21.11.2018

Åšlepsk w III rundzie Pucharu Polski, Krispol za burtÄ…

W Grudziądzu niespodzianki nie było. Siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki pewnie wygrali 3:1 z II-ligową Stalą i w kolejnej rundzie zmierzą się w Siedlcach z KPS-em.

Sensacja w Sieradzu, gdzie II ligowy MOSiR wygraÅ‚ 3:1 z liderem I ligi Krispolem WrzeÅ›nia. W pozostaÅ‚ych meczach bez niespodzianek.

W mecz lepiej weszli siatkarze Åšlepska, którzy szybko objÄ™li kilku punktowe prowadzenie (5:3, 7:4), ale gospodarze nie dawali za wygranÄ… i zdobywajÄ…c cztery punkty z rzÄ™du ze stanu 8:5 dla I ligowców nie tylko doprowadzili do remisu 9:9, a bÅ‚Ä™dach rywali przy dobrej grze bloku oni prowadzili 12:9 i kontrolujÄ…c grÄ™ utrzymali jÄ… aż do stanu 20:17. Wówczas nastÄ…piÅ‚o przebudzenie goÅ›ci, którzy po bloku Rohnki i Sieka doprowadzili do remisu 20:20. I w tym momencie zaczęła siÄ™ siatkarska wymiana ciosów, na atak rywal odpowiadaÅ‚ atakiem, na blok blokiem: Po bloku Macyry Åšlepsk prowadziÅ‚ 24:23 i miaÅ‚ pierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… przy której goÅ›cie wpadli w siatkÄ™ i byÅ‚ remis 24:24. Po ataku Szwradzkiego na 25:24 ponownie setbol dla goÅ›ci, ale obroniony przez Stal. TrzeciÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… dla Åšlepska wywalczyÅ‚ Szwaradzki, a wynik seta na 27:25 dla Åšlepska autowym atakiem ustaliÅ‚ siatkarz Stali.

PoczÄ…tek drugiego seta dla goÅ›ci, którzy szybko uzyskali kilku punktowÄ… przewagÄ™ i utrzymywali jÄ… aż do stanu 16:10. Wówczas do gry wrócili gospodarze, którzy zmniejszyli stratÄ™ do jednego punktu (15:16) i wówczas o czas poprosiÅ‚ trener Åšlepska. Po wznowieniu gry i punktach Kapaieva i Macyry I-ligowcy prowadzili 18:15 i 19:17 wydawaÅ‚o siÄ™, że przejÄ™li kontrolÄ™ nad przebiegiem tego seta. Niestety, tylko wydawaÅ‚o siÄ™, bowiem gospodarze nie zamierzali siÄ™ poddać. Przeciwnie, robili wszystko, żeby utrudnić życie faworyzowanym goÅ›ciom i z jak najlepszej strony pokazać siÄ™ wÅ‚asnym kibicom. I to im siÄ™ udaÅ‚o. Atak na czystej siatce, zablokowany Kapiev i jego atak w aut, nerwowość w grze i Stal objęła prowadzenie 21:19, a drugÄ… przerwÄ™ wykorzystaÅ‚ trener Mateusz Mielnik. MÄ™ska rozmowa i zmiany w skÅ‚adzie nie pomogÅ‚y goÅ›ciom. BÄ™dÄ…cy na fali stalowcy powiÄ™kszyli przewagÄ™ do czterech punktów (23:19) i pomimo wysiÅ‚ków rywali nie dali jej sobie odebrać. Set 25:22 dla Stali i w meczu remis 1:1.

Seta trzeciego lepiej zaczÄ™li zawodnicy Stali, którzy szybko objÄ™li prowadzenie 5:2. Suwalczanie gonili wynik, doprowadzali do remisu (5:5, 8:8), a pierwszy raz objÄ™li prowadzenie w tej partii 11:9 po zepsutej zagrywce stalowców i dwóch punktowych  serwisach Jakuba Rohnki. Po wznowieniu gry kolejne punkty, przy wydatnej pomocy gospodarzy, zdobywali siatkarze Åšlepska, którzy prowadzili już 13:9 i tej przewagi nie roztrwonili. Wynik seta na 25:21 i meczu na 2:1 dla Åšlepska, atakiem po bloku, ustaliÅ‚ Jevgienij Kapaiev.

W czwartym secie nadzieje na korzystny wynik gospodarze mieli tylko do stanu 5:5, przy którym dwa punkty Rohnki, bÅ‚Ä…d stalowców oraz punktowe akcje Sieka i Macyry sprawiÅ‚y, że Åšlepsk odskoczyÅ‚ na 9:5. TakÄ… 3-4 punktowÄ… przewagÄ™ Åšlepsk utrzymywaÅ‚ do stanu 21:17. Wówczas o czas poprosiÅ‚ trener Stali, ale jak siÄ™ szybko okazaÅ‚o rozmowa z zawodnikami nie odmieniÅ‚a już losów tego meczu. Wynik seta na 25:17 i meczu na 3:1 dla Åšlepska ustaliÅ‚ Jakub Rohnka.

- Do GrudziÄ…dza jechaliÅ›my po zwyciÄ™stwo i z nim wracamy – podsumowuje mecz Mateusz Mielnik, trener Åšlepska. – CieszÄ™ siÄ™, że w tym meczu w peÅ‚nym wymiarze mogli pograć zawodnicy, którzy w lidze grali mniej. Dwa pierwsze sety przyniosÅ‚y kibicom gospodarzy dużo emocji. My zagraliÅ›my za bardzo nerwowo,  co miaÅ‚o wpÅ‚yw miÄ™dzy innymi na koÅ„cowy wynik drugiego, przegranego przez nas seta. Kiedy w trzecim i czwartym secie uspokoiliÅ›my grÄ™, ostudziliÅ›my gÅ‚owy, przejÄ™liÅ›my caÅ‚kowicie kontrolÄ™ nad tym co dziaÅ‚o siÄ™ na parkiecie i pewnie wygraliÅ›my tÄ™ partiÄ™ i mecz.

Zatem w zaplanowanej na 12.12.2019 już III rundzie Pucharu Polski 2018/19 Åšlepsk SuwaÅ‚ki zmierzy siÄ™ z KPS Siedlce.

Stal GrudziÄ…dz - Åšlepsk SuwaÅ‚ki  1 :  3 (25:27, 25:22, 21:25, 17:25)

Åšlepsk: Tomczak, Winnik, Kapaiev, Rohnka, Siek, Macyra – KrupiÅ„ski (libero) oraz Szwardzki, Gonciarz, SapiÅ„ski, Skrzypkowski,