aut. Na więcej rywale podopiecznym Mateusza Mielnika już nie pozwolili. Atak Łaby po przekątnej i Kowalczyka po bloku sprawiły, że seta 25:20 wygrał KPS, a mecz zakończył się nietypowym dla siatkówki wynikiem 2:2.

- Bez wątpienia wpływ na taki, a nie inny przebieg meczu miał uraz Kuby Rohnki, który w tym meczu dołączył do nieobecnych na boisku także w piątek Mateusza Laskowskiego i Jewgienija Kapaijewa, co sprawiło że dysponowałem tylko jednym przyjmującym. Musiałem zatem eksperymentować wystawiając na przyjęcie środkowego, libero i młodego zawodnika SUKSS Suwałki, który od kilku tygodni trenował z naszym drugim trenerem Mateuszem Kuśmierzem – po meczu mówił Mateusz Mielnik, trener Ślepska. – Na szczęście urazy przyjmujących nie są groźne i mam nadzieję zagrają już w najbliższy weekend na turnieju w Siedlcach, gdzie obok gospodarzy i nas wystąpią także zespoły z Kielc i Tomaszowa Mazowieckiego.

Ślepsk – KPS Siedlce 4:0 (25:15, 25:21, 25:22, 25:14)

Ślepsk: Patryk Szwaradzki,  Wojciech Siek, Jakub Macyra, Kamil Skrzypkowski, Jan Tomczak, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Wojciech Winnik, Kacper Gonciarz oraz libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz

KPS Siedlce: Oroń, Antosik, Wiczkowski, Grzymała, Gibek, Łaba, Kowalczyk, Sterna, Abramowicz oraz Januszewski (libero)

Ślepsk – KPS Siedlce 2:2 (25:22, 25:20, 23;25, 20:25)

Ślepsk: Patryk Szwaradzki,  Wojciech Siek, Jakub Macyra, Kamil Skrzypkowski, Jan Tomczak, Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński, Wojciech Winnik, Kacper Gonciarz, Damian Krakowski oraz libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz