01.05.2019

Ślepsk Suwałki zmieni nazwę. We wtorek poznamy trenera zespołu PlusLigi

Po zdobyciu mistrzostwa I ligi, suwalski klub, jeśli chce zagrać w elicie, musi wzmocnić się finansowo i personalnie. Pierwsze ważne szczegóły poznamy w najbliższy wtorek, 7 maja o godz. 11 na konferencji prasowej.

- W dotychczasowej nazwie klubu pojawi się trzeci człon – mówi prezes Wojciech Winnik.  – Będzie to nazwa suwalskiej firmy, która – obok przedsiębiorstwa Ślepsk – została naszym sponsorem tytularnym.

Suwalski klub od tygodnia przechodzi proces weryfikacji, prowadzony na zlecenie Polskiej Ligi Siatkówki SA przez firmę Deloitte.

- Kilkukrotnie gościłem już w Warszawie, mam nadzieje, że do końca maja nasz wniosek o przyjęcie do PlusLigi zostanie już zatwierdzony – mówi Wojciech Winnik. - Wszystkie dokumenty są w porządku, spełnimy wymagania.

Warunek sportowy jest już spełniony, Ślepsk okazał się najlepszy w I lidze. Drugi wymóg to odpowiednia hala. Obiekt przy ul. Zarzecze ma być oddany do użytku  przed 22 października, kiedy ruszają rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy. Nazwa hali akurat pozostanie bez zmian – Suwałki Arena. Jej zarządca, Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłaszał konkurs na sponsora tytularnego hali (wzorem PGE Stadion Narodowy czy Energa Arena Gdańsk), ale nie było chętnych.

- Nic dziwnego, w grę wchodziła kwota przynajmniej 100 tys. zł netto  – mówi Czesław Renkiewicz. – Na razie, zawieszamy pomysł ze sponsorem tytularnym hali – siatkarze będą grali w Suwałki Arenie.

Kto trenerem, jak bardzo zmieni się drużyna?

Nowy sponsor tytularny klubu, zwiększone wsparcie ze strony dotychczasowych głównych i mniejszych sponsorów oraz pozyskanie kolejnych ma sprawić, że suwalski klub spełni trzeci warunek przyjęcia do jednej z najmocniejszych lig Europy – zgromadzi budżet zapewniający wysoki poziom i atrakcyjność drużyny. Nie jest wymagana jakaś konkretna kwota, ale mówi się, że z dotychczasowych 1,4 mln zł budżet klubu ma wzrosnąć do 3,2-3,5 mln zł.  Takie pieniądze pozwolą zakontraktować klasowych siatkarzy.

Zaraz po zwycięskim finale I ligi Wojciech Winnik mówił, że porozmawia z trenerem Mateuszem Mielnikiem i poprosi go o przedstawienie koncepcji drużyny, gotowej podjąć rywalizację w PlusLidze.

- Na tej samej konferencji będziemy chcieli zaprezentować zarówno nowego sponsora tytularnego i nazwę klubu, jak i nazwisko trenera – opowiada Wojciech Winnik. – Od szkoleniowca będzie zależała kadra zespołu i będziemy musieli ją szybko kompletować, bo inne kluby nie próżnują.

W ubiegłym tygodniu było głośno o tym, że z Asseco Resovii Rzeszów odchodzi sześciu siatkarzy, na czele z reprezentantami kraju Jakubem Jaroszem i Mateuszem Miką.

- Dla nas to za wysoka półka – śmieje się Wojciech Winnik. – Musimy rozglądać się za równie dobrymi, ale nie tak sławnymi siatkarzami.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.24.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.1935 4.2783
USD 0.35% 3.7871 3.8637
GBP 0.85% 4.9713 5.0717
CHF 0.10% 3.9045 3.9833
23.01.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie