07.01.2018

Ślepsk Suwałki wygrał w Siedlcach i jest czwarty w tabeli. MVP dla Kevina Sasaka

Siatkarze Ślepska Suwałki w rok 2018 weszli pewnym zwycięstwem z KPS w Siedlcach, a najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został atakujący suwalczan Kevin Sasak. Dzięki kompletowi punktów, Ślepsk pozostał na 4. miejscu w tabeli, a KPS spadł na miejsce 9..

- Tylko w drugim secie mieliśmy problemy z zagrywką i wykorzystali to gospodarze wygrywając partię. W pozostałych zagrywaliśmy bardzo dobrze, a równie skuteczni byliśmy w obronie, przyjęciu i bloku. Cieszy zwycięstwo odniesione na parkiecie bardzo mocnego, niewygodnego rywala, który jest i będzie groźny do ostatniego gwizdka w ostatnim meczu sezonu dla każdego i odbierze nie jednej drużynie. Mnie osobiście cieszy też świetna postawa naszego młodego atakującego Kewina Sasaka, który rozegrał w Siedlcach swój najlepszy mecz w barwach Ślepska i zasłużenie został wybrany MVP spotkania. To już za nami, teraz czas skupić się na najbliższym meczu ze Stalą Nysa, którą podejmiemy w Suwałkach już w sobotę, 13. stycznia – mówił Dima Skoryy, trener Ślepska.

- To był nasz dobry mecz, chociaż zdarzały się nam słabsze momenty, ale były to momenty i wygraliśmy zasłużenie. Czy zagrałem swój najlepszy mecz? Zagrałem dobrze, starałem się najbardziej jak mogłem i cieszę się, że wygrała drużyna, a dzięki grze kolegów ja zostałem wybrany na MVP meczu. Jestem jednak przekonany, że równie dobrych, a może jeszcze lepszych spotkań w Ślepsku zagram jeszcze wiele, a to najlepsze jest przede mną. Siedlce już za nami, przed nami Nysa i musimy zagrać tak dobrze i skutecznie, żeby trzy punkty zostały nad Czarną Hańczą, a nie odpłynęły Nysą – dodał Kewin Sasak.

A tak mecz zrelacjonował portal siatka.org.:

Rok 2018 nie rozpoczął się udanie dla siatkarzy KPS-u Siedlce, którzy ponieśli dopiero drugą porażkę w tym sezonie przed własną publicznością. Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie sprostali Ślepskowi Suwałki. Przegrali z nim 1:3, choć mogli nawet prowadzić 2:0.

Mecz tylko przez chwilę był wyrównany, bowiem szczelny blok gości oraz punktowa zagrywka Łukasza Rudzewicza sprawiły, że na trzypunktowym prowadzeniu znaleźli się siatkarze Ślepska Suwałki. Do walki KPS próbował poderwać Adam Sobolewski, ale po asie serwisowym Kevina Sasaka goście wciąż znajdowali się w korzystniejszej sytuacji. W kolejnych minutach obie ekipy grały cios za cios, a dopiero przy zagrywce Jakuba Urbanowicza siedlczanom udało się doprowadzić do remisu. Od tego momentu żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, a co chwile na świetlnej tablicy pojawiał się remis. Dopiero po zagrywce Krzysztofa Gibka KPS wypracował sobie cztery oczka przewagi, ale nie zdołał jej utrzymać do konca seta. Z biegiem czasu suwalczanie zaczęli odrabiać straty, a o losach premierowej odsłony musiała zadecydować walka na przewagi. W niej podopieczni Witolda Chwastyniaka obronili kilka piłek setowych, ale lepsza gra gości w ofensywie i na zagrywce pozwoliła im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (31:29).

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze, którzy coraz więcej krzywdy rywalom zaczęli wyrządzać w polu serwisowym, skutecznie prezentowali się na skrzydłach, mogli też liczyć na błędy przeciwników, w efekcie czego szybko odskoczyli od nich na trzy oczka. W pewnym momencie dystans dzielący oba zespoły wzrósł do pięciu punktów. Wprawdzie przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale po udanej kontrze Karola Szczygielskiego wciąż to KPS dyktował warunki gry. W kolejnych minutach obaj rozgrywający grali skrzydłami, ale goście nie potrafili wrócić do stanu remisowego. Wydawało się, że przy zagrywce Kamila Skrzypkowskiego suwalczanie zyskają nadzieję na odwrócenie losów tej części spotkania, ale udane zbicia Urbanowicza i Macieja Polańskiego przybliżały gospodarzy do triumfu w drugiej odsłonie. Na dodatek w szeregach KPS-u zaczął funkcjonować blok, a zawodnikom Ślepska zabrakło już siatkarskich argumentów, by poderwać się do walki. Ostatecznie ta część spotkania padła łupem podopiecznych Witolda Chwastyniaka, a kropkę nad i postawiła w niej popsuta zagrywka Jana Lesiuka (25:20).

Trzecią partie od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Dmitrija Skoryja, którzy od początku przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Sporo krzywdy robili rywalom swoją zagrywką, korzystali z błędów przeciwników w ataku, a sami dobrze spisywali się w bloku, dzięki czemu szybko odskoczyli od siedlczan na pięć punktów. Pojedyncze udane zbicia Szczygielskiego czy Michała Kądzioły, który pojawił się na boisku, nie były w stanie poderwać KPS-u do walki. Tym razem gracze Ślepska kontrolowali boiskowe wydarzenia. Na dodatek zadanie ułatwiali im przeciwnicy, którzy popełniali sporo błędów. Na niewiele gospodarzom zdawała się też walka punkt za punkt, bowiem suwalczanie przybliżali się do sukcesu w tej części spotkania. Sasak na spółkę z Lesiukiem zdobywali kolejne oczka dla gości, a pojedyncze udane zagrania Sobolewskiego nie były już w stanie poderwać gospodarzy do walki. W końcówce w defensywie nie mylili się Gibek oraz Sasak, ale nie miało to już większego znaczenia dla losów seta, który po błędzie ustawienia padł łupem suwalczan (25:17).

Widmo porażki zmobilizowało gospodarzy do walki. Na początku czwartego seta wypracowali sobie nawet dwupunktowe prowadzenie, ale szybko wynik zaczął oscylować wokół remisu. Goście dobrze grali blokiem, ale zbicia Sobolewskiego pozwalały siedlczanom wciąż pozostawać w grze. Dopiero dwie punktowe zagrywki Sasaka i udana kontra suwalczan pozwoliły im przejąć inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Wprawdzie KPS do walki próbował poderwać Polański, ale wciąż w zdecydowanie lepszej sytuacji byli przyjezdni. W grze gospodarzy brakowało już zawodnika, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki i poderwał do boju kolegów, za to gracze Ślepska poczynali sobie coraz pewniej. W końcówce meczu zyskali sporą przewagę na siatce, dzięki czemu mogli spokojnie kroczyć do sukcesu. Ostatecznie wygrali czwartego seta 25:19, a dzięki temu trzy cenne oczka pojechały do Suwałk.

I jeszcze dwa wpisy kibiców na Facebooku KPS-u:

„Wynik jest jednoznaczny, ale nie mogę nie napisać, że było kilka pozytywów. Zacięty pierwszy set przegrany na przewagi, zwycięstwo w drugim secie, dobra gra Jakuba Gontarewicza, który wyszedł w pierwszym składzie i dał radę.
Drodzy kibice, łatwo się pisze ale musimy uzbroić się w cierpliwość. Ten sezon będzie długi i być może walka o play offy będzie się toczyć do ostatniej kolejki. (...)
KPS Siedlce jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w tym sezonie. Jestem pewien, że na końcu sezonu będziemy w dobrych nastrojach.”

...

„Kilku przyjezdnych kibiców z syreną strażacką i tarabanem robi taki doping, że miejscowi na trybunach nie dają rady wspierać własnej drużyny...”

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki  1 : 3 (30:32, 25:20, 17:25, 19:25)

Ślepsk: Rudzewicz, Skrzypkowski, Gonciarz, Lesiuk, Hunek, Sasak – Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Szarek, Sapiński, Szczytkov i Krupiński (libero)

MVP meczu: Kewin Sasak (Ślepsk)