28.09.2013

W IV Memoriale J. Gajewskiego górą PlusLiga

W półfinałowym meczu IV Memoriału Józefa Gajewskiego I-ligowy Ślepsk Suwałki przegrał 0:3 (16:25, 21:25, 17:25) z występującym w Plus Lidze AZS Politechnika Warszawska. Akademicy zrewanżowali się zatem Ślepskowi za przegraną 0:3 w sparingowym meczu w Ełku.
W drugim półfinale I-ligowa Energa Pekpol Ostrołęka przegrała 0:3 z występującym w PlusLidze Lotosem Treflem Gdańsk. W sobotnim meczu o miejsca 3-4 zagrają zatem Ślepsk - Energa Pekpol (godz. 13.00), a w finale PlusLigowe AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk (godz. 15.30)

W I secie walka punkt za punkt trwała do stanu 6:5 dla Politechniki. Wówczas po akcjach Adamajtisa, Szalpuka i ataku Kolewa akademicy odskoczyli na 11:5 i kontrolując grę, m.in. dzięki bardzo dobrej o mądrej grze rozgrywającego Pawła Woickiego i nadziei polskiej siatkówki przyjmującego Artura Szalpuka pewnie wygrali partię 25:16.

Seta II dobrze zaczęli gospodarze, którzy zdobyli pierwszy punkt po ataku ze środka Łukasza Rudzewicza. Dzięki skutecznym akcjom Winnika, Kałasza i Skorija Ślepsk odskoczył rywalom na 8:4 i 11:7. W krótkim okresie, po akcjach Adamajtisa, Szalpuka, Kolewa, akademicy odrobili straty i wyszli na prowadzenie 14:12 którego, pomimo wysiłków podopiecznych Piotra Poskrobko, nie oddali do końca seta. Wynik, na 25:21 dla AZS Politechniki, atakiem z drugiej linii ustalił Adamajtis.

Początek seta trzeciego też należał do gospodarzy, którzy prowadzili 3:0 i 4:2. I na tym się skończyło. Na jeden punkt Ślepska zespół ze stolicy odpowiadał dwoma-trzema. Od chwili kiedy po raz pierwszy w tym secie objął prowadzenie 7:6, systematycznie je powiększał (18:13, 21:14). Ostatni punkt w secie i meczu suwalczanie zdobyli po autowym ataku Kolewa (na 23:17). Seta zakończyły zagrywka Winnika w siatkę i atak Skorija po taśmie w aut.

Ślepsk Suwałki - AZS Politechnika Gdańska 0:2 (16:25, 21:25, 17:25)

Ślepsk: Makowski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Winnik, Skorij, Kałasz - Andrzejewski (libero) oraz Pachliński, Schamlewski, Modzelewski, Wasilewski

AZS Politechnika Warszawska: Adamajtis, Woicki, Kolew, Szalpuk, Gunia, Sacharewicz - Olenderek (libero) oraz Stępień, Pawliński, Kaczorowski, Potera, Smoliński